Igram.si Igram.si

-- soba za BLA BLA -- III.

guri
Dober muzikant
Dober muzikant

Re: -- soba za BLA BLA -- III.

OdgovorNapisal/-a guri » 20.01.2013, 16:22

mckmck napisal/-a:Se vam tudi vam zdi, da vsak ki ima danes 2min časa začne z izdelovanjem frajtonarce?:)

nažalost res ali pa nasrečo, konkurenca je dobrodošla prav tako pa velika izbira.

Vendar pa je mnenje takšno. Harmoniko že tudi vsi igrajo ampak je pa nekaj čisto drugega kdo jo igra za svojo dušo kdo pa jo obvlada in teh slednjih je zelo malo prav tako pa dobrih izelovalcev, ki bi stvar obvladali

Niko_muzikant
Večji godec
Večji godec
Kraj: ok. Ptuj

OdgovorNapisal/-a Niko_muzikant » 22.02.2013, 21:30

Kdor ima jih rad kot jaz, te domače viže, naj zapoje na ves glas, te domače viže... (8)

milkyway
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a milkyway » 23.02.2013, 06:23

Kako pusto bi bilo, če ne bi bilo ljudi z idejami...dober je!

mckmck
Moderator
Moderator

OdgovorNapisal/-a mckmck » 22.03.2013, 14:03

Eno vprašanje tistim kateri organizirajo festivale oziroma kateri jih obiskujejo.
Vsako leto videvam pač festival xy prijave do xy. Ko pride do tega datuma xy pa skoraj vedno podaljšane prijave do xy datuma.
Zakaj to? Premalo prijav ansamblov na festivale ali je kakšno drugo ozadje?

Lep pozdrav
Naročite se na Youtube kanal z videolekcijami za harmoniko . Ime kanala Diatonko.

goodec
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a goodec » 22.04.2013, 20:14

Zdravo, a mogoče kdo ve naslov komada ali ga pa ima? ... besedolo gre nekako takole: Le tisti pravi sosed je, ki je vesel če ti uspe, če sreča kdaj te zapusti pomaga sosed ti. Bi prosil, če naloži ali mi pošlje :)

mckmck
Moderator
Moderator

OdgovorNapisal/-a mckmck » 23.04.2013, 11:56

Vsem skupaj lep pozdrav.
Opozoril bi vse kateri smo oziroma ste nalagali podatke na speedy share in druge spletne strani, da so se ti podatki s časoma izbrisali. Predlagam, da si vsak ustvari račun na https://mega.co.nz/ kateri ponuja vsakemu 50GB prostora v oblaku in se stvar ne izbriše.

Lep pozdrav
Naročite se na Youtube kanal z videolekcijami za harmoniko . Ime kanala Diatonko.

kronskidon
Začetnik
Začetnik
Kraj: Indiana, USA

OdgovorNapisal/-a kronskidon » 25.04.2013, 19:13

I am new and speak Slovene poorly. Is there a place where I can find lyrics to Mihelič songs?
:) Sem nova in govori slovensko slabo. Ali obstaja kraj, kjer lahko najdete besedila na Mihelič pesmi?

mckmck
Moderator
Moderator

OdgovorNapisal/-a mckmck » 26.04.2013, 09:11

Hello.
Some lyric you find in a top menu "Besedila".
The tablatures to learn play diatonic accordion you find in a "Tablature" section on a top menu.

Niko_muzikant
Večji godec
Večji godec

OdgovorNapisal/-a Niko_muzikant » 06.06.2013, 21:53

Pozdravljeni,
zanima me, kaj pri pesmi pomeni aranžma... Nevem čisto točno, ali je to to, da ko imaš besedilo, in glasbo, sledi aranžma - to pomeni kako izvedeš skladbo ali kaj?

Hvala za info. :)

Lep pozdrav,
Niko
Kdor ima jih rad kot jaz, te domače viže, naj zapoje na ves glas, te domače viže... (8)

Aco51
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a Aco51 » 07.06.2013, 07:47

Niko_muzikant napisal/-a:Pozdravljeni,
zanima me, kaj pri pesmi pomeni aranžma... Nevem čisto točno, ali je to to, da ko imaš besedilo, in glasbo, sledi aranžma - to pomeni kako izvedeš skladbo ali kaj?

Hvala za info. :)

Lep pozdrav,
Niko

Nisem sicer strokovnjak za to, vendar mislim, da mora biti aranžer človek, ki je kar dobro izobražen na glasbenem področju. Ko imaš besedilo, in osnovno melodijo ti on (lahko) naredi ali postavi notni zapis za dvo, tro, štiri ali večglasno petje. Pregleda melodijo, da nima premalo ali preveč taktov, naredi pravo razmerje med npr. klarinetom in trobento, popravi npr. ritem kitarista, ki v posameznih delih skladbe igra napačne prijeme, ob prehodih pri bas kitaristu kaj doda ali odvzame, predlaga katere dele skladbe igrati tišje, kje pa močneje, zraven je pri miksanju skladbe ..... v glavnem pomaga glasbenikom priti do dobrega končnega izdelka!
Lep pozdrav, Aco51!

Dejan
Dober muzikant
Dober muzikant

OdgovorNapisal/-a Dejan » 03.07.2013, 21:34

Aco je že vse napisal, morda le še to, da je aranžma v bistvu priredba. Aranžer pač priredi glasbo za neko glasbeno zasedbo.
Tablature za začetnike: https://www.facebook.com/groups/frajtonarca/

rzupan
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a rzupan » 23.07.2013, 10:33

Se kdo spozna na blagajne? Zanima me namreč, ali je blagajna Casio PCR-T470 primerna za trenutno slovensko zakonodajo?

Blagajna mora biti taka, da podatkov ni mogoče brisati (poneverjati), ampak če se jih popravlja, ostane popravek »viden«.
haRmOniKa

strikar
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a strikar » 24.07.2013, 14:10

Kolk sem jaz čital zakonodajo se ta novost nanaša na RAČUNALNIŠKE blagajne,na navadne registrce pa ne ,saj tam se ne da posegat v softver.

Niko_muzikant
Večji godec
Večji godec

OdgovorNapisal/-a Niko_muzikant » 04.09.2013, 22:09

Dragi forumaši!
Mene pa zanima zakaj oz. v čem je poanta dveh državnih prvenstev v igranju na diatonično harmoniko v isti državi ?
Torej Ljubečna, ki je bila ne dolgo nazaj, ter še eno Državno prvenstvo, ki bo 9. in 10. novembra.

Hvala za razlago :)

Lep pozdrav,
Niko

mckmck
Moderator
Moderator

OdgovorNapisal/-a mckmck » 05.09.2013, 09:12

Niko_muzikant napisal/-a:Dragi forumaši!
Mene pa zanima zakaj oz. v čem je poanta dveh državnih prvenstev v igranju na diatonično harmoniko v isti državi ?
Torej Ljubečna, ki je bila ne dolgo nazaj, ter še eno Državno prvenstvo, ki bo 9. in 10. novembra.

Hvala za razlago :)

Lep pozdrav,
Niko

Dobro vprašanje.
Tudi jaz ne vidim razloga, saj ne vem recimo državna prvenstva pri športih so 1x letno in ne 2x.
Se pravi lahko imamo v enem letu dva državna prvaka v harmoniki? :)

polton
Mali godec
Mali godec

OdgovorNapisal/-a polton » 05.09.2013, 09:15

Državna, evropska in svetovna prvenstva ponavadi organizirajo združenja strokovnjakov na svojem področju in ne posamezniki, kot je to v navadi v Sloveniji.
Izraba imena, ker se bolje sliši in privablja tekmovalce.
Ljubečna tudi šele zadnja leta uporablja naziv "državno prvenstvo", vendar že dolgo velja za najboljše tekmovanje na državnem nivoju v Sloveniji.

Uporabniški avatar
Darjan
Mali godec
Mali godec
Kraj: Slovenia
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Darjan » 07.10.2013, 17:07

evo. pa smo ga posodobili:) upam da vam je všeč!

če opazite kakšno napako, mi lahko pišete na webmaster@frajtonerca.net ali pošljete zs. hvala.

lp!

mckmck
Moderator
Moderator

OdgovorNapisal/-a mckmck » 07.10.2013, 18:03

Po pravici povedano mi ni všeč.
Zakaj? Preveč beline in bode zelo v oči.
Novi designe je pa le v forumu, drugod tablature, domov, ansambli kontakt je še vedno kot prej.

Uporabniški avatar
Darjan
Mali godec
Mali godec
Kraj: Slovenia
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Darjan » 07.10.2013, 18:20

mckmck napisal/-a:Po pravici povedano mi ni všeč.
Zakaj? Preveč beline in bode zelo v oči.
Novi designe je pa le v forumu, drugod tablature, domov, ansambli kontakt je še vedno kot prej.

1. Na prvi strani foruma v rumenem zabojčku piše, da je bil zaenkrat posodobljen samo forum in da bodo sčasoma tudi ostale strani. Nekje je pač treba začet.

2. Kar se belin tiče - tudi prej je bil forum na belem ozadju (tu kjer se dogajajo pogovori, so naštete teme itn.). Je pa res, da ni več glavnega črnega ozadja. Če imaš težave z belinami, da preveč "sekajo" je lahko kriv monitor (nastavitve barv, svetilnost...). Jaz imam 3 različne monitorje: Apple, Asus in Samsung, pa nikjer preveč ne seka.

Zavedamo se, da je velika sprememba in da bo potreben čas, da se navadite na nov stil. Kakorkoli že, barve in določeni elementi foruma niso 100% dokončni - forum se bo še posodabljal in spreminjal. Povdarek je bil tokrat na uporabnosti / preglednosti / odzivnem dizajnu, saj je mogoče sedaj do foruma dostopati tudi preko mobilnih telefonov, tablic itd.

Lp!

urban
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Kamnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a urban » 07.10.2013, 18:55

Darjan, je mogoče nov dizjan kriv, da mi je na email (s tem ki sem prijavljen na strani) poslalo kup obvestil, da sem prejel Zasebno sporočilo (čeprav ga nisem/so stara)?
Melodija, letnik 1983, B-Es-As
Grilc, letnik 2007, C-F-B

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov