Igram.si Igram.si

mnenje o MIDI-ju

barca1
Začetnik
Začetnik
Kraj: črnomelj
Kontakt:

mnenje o MIDI-ju

OdgovorNapisal/-a barca1 » 14.01.2008, 12:32

Zdravo. Zanima me kaj si mislite o MIDI-ju? se splača to nabavit sam razmišla že nekaj časa da bi si to nabavil. Koliko to kaj stane? in kaj vse rabiš zravn. Ma kdo kake izkušne s tem že? hvala lp
Narodna muska je prava stvar!!!:P

muzikant

OdgovorNapisal/-a muzikant » 14.01.2008, 18:44

Jaz ker igram solo igram na midi, vendar ga imam samo na basovskem delu, na diskant strani mam samo vgrajen mikrofon! Je pa to odlična ampak zelo draga stvar. Za samo midi takšnega kakršnega mam jaz sem dal okrog 650 euru! Potem pa moraš nabavit poleg tega še modul, da si skombiniraš kakšno spremljavo želiš, lahko pa nabaviš klaviature (seveda dobre z dobrim midi soundi stane okrog 1500 euru na drugo roko, oz se da dobit tudi kaj manj). Jaz osebno imam klaviature, yamaha - psr-3000, in dajejo res odličen midi sound ven. Imam lepo skombinirano bas kitaro in spremljevalno kitaro in je res kot uriginal slišat, kot da bi v treh igrali. Še boljša od teh klaviatur pa je klaviatura tyros 2, katera pa ima tudi še enkrat višjo ceno. Drugače pa potrebuješ seveda poleg klaviatur oz. modula še zvočnike + mešalna miza. Kar pa je kar precej drago. Tako da moraš kar veliko špilat naokoli da si vse vrneš na tekoči račun! :lol:
Nikakor pa ne primoročam midija tm-3-lux! To je pa res potrata denarja, stane okrog 1500 euru in po mojem mnenju se to ne splača ker harmonika izgubi svoj zven. Namesto da je harmonikin glas slišat ljudje slišijo trobente pozavne, lahko pa tudi harmonika ni pa isti zven kot uriginal. Odvisno je od midi sounda na klaviaturah. Osebno jaz tega nebi nikoli nabavil, sicer pa ima vsak svoj okus! :wink:

Fink
Mali godec
Mali godec
Kraj: Trebnje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Fink » 14.01.2008, 19:09

Muzikant, prosil bi te če lahko posnameš kakšen komad s to spremljavo. Večinoma so zvoki močno sintetični! Res me zanima kakšen sound naredi tvoja Yamaha.
Kolega ima modul ketron, pa še vedno ni vrhunskega zvoka. Težko je tudi z nastavitvami (moraš biti že kar maher, da nastaviš vse parametre pravilno za uho - vendar se baje da).

Se veselim posnetka. Hvala

rok07
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Poljanska dolina ob Kolpi
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a rok07 » 14.01.2008, 19:11

Res, dej nam kaj posnemi, da slišimo. :P

muzikant

OdgovorNapisal/-a muzikant » 15.01.2008, 06:48

Fink napisal/-a:Muzikant, prosil bi te če lahko posnameš kakšen komad s to spremljavo. Večinoma so zvoki močno sintetični! Res me zanima kakšen sound naredi tvoja Yamaha.
Kolega ima modul ketron, pa še vedno ni vrhunskega zvoka. Težko je tudi z nastavitvami (moraš biti že kar maher, da nastaviš vse parametre pravilno za uho - vendar se baje da).

Se veselim posnetka. Hvala

Bom posnel nekaj instrumental pa boste slišal. :wink:
Drugače pa je zelo lepo slišat vsaj naj bi bilo lepo slišat na roland modul.
Ker naj bi tej še boljši midi dajali ven. Ampak jaz s svojo yamaho sem kar se da zadovoljen :wink:

Beni
Začetnik
Začetnik
Kraj: Velenje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Beni » 14.02.2008, 18:33

po mojem je to dobra stvarca
harmonika je Cool
[img]http://www.shrani.si/f/k/12m/4a2gSm7X/franerca.jpg[/img]

muzikant

OdgovorNapisal/-a muzikant » 19.03.2008, 21:22

Beni napisal/-a:po mojem je to dobra stvarca

Odvisno!
Če boš ti igral sam naokoli je to odlična zadeva,
če boš pa samo doma bil in nič okoli hodil pa tga ne rabiš! :wink:

8laz

hey

OdgovorNapisal/-a 8laz » 23.03.2008, 17:16

Jst mam naroceno harmoniko GLAŽAR pa nameravam dat TOTTER MIDI nanjo....ne wem pa se katerega bi izbral..se bom mogu najbrz kr u menges zapelat pa probat.

LP Blaž

muzikant

Re: hey

OdgovorNapisal/-a muzikant » 23.03.2008, 21:55

8laz napisal/-a:Jst mam naroceno harmoniko GLAŽAR pa nameravam dat TOTTER MIDI nanjo....ne wem pa se katerega bi izbral..se bom mogu najbrz kr u menges zapelat pa probat.

LP Blaž

Če hočeš ti na harmonko igrat vse vrste rocka, metala pa vse to...potem daš totter midi - tm 3 lux, če hočeš ti midi zato da boš špilal narodnozabavno boš dal midi samo na base, pa si kupil klaviature pa nanjih kaj špilal! :wink:

8laz

OdgovorNapisal/-a 8laz » 27.03.2008, 14:05

Hvala za nasvet muzikant.

LP Blaž

muzikant

OdgovorNapisal/-a muzikant » 27.03.2008, 19:35

rad pomagam, če vem o čem teče debata...pa če se na to bolj spoznam! :wink:

frajtonar1
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a frajtonar1 » 27.03.2008, 20:45

jaz tudi pravim, da če boste hodili okoli in igrali vam bo zelo koristilo, če pa nimate tega namena je pa dokaj brezveze da to kupujete.
Pa pomojem je najbolje da se najprej dobro naučiš igrati pesmi brez midija in ga šele potem kupiš.

muzikant

OdgovorNapisal/-a muzikant » 28.03.2008, 20:20

In kaj sem jaz do sedaj govoril?? :evil: :evil:

tola
Začetnik
Začetnik

Re:

OdgovorNapisal/-a tola » 06.04.2012, 08:58

muzikant napisal/-a:In kaj sem jaz do sedaj govoril?? :evil: :evil:

blue line midi.
Kupil sem harmoniko z tem midijem.pa mi zdej dela samo osnova tako nekako kot klavir.
on je sedaj imel po sound modul.jaz pa sem priključil na ketron sd 2 pa mi ne dela.
v programu ima v enem okenčku tri možnosti gm,še nekaj in pro sound ,ampak lahko klikneš samo enega spreminjati pa ne moreš
Če ima kdo kakšne izkušnje z tem midijem naj se oglasi,ali pa če kdo ve naslov teh ki to vgrajujejo,da jih povprašam

Milan
Začetnik
Začetnik
Kraj: Trbovlje

Re: mnenje o MIDI-ju

OdgovorNapisal/-a Milan » 06.04.2012, 23:58

Piši mi na miko5395@hotmail.com pa ti bom poslal navodila in banke za Ketron SD2

SwIfty
Večji godec
Večji godec

OdgovorNapisal/-a SwIfty » 27.04.2012, 11:07

Midi? Hm, imel sem 2 različna. Blue line in HDS pa sem na koncu vse skupaj prodal in kupil harmoniko brez midija, pa mi je še danes žal denarja :) V čem je štos? Z zares dobrimi nastavitvami se da dobit dokaj lep sound, ampak še vedno je to umetni zvok, kot je že nekdo omenil. Recimo bas kitara je še nekak najbolj blizu, vse ostalo kar se tiče akustičnih instrumentov pa je bolj bogo. Ne rečem, da je zadeva neuporabna, je zelo super za kako družbico, ki malo pogleda v kozarček in bi rada malo zaplesala :) Žal pa se po nekaj urah igranja veselje konča, saj sem imel občutek da je vse isto, brez duše in prave vibracije kot jo občutiš pri igranju v živo. Ok, kdor ima preveč denarja naj kupi in se malo poigrava, vam pa povem, še z vsakim ki sem govoril ko je imel midi se ga je po cirka pol leta do enega leta naveličal. Jaz sem vesel da mi je od midija ostala vsaj mešalka in zvočniki, da lahko še kdaj pa kdaj vrtim glasbo, ali pa komu od znancev posodim za kako zabavo :) Harmoniko pa še vedno najraje na suho potegnem, je pa še lepše, če se zraven oglasi kaka kitarca ali bas, ker ga ni midija ki bi to nadomestil, pa naj jih reklamirajo kolk hočejo :)

lp

rajmund
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a rajmund » 13.09.2012, 20:00

Zdravo
Imam midi je super stvar samo še ga ne znam prav uporabljat mi lahko gdo priskoči na pomoč?
lep večer vsem

SwIfty
Večji godec
Večji godec

OdgovorNapisal/-a SwIfty » 19.10.2012, 12:00

rajmund napisal/-a:Zdravo
Imam midi je super stvar samo še ga ne znam prav uporabljat mi lahko gdo priskoči na pomoč?
lep večer vsem

S kot si?

kristjan65
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a kristjan65 » 05.11.2012, 19:31

Živjo!
Mene zanima koliko je teh različnih midijev in kateri je najboljši, pa seveda koliko to stane.
ŠTULAR C-F-B

rajmund
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a rajmund » 17.12.2013, 10:45

SwIfty napisal/-a:
rajmund napisal/-a:Zdravo
lep večer vsem

S kot si?

Zdravo
Sem iz Maribora,če je možno pridem do vas.
moj naslov
rajmund55@gmail.com

Lep dan vam želim

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost