Preglasitev harmonike

Glasilke, mehovi, jermeni, midi sistemi; vaše harmonike itd.

Kakšno uglasitev harmonike uporabljate

B-Es-As
36
33%
C-F-B
67
61%
Cis-Fis-H
7
6%

Skupaj glasov: 110

_martin_
Odličen muzikant
Odličen muzikant
Kraj: Ravne na Koroškem, Ljubljana

OdgovorNapisal/-a _martin_ » 17.07.2009, 14:00

Glede prebrušenih glasilk je po mojem stvar taka, da je večja verjetnost, da se kakšen jeziček potem utrga (da glasilka poči) - manj materiala na jezičku. Glede zvena ne bi mogel trditi, glede glasnosti pa tudi ne.
Kapš C-F-B
Sitar B-Es-As
Sitar Cis-Fis-H
Hohner Morino VN
Yamaha Tyros

vkras

OdgovorNapisal/-a vkras » 20.07.2009, 16:07

Pozdravljeni,
po mojih izkušnjah se preglasit harmoniko v druge dure z brušenjem glasilk ne izplača. Meni je to pred več leti naredil mojster Avgust Železnik iz Vrhnike in sicer iz HEA v CFB.Harmonika izgubi na jakosti glasov in tudi zven je bolj plitek.To harmoniko sicer imam še sedaj, ker imam na njej vgrajen Totter midi, kot sem pa omenil, zvok ni na nivoju. Torej pride v poštev zamenjava glasilk, katere pa ti "sestavljalci" harmonik po večini nočejo vzeti v ceno, oziroma ti ponudijo 30€. Zelo dobre in po ugodni ceni se dobijo češke glasilke, vendar je zastopnik v sloveniji predrag.
Upam da sem kaj pomagal,
lep pozdrav!

REMOTE

preglasitev harmonike

OdgovorNapisal/-a REMOTE » 20.07.2009, 16:37

Če vas zanima vam lahko po ugodni ceni priskrbim nove češke glasilke, pa boste imeli uglasitev, kakršno želite....kontaktirajte me... 8)

nikke
Začetnik
Začetnik

Re: preglasitev harmonike

OdgovorNapisal/-a nikke » 18.01.2018, 21:04

REMOTE napisal/-a:Če vas zanima vam lahko po ugodni ceni priskrbim nove češke glasilke, pa boste imeli uglasitev, kakršno želite....kontaktirajte me...

Pozdravljen
Mene zanima ce se da kje dobit gkasilke

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost