Igram.si Igram.si

MIDI na frajtonercah

Glasilke, mehovi, jermeni, midi sistemi; vaše harmonike itd.
Torbar
Začetnik
Začetnik
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a Torbar » 13.09.2007, 14:07

dusano15 napisal/-a:Mene pa zanima tole.Ko imaš midi v harmoniki( npr samo na basih) jo priklpiš direkt na mešalko ali preko klaviature. :?:

lahko preko klaviatur ali modula. Če daš samo na mešalko ne bo delalo.

lp
Harmonika je vedno zvesta

muzikant

OdgovorNapisal/-a muzikant » 13.09.2007, 14:20

Trta napisal/-a:Nižje kvalitetni mikrofonski sistem za harmoniko (kot je Totter) se sploh ne obnese, ker nimaš nadzora nad dinamiko harmonike... Vsi vemo kako pomembno je kakšen ton poudariti, nekatere utišati; pri "natresanju" - spremljavi pa mora biti itak glasnost okrog 50% tišja od solo igranja... Mikrofon pod diskantom pa "pobira" SKORAJ vse enako...

Kvalitetne mikrofone za pod diskant izdeluje neka firma na Danskem, kjer za ena sistem odšteješ tudi po 2000€...

JAZ SE S TEM NE STRINJAM! TOTTER MIDI IMAM OKOLI POLE LETA, IN JE TAKO! IMA NOVE MIKROFONE PRI KATERIH JE LAHKO GLASNOST HARMONIKA TAKA KOT HARMONIKO NATEGNEŠ! ČE MOČNO POTEGNEŠ MEH JE GLASNOST HARMONIKE ZELO VISOKA, ČE PA ZELO MALO NATEGNEŠ HARMONIKE JE GLASNOST PRECEJ NIŽJA! ZDAJ PA JE ODVISNO KOLIKO ČASA JE MIKROFON V HARMONIKI STAR, SEDAJ DAJE TOTTER TAKE MIKROFONE DA JE ZELO RALIKA GLASNO PO DINAMIKI NA MEHU! IN SE NE STRINJAM DA POBIRA MIKROFON POD DISKANTOM SKORAJ VSE ISTO, PO MOJIH IZKUŠNJAH TO NI RES!

Rihtar napisal/-a:Da je res tako drago? Frend mi je dal informacijo, da to stane cca. 100 jurjev,kar je manj kot 500 evrov...useeno sem bil v dvomih,pa sem rekel,da bom povprasal na forumu. Uff, kar malo sm presenecen,nisem pricakoval take cene...
Sedaj se js studiram,ce bi sploh dal ugrajevat midi sistem,mater ej... :roll:
Kaj pa useeno kaka cenej varjanta-cenejsa?Obstaja? ...
In se to....zasledil sem brezzicni midi...kako je pa kaj s to zadevo?cenejsa?se bolj splaca/manj?

Hvala ti (vam) za informacije... :)

GLEJ ZDAJ JE PA TAKO! VRJETNO JE TVOJ FREND MISLIL SAMO GLEDE MIKROFONOV! ČE DAŠ SAMO MIKROFONE VGRADIT STANE OKOLI 500 JURJEV! ČE PA HOČEŠ MIDI MET JE TAKŠNA CENA KOT SEM NAPISAL, TO PA VEM ZATO KER MI JE TOTTER POSLAL CENIK DOMOV ZATO TOČNO VEM KOLIKO STANE IN SEM CENO SAMO PREPISAL IN CENIKA! TOTTER JE ZELO DRAG IN CENE NI OD PRVEGA DNEVA KO HARMONIKE IZDELUJE SPUSTIL NITI ZA CENT! POZNAM MUZIKANTA KI IMA TOTTER MIDI V KLAVIRKI IN JE REKEL, DA JE DAL ZA NJEGOV MIDI RAVNO TOLIKO KOT PA BI DAL DANES!

cufta napisal/-a:koliko se potem stane prbl. ozvocenje, ko ze enkrat nabavis midi.. da lahk solidno igras na kakem abrahamu,itd.. ?

OZVOČENJE JE ZELO ZELO DRAGO, VEČ KOT PA MIDI, ČE RABIŠ MALO BOLJ MOČNO! ZDAJ ČE BI IGRAL SAMO V ZAPRTEM PROSTORU JE ZADOSTI 1000W OZ. TO JE MINIMUM! ČE PA GREŠ VN IGRAT NA NEK ODPRT PROSTOR JE DOBRO IMET TAM OKOLI 5000W NO MA ZA ZAČETEK JE ZADOSTI 1000W ČE PA RABIŠ MALO VEČ PA POTEM KUPIŠ. CENE PA SO TAKE ZVOČNIK TAM 500W (dokaj soliden) JE OKOLI 600 700 EVROV TOREJ EN ZVOČNIK! ČE KUPIŠ MOČNEJŠE ZVOČNIKE TOREJ VEČ WATOW JE POTEM CENA TOLIKOKRAT VIŠJA 1000W ZVOČNIK JE OKOLI 1200 EUROV! JAZ ČE BI NA TVOJEM MESTU KUPOVAL CUFTA BI KUPIL: 2 ZVOČNIKA PO 500 WATOV!
JAZ OSEBNO IMAM DVA ZVOČNIKA LEM D400 JIH VSEM PRIPOROČAM KER SO RES ODLIČNI IN KLJUB TEMU DA SO SAMO 400W MOČNI ZMOREJO VELIKO VEČ KOT PA 400W! RABIŠ PA ŠE MEŠALKO (MINIMALNO 6 KANALNO) PRIPROČAM YAMAHO KER SO YAMAHE ZELO DOBRE IN SO ZELO NAPREDOVALE IN IZDELUJEJO VELIKO BOLJŠE STVARI KOT PA OSTALE FIRME!
RABIŠ PA ŠE POLEGA MIDIJA ŠE ZVOČNI MODUL OZ. KLAVIATURE! CENA TEH DVEH STVARI JE TAKA ZA DOBER MODUL DAŠ TAN 800 900 EVROV TOLIKO PA DAŠ TUDI ZA SUPER YAMAHINE KLAVIATURE PSR-1500! PRIPOROČAM VAM KLAVIATURO, JAZ IMAM KLAVIATURO YAMAHA PSR-3000 IN JE ODLIČNA IN DAJE ODLIČEN ZVOK, PRI MIDIJU NA BASOVNEM DELU! VAM JO PRIPOROČAM ČEPRAV JE TUDI PSR-1500 ODLIČNA! LEPŠE PA JE IMET KLAVIATURO DA LAHKO KAKŠEN ROCK ZAIGRAŠ NA KAKŠNI VESELICI OZ. TUDI KAKŠNO DALMATINSKO, KER SMO SI LJUDJE TAKO RAZLIČNI DA NEKATERIM SE DOPADE DALMATINSKA NEKATERIM NARODNOZABAVNA GLASBA ZATO MORAŠ IGRAT NA VESELICAH OBOJE ZA VSE LJUDI! TAKO VSAJ JAZ DELAM IN TO JE MOJE MIŠLJENJE KAJTI KLAVIATURE SO ZVOČNI MODUL S TIPKAMI! 8)

Aco51
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a Aco51 » 13.09.2007, 17:52

Muzikant.....lepo te prosim, piši z malimi črkami - je bolj pregledno in berljivo!
Aco51

Fraytony

OdgovorNapisal/-a Fraytony » 13.09.2007, 20:04

Trisistemski LEMi so vredu? Bas je ločen 15 colni.....

muzikant

OdgovorNapisal/-a muzikant » 14.09.2007, 16:35

Aco51 napisal/-a:Muzikant.....lepo te prosim, piši z malimi črkami - je bolj pregledno in berljivo!
Aco51

Aco51 ni problema, od danes bom bolj pazil s kakšno pisavo pišem, sm velikokrat mislil da pišem z malo pa sem pisal z veliko pa se mi ni dalo potem prepisovat, toda ne skrbi pišem z malo zdaj!

Fraytony napisal/-a:Trisistemski LEMi so vredu? Bas je ločen 15 colni.....

Frytony jaz mislim da so LEMI tej trisistemski v redu, sicer pa 15 colni zvočniki niso najboljši za ansamble torej za npr. trio v katerem je bas kitara! Če je bas kitara in 15 colni zvočnik ni to najboljše, kr ne daje potem dobrega in pravega zvoka, je zvočnik velikokrat preobremenjen, zato more bit bas bolj potiho! Toda če ti igraš sam, da imaš midi v harmonki al kaj podobnega je tudi 15 colni bas v zvočniku dober! Je pa dobro pri Aktivnem LEMU da imaš možnost priklučitve subwoferja potem ko ga priključiš oz. povežeš z nekim drugim zvočnikom lahko na zvočniku navadnem izklučiš bas in ti daje zvočnik samo harmonijo (brez basov) in petje ven, medtem ko ti pa subwoofer daje ven base in kakšne močne tone ali kaj podobnega!
No če te še kaj zanima pa kar uprašaj, če bom vedel ti bom povedel! 8)

Daps

OdgovorNapisal/-a Daps » 15.09.2007, 11:02

mene pa zanima, če je res da če maš midi se ti glasilke kvarijo hitreje kot pa brez midija?

muzikant

OdgovorNapisal/-a muzikant » 15.09.2007, 17:09

Daps napisal/-a:mene pa zanima, če je res da če maš midi se ti glasilke kvarijo hitreje kot pa brez midija?

Ne mislim da ne! To nebi jez rekel, ker se mi zdi da je midi tako narejen, nisem pa prepričan! Vgrajevalec midija pomoje zacini na glasilko nekaj, in če to zacini na glasilko je potem glasilka taka kot je bila! Pomoje se ne kvarijo, mislim da je midi dobra stvar, jaz tako mislim! 8)

Boštjan
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Boštjan » 29.04.2009, 19:37

Mene pa zanima, če ima kdo izkušnje z BlueLine MIDI-jem. Če bi lahko kdo kakšno mnenje podal ali kaj takšnega.

lp, B

Žiga
Večji godec
Večji godec
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a Žiga » 30.04.2009, 13:47

Boštjan napisal/-a:Mene pa zanima, če ima kdo izkušnje z BlueLine MIDI-jem. Če bi lahko kdo kakšno mnenje podal ali kaj takšnega.

lp, B

Kontaktiraj uporabnika "m@rk€c", on je že igral na ta midi in ti bo lahko iz prve roke povedal svoje mnenje :wink:
Slika

MAGO
Začetnik
Začetnik
Kraj: SLOVENIJA

OdgovorNapisal/-a MAGO » 07.05.2009, 16:14

Mene pa zanima,če kdo pozna HDS midi sistem,(ali ima kdo že vgrajenega), nekje sem zasledil ,da ga izdelujejo v Nemčiji in da je boljša zadeva od LIMEXA oziroma TOTTER-ja,če ima kdo kakšne izkušnje s tem naj pove.

hvala l. l.p.

neich
Večji godec
Večji godec

OdgovorNapisal/-a neich » 07.05.2009, 19:39

Rihtar napisal/-a:In se to....zasledil sem brezzicni midi...kako je pa kaj s to zadevo?cenejsa?se bolj splaca/manj?

Hvala ti (vam) za informacije... :)

cenejša zihr nebo...kvečjem par 100€ več.. :D

binki12345

HDS midi

OdgovorNapisal/-a binki12345 » 15.05.2009, 09:46

yastopnik ya HDS MIDI je Glasbeni center Curin, sem ga testiral na KAJ{PERSKEM SEJMU, ti bogca dobra stvar, pa poceni...
Pa se to dajo 3 leta garancije.
lp

binki12345

OdgovorNapisal/-a binki12345 » 15.05.2009, 09:50

Boštjan napisal/-a:Mene pa zanima, če ima kdo izkušnje z BlueLine MIDI-jem. Če bi lahko kdo kakšno mnenje podal ali kaj takšnega.

lp, B

KUP RAJE HDS , ugodna cena , 3 leta garancije , ali pa TOTERA!

Brudar B
Začetnik
Začetnik
Kraj: novo mesto

OdgovorNapisal/-a Brudar B » 22.05.2009, 21:35

Ja binki povsem se strinjam s tabo, danes v avstriji (potekalo je sv. prvenstvo, midi sta predstavljala tako TOTTER, kot HDS ) no, preizkusil seml HDS midi in moram reč ,da je res bomba,mehak ,poln ,naraven zvok, res super zadeva,ni kaj

Blaž
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Blaž » 22.05.2009, 21:39

Brudar B napisal/-a:Ja binki povsem se strinjam s tabo, danes v avstriji (potekalo je sv. prvenstvo, midi sta predstavljala tako TOTTER, kot HDS ) no, preizkusil seml HDS midi in moram reč ,da je res bomba,mehak ,poln ,naraven zvok, res super zadeva,ni kaj

O.T.

Kater si bil Blaž?
Rutar tolminka, 2007Slika

Reporter
Dober muzikant
Dober muzikant

OdgovorNapisal/-a Reporter » 22.05.2009, 21:49

Blaž napisal/-a:
Brudar B napisal/-a:Ja binki povsem se strinjam s tabo, danes v avstriji (potekalo je sv. prvenstvo, midi sta predstavljala tako TOTTER, kot HDS ) no, preizkusil seml HDS midi in moram reč ,da je res bomba,mehak ,poln ,naraven zvok, res super zadeva,ni kaj

O.T.

Kater si bil Blaž?

če se ne motim bojo rezultati znani v nedeljo

Blaž
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Blaž » 22.05.2009, 21:58

Reporter napisal/-a:
Blaž napisal/-a:

O.T.

Kater si bil Blaž?

če se ne motim bojo rezultati znani v nedeljo

Nevem, Janko mi je reku da bodo že jutr. Ti nisi šel Golobič?
Rutar tolminka, 2007Slika

Brudar B
Začetnik
Začetnik
Kraj: novo mesto

OdgovorNapisal/-a Brudar B » 22.05.2009, 22:11

Ja rezultati bojo znani jutri, je bla pa huda konkurenca ,tako ,da ne vem kako bo.

Reporter
Dober muzikant
Dober muzikant

OdgovorNapisal/-a Reporter » 23.05.2009, 09:03

Blaž napisal/-a:Nevem, Janko mi je reku da bodo že jutr. Ti nisi šel Golobič?

jaja, bojo dns rezultati znani ob 17:00

Ne nism šel :D

FrEaK
Večji godec
Večji godec
Kraj: Breg - Omre
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a FrEaK » 11.07.2009, 20:40

Kaka je pa kaj cena za HDS midi?
Žveglič C-F-B, 2009

Vrni se na

Kdo je na strani