Igram.si Igram.si

Obnova

Glasilke, mehovi, jermeni, midi sistemi; vaše harmonike itd.
viktor
Začetnik
Začetnik

Obnova

OdgovorNapisal/-a viktor » 12.08.2012, 20:08

Pozdravljeni, sem nov na forumu in me zanima, ker imam diatonično harmoniko Nikoleti 4 vrste, zeeeelo stara je in bi dal bolj kot ne vse novo torej meh, glasilke, jermene najbrž tudi lak, če ne bo predrago, in še nekej lepotnih popravkov. Me zanima kje so ti mojstri, h katerim ste dali vi to uredit in za kako ceno? Če temo ne bo na pravem mestu jo prestavite!
Pa lepa hvala

Litijan
Mali godec
Mali godec

Re: Obnova

OdgovorNapisal/-a Litijan » 05.09.2012, 23:02

Uf, menjavat glasilke? To ni špas, sam tega ne bi delal, razen če bi bilo z njimi res kaj narobe - verjetno rabi uglaševanje, še pogosteje, če gre za starejši primerek, pa predvsem voskanje. Ti pa posredujem kontakt na ZS, da ne bo kdo zaradi "reklamiranja" živčen!

LP, Rok

_martin_
Odličen muzikant
Odličen muzikant
Kraj: Ravne na Koroškem, Ljubljana

OdgovorNapisal/-a _martin_ » 06.09.2012, 00:10

Če si nekoliko tehnični tip, bi se osebno sam lotil menjavanja tesnil (na poklopkah, ob mehu, pod glasovnicami, ...), raznih popravil na mehaniki (če je to potrebno), menjave ventilov na glasilkah in prevoskanju glasilk (seveda, če je potrebno). Glasilke le pusti originalne, razen če je katera res pokjena. Pase zamenjati tudi ni problem. Tudi meh, če hočeš nov ni problem. Ves material se da dobiti.

Kar se pa tiče uglaševanja ali pa kakih korektur laka, pa kakšnemu izdelovalcu/serviserju harmonik. Dandanes jih je že veliko okrog po Sloveniji...

Čeprav osebno mi starejša harmonika lepše zgleda, če ima obrabljen lak - da ni na novo lakirana.
Kapš C-F-B
Sitar B-Es-As
Sitar Cis-Fis-H
Hohner Morino VN
Yamaha Tyros

veriga
Začetnik
Začetnik
Kraj: POD SNEŽNIKOM

OdgovorNapisal/-a veriga » 19.02.2013, 11:39

spoštovani.... imam 12 let staro kapšovo harmonko z lesenim mehanizmom.... sedaj bi jo rad malce obnovil....

zamenjal bi meh
tesnila
porte okrog meha
gumbe na diskant plošči
gumbe basne
filce...

vse te dele sem gledal na TEJ STRANI

http://vsezaharmoniko.com/

ALI IMA KDO IZKUŠNJE S TEM GOSPODOM IGORJEM ŠOLINC ???? KER JE DALEČ NAJBOLJ UGODNA PONUDBA.... POGOVARJAL PA SM SE Z KAPŠEM, DOLES....

ZANIMA ME ALI IMA KDO IZKUŠNJE PRI TEM GOSPODU...

HVALA
moje brenkalo tako brenka da nobeno brenkalo tako ne brenka....

plus123
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a plus123 » 19.02.2013, 18:00

lahko me kontaktiraš na ZS...

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost