Igram.si Igram.si

Praske na harmoniki

Glasilke, mehovi, jermeni, midi sistemi; vaše harmonike itd.
Steirische
Začetnik
Začetnik

Praske na harmoniki

OdgovorNapisal/-a Steirische » 19.10.2013, 18:59

Zdravo!

Opazil sem, da je na harmoniki nekako nastala praska. Najprej sem mislil, da je le umazano ali spisano, ko pa sem s prstom potegnil čez, je odpadlo še nekaj barve/laka. Tako je zdaj na robu stranice kak centimeter dolga črta, ki je precej opazna. Ne spomnim se, da bi kdaj kam udaril s harmoniko... da bi barva sama začela odpadati, pa mi je tudi malo čudno. Sedaj bi to želel popraviti in me zanima par stvari. Odkar igram harmoniko, je še nisem nosil na servis, zato ne vem kako to gre...
Zanima me, ali je možno, da bo na tem mestu še naprej odpadala barva in bo sčasoma praska še večja? Se mi sploh splača nositi na popravilo? Drugega kot pobarvati in polakirati itak ne morejo. Koliko je s tem dela oziroma kakšne so cene za taka popravila? Drugače pa je harmonika skoraj nova - še v garanciji.

mckmck
Moderator
Moderator

Re: Praske na harmoniki

OdgovorNapisal/-a mckmck » 20.10.2013, 11:26

Steirische napisal/-a:Zdravo!

Opazil sem, da je na harmoniki nekako nastala praska. Najprej sem mislil, da je le umazano ali spisano, ko pa sem s prstom potegnil čez, je odpadlo še nekaj barve/laka. Tako je zdaj na robu stranice kak centimeter dolga črta, ki je precej opazna. Ne spomnim se, da bi kdaj kam udaril s harmoniko... da bi barva sama začela odpadati, pa mi je tudi malo čudno. Sedaj bi to želel popraviti in me zanima par stvari. Odkar igram harmoniko, je še nisem nosil na servis, zato ne vem kako to gre...
Zanima me, ali je možno, da bo na tem mestu še naprej odpadala barva in bo sčasoma praska še večja? Se mi sploh splača nositi na popravilo? Drugega kot pobarvati in polakirati itak ne morejo. Koliko je s tem dela oziroma kakšne so cene za taka popravila? Drugače pa je harmonika skoraj nova - še v garanciji.

Če je harmonika v garanciji ne vidim problema!
Barva ne bi smela odstopati tako, da ti harmoniko nesi tja kjer si jo kupil in uveljavi garancijo.
Kot si rekel stvar se najbrš še 1x polakira. Mene je enkrat pri eni starejši harmoniki po robovih začela barva počasi se luščit in sem jo nesel do enega kateri mi jo je zastojn popravil, prebarval.
Naročite se na Youtube kanal z videolekcijami za harmoniko . Ime kanala Diatonko.

SUros
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a SUros » 31.10.2013, 14:37

Pozdravljeni!

Sicer nimam problemov z praskami na harmoniki, ampak bom vseeno tukaj napisal če smem...
Na moji harmoniki pa se na svetlobi opazi sivino pod lakom, kot da bi barva bledela... več ali manj po celi harmoniki... barva harmonike je temno rjava in čez barvo se vidi letnice lesa... Je problem v lesu, barvi ali laku? Je mogoče harmonika preveč na svetlobi? Kako se znebiti tega?

LP, Uroš

SUros
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a SUros » 03.12.2013, 15:12

SUros napisal/-a:Pozdravljeni!

Sicer nimam problemov z praskami na harmoniki, ampak bom vseeno tukaj napisal če smem...
Na moji harmoniki pa se na svetlobi opazi sivino pod lakom, kot da bi barva bledela... več ali manj po celi harmoniki... barva harmonike je temno rjava in čez barvo se vidi letnice lesa... Je problem v lesu, barvi ali laku? Je mogoče harmonika preveč na svetlobi? Kako se znebiti tega?

LP, Uroš

Slika

Ve kdo zakaj se bi to pojavljala sivina na/pod lakom? Harmonika je stara 3 leta... :cry:

guri
Dober muzikant
Dober muzikant

OdgovorNapisal/-a guri » 03.12.2013, 16:26

SUros napisal/-a:
SUros napisal/-a:Pozdravljeni!

LP, Uroš

Slika

Ve kdo zakaj se bi to pojavljala sivina na/pod lakom? Harmonika je stara 3 leta... :cry:

to nastaja zaradi napak pri barvanju, ali les oz. temeljni lak ni bil popolnoma suh ali pa pa je lakirana z različnima lakoma oz. lakoma na različni osnovi, lahko je več dejavnikov, nikakor pa ni zaradi svetlobe. To je napaka onega ki je narvav je pa problem da bo ščasom čedalje slabše potem pa še bo začel lak luščiti, to je naalost kar pogost problem pri nekaterih proizvajalcih

plus123
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a plus123 » 04.12.2013, 09:02

harmonika je (PO SLIKI)več stara...ampak nima veze...te stvari se dogajajo glede dela pri lakiranju.napak je dosti--ena je tudi tista,ki jo je predhodnik že povedal.--največ se pa pozna na basni strani,a???..ostale inf.lahko kontaktiraš na ZS...

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost