Gumb - vprašanje

Glasilke, mehovi, jermeni, midi sistemi; vaše harmonike itd.
tyros
Začetnik
Začetnik

Gumb - vprašanje

OdgovorNapisal/-a tyros » 28.09.2015, 16:52

Imam vprašanje glede basnega gumba na diatonični harmoniki. Harmonike dalj časa nisem rabil, danes sem jo po dolgem času vzel v roke in sem opazil, da ima eden od basnih gumbov (1) precej "lufta" in ga lahko migam, drugi pa trdno stojijo. Ne spomnim se ali je bilo tako tudi prej, ampak se mi zdi, kot da tisti gumb ne bi bil dobro pritrjen. Je to normalno ali bi moral biti gumb bolj privit? Harmonika je stara nekaj let. Toliko da vem, da ne bo odpadel. Kako so sploh pritrjeni basni gumbi?

darkside
Mali godec
Mali godec

Re: Gumb - vprašanje

OdgovorNapisal/-a darkside » 28.09.2015, 19:18

Da nisi harmoniko kako tako prijel in si nekako zdrsnil s tistega guba malo močneje pri namenščanju ali pospravljanju in bi zato imel luft.
Rutar Juliana R B-Es-As

rokyluk
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a rokyluk » 28.09.2015, 19:33

verjetno je zmatran potopni filc in zato laja sem ter tja.

tyros
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a tyros » 02.05.2016, 09:38

Eno vprašanje, pa bom kar v to temo napisal, da ne odpiram nove.

Včeraj sem med igranjem imel čuden primer. Na melodični strani je eden izmed gumbov spustil nekakšen čuden zvok - ton je zaigral, vendar se je zraven zaslišal še nekakšen nenavaden prizvok (kot bi bila glasila razglašena). Dvakrat sem v celi pesmi pritisnil ta prijem in obakrat sem zaslišal ta moteč zvok. Ko sem potem kasneje hotel preveriti kateri gumb povzroča težave, je bilo vse v redu. Pred meseci se mi je isto že zgodilo in kasneje tudi nisem našel krivca, zato sem ta čuden zvok odmislil.

Zanima me ali obstaja kakšno pojasnilo za ta čuden prizvok? Bi me moralo skrbeti ali je normalno, da kdaj pa kdaj pride kakšen popačen zvok? Harmonika je stara nekaj let in je bila pred dvema letoma na uglaševanju.

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost