večglasno petje + trio

Mojster
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Mojster » 21.04.2008, 16:56

attilaz napisal/-a:1. Modrijani
2. Spev
.
.
.
modrijani imajo bolj močne glasove, velik lepš prvi tenor, instrumentalno so nori, celo veselico pojejo na polno, vzdržljivost... Rok ima carsko štimo, tk ko pa Kristijan pr Spevu.

men osebno so Modrijani bolši. so pa Modrijani pa Spev tud edina trio zasedba s 4 glasnim petjem ko so mi še tk no všeč. Golte so mi tud zlo fajni, Brane Klavžar je pa tk car.

to so trioti, kvinteti so pa tk poglavje zase.

Se strinjam in ne rečem, da so drugi slabi, vsak se trudi po svoje, ampak čez Modrijane in Spev pa ni !!!

hrči

OdgovorNapisal/-a hrči » 21.04.2008, 21:24

zame so pa bili fantje vseh vetrov :idea:

Bilko
Začetnik
Začetnik
Kraj: Vransko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bilko » 02.05.2008, 14:28

Defenitivno majo najbolšo večglasno izvedbo komada ansambel Braneta Klavžarja...
SITAR

gasper
Večji godec
Večji godec
Kraj: petelinjek-ok. novega mesta

OdgovorNapisal/-a gasper » 01.01.2009, 17:12

Bi še jaz dodal svoje mnenje - ko govorite o tenorjih,....Kaj pa ansambel Toneta Rusa, on tudi poje zelo visoko, v "novi zasedbi" imajo pa tudi tako nizek bas, da te kar "na tla vrže".....pa tudi inštrumentalno niso slabi...

Sicer so pa med prvimi (vsaj zame) ansambel Lojzeta Slaka in fantje s Praprotna , Fantje z vseh vetrov, ansambel bratov Poljanšek, Miha Dovžan z Gorenjci, Bog nedaj da pa pozabim ansambel Petra Finka, Nove spomine in Spev...in še mnogi drugi...
Sicer pa ima vsak svoj okus - meni osebno so (kot sem že mislim da povedal) bolj všeč starejši ansambli, mnogo je takih ki ne delujejo več že preko 20 let!

Sem pa zadnjič gledal Noč Modrijanov, pa je zaigral na piano in zapel tudi kontrabasist Franjo Oset eno pesem - pa ima tudi lep glas...

Aco51
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a Aco51 » 02.01.2009, 08:06

Bilko napisal/-a:Defenitivno majo najbolšo večglasno izvedbo komada ansambel Braneta Klavžarja...

Mislim, da so pevsko dobre kar vse melodije (ne samo dva komada)
Aco51
Pripis: Saj vem da si tako mislil - Samo, če je človek površen potem včasih tudi narobe izpade!

tbutinar
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a tbutinar » 02.01.2009, 09:09

Kaj pa ansambel Pogum! Jaz sem jih velikrat gledu v živo, od kar imajo novega harmonikarja so men ful dobri zdijo-se jim na odru vidi da majo zlo vec energije. Pevsko so pa tudi zlo dobro podkovani.

Zame so oni carji potem pa sele spev, Klavžar,.....

Fraytonar
Mali godec
Mali godec

OdgovorNapisal/-a Fraytonar » 02.01.2009, 10:13

..absolutno modrijani najboljši.Potem pa še klavžar in novi spomini... :D
NI VEČJEGA JUNAKA OD LOJZETA SLAKA!!!

ivan_jan
Večji godec
Večji godec
Kraj: Postojna (skoraj)

OdgovorNapisal/-a ivan_jan » 04.01.2009, 10:53

meni pa modrijani sploh niso več všeč...starejše pesmi so mi všeč, novejše pa se mi zdi da jim je važno le da je pesem čimbolj komplicirana in da rok čimbolj visoko piska... ne vem no, niso več tisto kar so bili, vsaj meni :oops:

kar se tiče štiriglasnega petja so zame še vedno najbolj prepričljivi fantje z vseh vetrov (a se ni nekaj govorilo o novi plošči?)

lp
Le enkrat sem božal te nežno,
ti s prsti šel skozi lase,
oh, kaj vse bi dal, da lahko bi
k tebi še kdaj vrnil se.

Jure S.

OdgovorNapisal/-a Jure S. » 04.01.2009, 12:34

ivan_jan napisal/-a:meni pa modrijani sploh niso več všeč...starejše pesmi so mi všeč, novejše pa se mi zdi da jim je važno le da je pesem čimbolj komplicirana in da rok čimbolj visoko piska... ne vem no, niso več tisto kar so bili, vsaj meni :oops:

kar se tiče štiriglasnega petja so zame še vedno najbolj prepričljivi fantje z vseh vetrov (a se ni nekaj govorilo o novi plošči?)

lp

evo to se pa tut jst strinjam z tabo..modrijani mi niso čisto nič ušeč..je v sloveniji veliko boljših ansamblov.

Mojster
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Mojster » 08.01.2009, 11:48

Jure S. napisal/-a:
ivan_jan napisal/-a:meni pa modrijani sploh niso več všeč...starejše pesmi so mi všeč, novejše pa se mi zdi da jim je važno le da je pesem čimbolj komplicirana in da rok čimbolj visoko piska... ne vem no, niso več tisto kar so bili, vsaj meni :oops:

lp

evo to se pa tut jst strinjam z tabo..modrijani mi niso čisto nič ušeč..je v sloveniji veliko boljših ansamblov.

Sam sem pa velik pristaš in občudovalec Modrijanov in so zame ko pogledam kot celoto sigurno št. 1.
Vendar tudi jaz opažam, da imajo nekater skladbe težke in zakomlicirane, ki niso samo "tra la la in tra la la" in jih moraš znati poslušati ter da pri nekaterih komadih gredo pevsko previsoko za povprečno uho ... Zdi se mi, da se je zadeva začela pojavljati v času, ko sodelujejo oz. je njihov producent prof. Smiljan Greif. Glede na to, da je g. Greif velik stručko za NZ glasbo hoče iz fantov potegniti maksimum in je vse v mejah "pravilnega". Je pa nekaj novega. Kaj bo pa to prineslo je pa drugo vprašanje ?
Kakorkoli Čez Modre ga ni!

ivan_jan
Večji godec
Večji godec
Kraj: Postojna (skoraj)

OdgovorNapisal/-a ivan_jan » 09.01.2009, 12:18

Mojster napisal/-a:
Jure S. napisal/-a:

lp

Sam sem pa velik pristaš in občudovalec Modrijanov in so zame ko pogledam kot celoto sigurno št. 1.
Vendar tudi jaz opažam, da imajo nekater skladbe težke in zakomlicirane, ki niso samo "tra la la in tra la la" in jih moraš znati poslušati ter da pri nekaterih komadih gredo pevsko previsoko za povprečno uho ... Zdi se mi, da se je zadeva začela pojavljati v času, ko sodelujejo oz. je njihov producent prof. Smiljan Greif. Glede na to, da je g. Greif velik stručko za NZ glasbo hoče iz fantov potegniti maksimum in je vse v mejah "pravilnega". Je pa nekaj novega. Kaj bo pa to prineslo je pa drugo vprašanje ?
Kakorkoli Čez Modre ga ni!

ne vem no, mene pri ansamblu ne prepriča strokovnost ampak glasba. njihova se za moje laično uho preveč nagiba k strokovnosti, kot pa preprostosti.. zato je slak uspel - preprostost
Le enkrat sem božal te nežno,

ti s prsti šel skozi lase,

oh, kaj vse bi dal, da lahko bi

k tebi še kdaj vrnil se.

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost