Ustreznost klaviatur?

Ljubo89
Začetnik
Začetnik

Ustreznost klaviatur?

OdgovorNapisal/-a Ljubo89 » 19.07.2011, 12:49

Pozdravljeni!

Sem prebiral na forumu vse kar se tiče klaviatur. Iščem namreč klaviature za ansambel, kjer bi bila možnost predvajanja MIDI datotek. Našel sem klaviature Yamaha MM6, ki izgledajo kar vredu in so cenovno dostopne. Zanima pa me če ima kdo kakšne izkušnje s temi klaviaturami? Ali je se pri teh klaviaturah da predvajati MIDI datoteke direktno iz USB ključa (glede na to da ima priključek USB to device)? In kaj pomeni to da imajo te klaviature "418 normal voices + 22 drum kits, GM: 128 normal voices + 1 drum kit"? Če to pomeni, da MIDI datoteke delujejo v 128 zvokih...trenutno imamo namreč slabše klaviature, ki določene MIDI-je predvajajo zelo "osiromašeno".

Hvala za pomoč :)

Lep dan še naprej,
Grega

guri
Dober muzikant
Dober muzikant

Re: Ustreznost klaviatur?

OdgovorNapisal/-a guri » 10.05.2012, 07:55

Yamaha MM6 je zelo siromašna klaviatura v tem rangu ti priporočam korg pa 50, ali pa kakšno drugo rabljeno klaviaturo, katero klavituro imaš sedaj?

Pri midijih je potrebno vedeti, da ti tudi na Tyros 4 nebodo delali če si stvari ne boš uredil, od razmerij, efektov (reverb, churus, eq), multi pade in še in še...

S tem je veliko dela jaz sem za svojo klaviaturo porabil cca. mesec in pol (yamaha psr s900) od nalaganja novih OS nalaganje novih zvokov njihovo urejenje, ritmi, Vsaka klaviatura ti pri midiju pobere neke zvoke (yamaha XG), ki pa ni rečeno da so najbolši zato je potrebno takšne stvari urediti.

Razlika je občutna

nzmuzika
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a nzmuzika » 05.06.2012, 20:46

A te lahko vprašam s katerim programom si urejal te MIDI FILEJE? Sam jih urejam s Sibeliusom kjer dodajam inštrumente, jih spreminjam, brišem dele in popravljam ritem same kitare in podobno. Vendar ne znam dodajat kakšnih drugih efektov, katere lahko zagotovo dodajaš s kakšnim Midi urejevalnikom.
Hvala

guri
Dober muzikant
Dober muzikant

OdgovorNapisal/-a guri » 05.06.2012, 21:48

za urejanje uporabljam cakewalk pro audio in psruti midi, ki je spacifičen za urejanje midijev za yamahine klaviature, kajti vanj vneseš model klaviature on pa ti avtomatično priredi banke in nastavitve za določeno klaviaturo.

največ kar pri pomore k igranju kvalitetnih midijev pa je ureditev same klaviature bom za primerjavo posnel posnetek urejene po mojem okusu in tovarniško urejene klaviature

tone60
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a tone60 » 10.06.2012, 10:47

Jaz pa bi vprašal, kakšna je razlika med sintisajzerjem in klaviaturami? Kaj lahko na enem delaš, na drugem pa ne? Katerega je bolje kupiti, če igraš v živo s pomočjo stylov (ritmov) kot one man band?

:wink:

mckmck
Moderator
Moderator

OdgovorNapisal/-a mckmck » 10.06.2012, 11:30

Se ne spoznam na te stvari vendar ali ni sintesajzer pa klaviatura ena in ista reč samo drug izraz?
Naročite se na Youtube kanal z videolekcijami za harmoniko . Ime kanala Diatonko.

SwIfty
Večji godec
Večji godec

OdgovorNapisal/-a SwIfty » 17.04.2013, 08:47

mckmck napisal/-a:Se ne spoznam na te stvari vendar ali ni sintesajzer pa klaviatura ena in ista reč samo drug izraz?

Hm...men se zdi da ne :) Klaviatura-Arranger bi naj že imel ritme-style in zvoke notri tovarniško, "ta pravi" sitesizer pa baje ne, moraš si sam nekako vse naredit uredit? Kak točno pa to deluje še sam ne vem, za podrobnosti lahko pogledaš malo forum: http://bortchy.mojforum.si/bortchy.html

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost