izbira kitare

_matyaz_
Začetnik
Začetnik

izbira kitare

OdgovorNapisal/-a _matyaz_ » 01.04.2010, 23:34

LP!
Prosim za pomoč pri izbiri kitare, odločam pa se med Yamaho AEX-1500 in Framus AZ-10 na interentu pa še nikjer nisem našel mnenj o teh dveh kitarah. Potrebujemo je za igranje narodne glasbe.
Hvala!
LP!
Matjaž

zidnidvojnik
Začetnik
Začetnik

Re: izbira kitare

OdgovorNapisal/-a zidnidvojnik » 02.04.2010, 06:53

_matyaz_ napisal/-a:LP!
Prosim za pomoč pri izbiri kitare, odločam pa se med Yamaho AEX-1500 in Framus AZ-10 na interentu pa še nikjer nisem našel mnenj o teh dveh kitarah. Potrebujemo je za igranje narodne glasbe.
Hvala!

ja jst ti ne znam povedat za mnenje sam kolko si pa pripravljen dat za kitaro? ker za prvo vem da je ful draga :D
8vsaj zame)

servisbojc

OdgovorNapisal/-a servisbojc » 02.04.2010, 07:08

Druga je pa najbolj primerna za igranje narodno zabavne kitare.
Napr.: Igra jojo jo naslednji ansambli: Mitja kvintet g. Mitja Masnak, legenda, doktor narodno zabavne glasbe, Okrogli muzikantje, .......
Kitara ki je vredna svojga dnara..
Pa še ko jo prodajaš je vedno in.
lp, bojan

rok07
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Poljanska dolina ob Kolpi
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a rok07 » 02.04.2010, 08:02

zidnidvojnik napisal/-a:
_matyaz_ napisal/-a:LP!
Hvala!

ja jst ti ne znam povedat za mnenje sam kolko si pa pripravljen dat za kitaro? ker za prvo vem da je ful draga :D
8vsaj zame)

Sej ni vprašal nasplošno katero kitaro, ampak je določil omenjena modela, zato je tvoje vprašanje čudno. Vprašal je za mnenje, če ga pa nimaš pa pač ne piši.

Sam dam glas Framusu, odlična izbira.

_matyaz_
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a _matyaz_ » 02.04.2010, 11:03

ja jaz sem tude bil en cajt prepričan za framus, pol pa sta mi 2 kitarista povedala, da novi modeli framus niso vredni svojega denarja, eden je celo mogo menjati magnet. Vglavnem je oz. je bil lastnik starejšega modela in novega pa je rekel da se nemreta nite primerjat. Zato mi je priporočal yamahino kitaro.

Mislim da kar večina kitaristov v kvintetih uporabljajo framus. Osebno pa mi je najlepše zvenela kitara, ki iz nekih live posnetkov ansambla zupan. Kdo pa je takrat tisto igral pa nevem :)
LP!

Matjaž

Mužikaš
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Mužikaš » 02.04.2010, 13:39

Verjetno je na Zupanovih live posnetkih kitaro igral Pahič, samo mislim da ima on Höfnerco. Drugače pa je Framus AZ 10 iz šestdesetih let sigurno prava izbira za kvintet.

lp
Harmonika je vedno zvesta, nikoli me ne goljufa...

rok07
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Poljanska dolina ob Kolpi
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a rok07 » 02.04.2010, 13:41

Moj predlog je seveda letel za starejšo Framusko, za katere vem da so odlične. Za nove pa ne vem kako se obnesejo.

klemen94
Mali godec
Mali godec
Kraj: lepota slovenskih goric SVETA TROJICA
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a klemen94 » 02.04.2010, 19:12

Framus nedvomno najboljša izbira... sploh starejši letniki glede tistega da, je moral zamenjat magnet je tako če nekomu zvok ne odgovarja pač zamenja magnet
saj veste da tapravi je ton ko vreže jo bariton

servisbojc

OdgovorNapisal/-a servisbojc » 02.04.2010, 19:21

Tudi novi Framus je svetovni , se strinjam Kelmen v obeh aspektih.
1.Framuska je zakon.
2. Da bomo o tebi še slišali, ti kar vadi, ne bo ti žal časa, ko boš naj baritonist v SLO. Taki se vedno iščejo!

_matyaz_
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a _matyaz_ » 02.04.2010, 19:27

ne ne ni menjal zaradi zvoka, nisem pa nite vprašal zakaj ga je menjal...Vem samo da je reko da je mel neko težavico. Drugače pa vem da se na to tude nena moreš zanaš ker lahko si kupiš nevem kaj pa se pokvari, pač kak naletiš. Jaz tude sem bol za stare modele framusa, samo kupujem neke novega. Drugače stavim na yamahine kitare, glede narodne pa bi modo videt, sprobat, pa čut.

Mislim da majo čuki narodne pesmi z yamahino aex-1500 nisem pa prepričan. Pač vse je stvar okusa...no vidim ja da je Framus pač framus, marsikje sem že prebral da novi modeli več niso to to. Ni pa nič mnenj o yamahi. Danes več ljudi kupi framus, ker ma ime predvsem zaradi ponikvarja. V trgovini pa je bol malo priložnosti sprobat, ker jih ponavadi nimajo. Oz. jaz še nisem nikdar tak naletel da bi jih meli v trgovini.

še neke me zanima, uporabljate kakšen dodaten efekt pri narodnih? ker včasih se tude na efektih kake malenkosti lahko popravijo, če glih niso potrebni.
LP!

Matjaž

klemen94
Mali godec
Mali godec
Kraj: lepota slovenskih goric SVETA TROJICA
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a klemen94 » 02.04.2010, 19:28

servisbojc napisal/-a:Tudi novi Framus je svetovni , se strinjam Kelmen v obeh aspektih.
1.Framuska je zakon.
2. Da bomo o tebi še slišali, ti kar vadi, ne bo ti žal časa, ko boš naj baritonist v SLO. Taki se vedno iščejo!

1.ja pa če, ti ne odgovarja zvok pač zamenjaš magnet.
2. ne igram več baritona sem ponovno med kitaristi ;)
saj veste da tapravi je ton ko vreže jo bariton

Mitja

OdgovorNapisal/-a Mitja » 02.04.2010, 22:15

...nekaj o Framusovih instrumentih nekoč in danes na tem področju, si lahko pogledate in preberete tudi tukaj...
http://www.framus.de/oberkrainer

...in tukaj...
http://www.mitjakvintet.com/index.php?p=2&a=2&id=76

...lp, Mitja

_matyaz_
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a _matyaz_ » 03.04.2010, 11:34

hvala Mitja :)
LP!

Matjaž

Mitja

OdgovorNapisal/-a Mitja » 02.08.2010, 15:34

… MOŽNOST TESTIRANJA KITAR FRAMUS MM10 IN MITJA AMP OJAČEVALCA …

V drugi polovici avgusta 2010 bodo na razpolago trije taki kompleti, ki bodo razporejeni po Sloveniji. Za začetek bo poskusni rok en mesec, v primeru da se bo povpraševanje in zanimanje za to povečevalo, bomo čas posoje kitare in ojačevalca poljubno skrajševali.

Na razpolago bodo tri kitare Framus MM10, tako kot so nastajale, torej letnik 2008, 2009, 2010 in trije izdelani Mitja ampi, ki so nastali do sedaj. Na takšen način bo možno tudi z vaše strani preizkusiti te kombinacije doma in na igranjih v živo, pogledati nastanek in razvoj, kje so razlike, popravki, zakaj so nastale, kaj so prinesle in kako se obnesejo pri posamezniku, zakaj take strune, tak vrat, takšen kot kitare in podobno.

Tako boste vse to lahko primerjali s tem kar sedaj uporabljate za igranja, pogledali kaj je podobno, enako, kaj dela dobro, kaj je tisto kar ni dobro, dela slabo in je potrebno v bodoče popravit, spremenit…

Testiranja in posoja bo brezplačna, razpored bom delal sproti, v dogovoru z glasbeniki, najprej bo to na Štajerskem pri Domnu Hrenu (Zreška pomlad), Gorenjskem pri Maticu Plevelu (ans. Saša Avsenika) in na Dolenjsko-Ribniškem koncu pri Nejcu Drobniču (ans. Roka Žlindre).

Podrobnejše informacije si naknadno lahko iščete tudi pri njih in njihovih nastopih, ter pri meni …
LP, Mitja Mastnak 041 355-815
http://www.mitjakvintet.com/index.php?p=10

attilaz
Večji godec
Večji godec
Kraj: SLO
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a attilaz » 25.08.2010, 11:46

Sem probal stare in nove framusko az 10. Če kupuješ kaj novega, potem poiskusi kitare Castello ali pa mogoče Erman? Slednjih še nisem sprobal, tak da tud ne morem kaj dosti o njih povedat, so pa cenovno ugodno, pa mislim da slabše od novih framusk ne morejo špilat. Če pa iščeš stare modele, potem boš dal za staro az 10 ogromno denarja, ostali modeli framusk so pa cenovno zelo ugodni, sam vem za eno Riviero. Lepa akustika, pa lušten vrat za držat.

Sam igram Framus Sorello, s starim Schallerjovim magnetom, ojačevalec Dynacord Perfect, vmes pa imam BOSS GEB-7. Magnet ima preveč midlov, zato imam equalizer vmes.
...

urbyfaca
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a urbyfaca » 30.08.2010, 18:40

js bi jo tud nuco pa ne vem kje pomagite mi prosim

blazab
Začetnik
Začetnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a blazab » 06.09.2010, 20:25

Tako kot je attilaz rekel, nove framuske niso več to kar so bile stare. Predebelo lakirane, rebra v trupu sploh ne opravljajo več svoje funkcije. Sem bil pri Nacetu Zaletelju ko sem mu nesel sorello poštimat, pa sva malo debatirala, in mi je razložu kako je s tanovimi az10.

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost