Igram.si Igram.si

Kateri ojačevalec uporabljate kitaristi, basisti

Kateri ojačevalec špilate?

fender
6
21%
roland
11
38%
ibanez
5
17%
dynacord
3
10%
beringher
3
10%
gallien krueger
1
3%

Skupaj glasov: 29

attilaz
Večji godec
Večji godec
Kraj: SLO
Kontakt:

Kateri ojačevalec uporabljate kitaristi, basisti

OdgovorNapisal/-a attilaz » 05.02.2011, 18:16

Kitaristi, basisti, kateri ojačevalec uporabljate na špilah? Ali mogoče kakšen preamp, equalizer, kakšen efekt, volume pedal? Kako pridete do sounda, ki vam je ušeč, da vam paše, mogoče bi se tu lahko omenila še elektronika in sam instrument...
...

_martin_
Odličen muzikant
Odličen muzikant
Kraj: Ravne na Koroškem, Ljubljana

Re: Kateri ojačevalec uporabljate kitaristi, basisti

OdgovorNapisal/-a _martin_ » 06.02.2011, 19:36

Menim, da so za NZ glasbo zelo dobri razni Fender lampaški ojačevalci, tudi kakšen Vox ali celo Marshall, čeprav mnogi prisegajo na stare Dynacordove ojačevalce (mislim, da so ti tranzistorci), kakršne je uporabljal tudi Ponikvar pri Avsenikih. Me pa zanima kakšen je zvok iz ojačevalca Mitja Mastnaka. Pri lampašu menim, da je okrog 25W popolnoma zadosti moči za to zvrst muzike. Osebno sicer take opreme nimam (bo treba zadeti na lotu :) ).

Glede stopalk pride v poštev kakšna EQ stopalka (recimo Boss-ove), čeprav če je kitara kvalitetna in z aktivno elektroniko je to skoraj nepotrebno; nekateri uporabljajo tudi Volume pedal za dinamiko, čeprav večino dinamike se da ustvariti na sami kitari (bolj nežno brenkanje in bolj "na moč")

Glede samih kitar pa vsekakor Framus, Rems, Erman, seveda če le finance to omogočajo :).

Še glede strun, osebno uporabljam Thomastik brušene 0.12 in se mi zdijo kar vredu :).
Kapš C-F-B
Sitar B-Es-As
Sitar Cis-Fis-H
Hohner Morino VN
Yamaha Tyros

attilaz
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a attilaz » 11.02.2011, 10:31

Tudi o lampaših sem že razmišljal ja, pa ne toliko zarad NZ glasbe, pač pa bolj zaradi zabavne. V mislih imam bolj fenderja kot kaj ostalega. Drugače pa igram dynacord perfecta, do katerega sem prišel po slučaju. Ko sem ga videl in kasneje sprobal, mi je bil zven izredno všeč na stratocasterju, sploh pa nisem vedel, da je Leo igral na dynacorda :). Tudi framuska (sorella) dela dost dobro na njem, vendar imam vmes equalizer in volume pedal. Equalizer zato, ker je na kitari star schallerjov magnet in je precej midlast, kar se da pa dost solidno popravit z equalizerjem. Sem pa pristaš vintage robe, zato tudi taka roba.
...

dejan1000
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Lenart v Slovenskih Goricah

OdgovorNapisal/-a dejan1000 » 24.02.2011, 13:06

Mene pa zanima koliko W (vatov) ima kitarski ojačevalec Dynacord Star, katerega je uporabljal tudi Ponikvar.
Hvala

mckmck

OdgovorNapisal/-a mckmck » 24.02.2011, 22:25

dejan1000 napisal/-a:Mene pa zanima koliko W (vatov) ima kitarski ojačevalec Dynacord Star, katerega je uporabljal tudi Ponikvar.
Hvala

Če se ne motim je ojačevalec 100W.

Lep pozdrav

attilaz
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a attilaz » 27.02.2011, 23:48

100 W ima ta ojačevalec ja. Glede na to da je tranzistorc, da veliko ven iz sebe. Imam perfecta, ki proizvede 40W, pa je tranzistorc. Za nas oberkrainerje je to bi lahk rekel polna kapa, marsikomu se na špile ne lubi nosit ojačevalce, se jim zdi brezveze, je pa za lokale pa veselice mislim da več kot dovolj, pa mikrofon pred zvočnik. Se da ta dva ojačevalca lepo ponucat, reverb in vibrato sta zelo lepa "dodatka" :)
...

stublj
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a stublj » 28.02.2011, 13:34

Jaz sem najprej uporabljal roland cube 60, sedaj sem imel roland cube 80.
Roland je tud dobr ojačevalec, zanimivi efekti pa to, se ga lepo uporablja tudi za zabavno ter za narodno je tud kar soliden. Sedaj pa razmišljam o fender twin reverbu, star letnik in bomo vidli kak bo zadeva delala. Drugače pa veliko jih prispeva na dynacorda starja in fender ojačevalce za oberkrain... zasledil sem tudi da je trace elliot dobra mašina za oberkrain 100 w...
LP
Ostal bom muzikant :D

attilaz
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a attilaz » 01.03.2011, 14:35

No slednjega sicer ne poznam, drgač pa če razmišljaš o večjem nakupu pa mislim da s twinu ne boš nič falil. Ka pa igraš ti pri zabavni glasbi?
...

stublj
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a stublj » 01.03.2011, 18:39

ja glede twina so vsi rekli, ko ga kupiš ga imaš do smrti =)
pri zabavni pa jaz igram bas kitaro, naš harmonikaš pa kitaro in ima rolanda 60w...
Igramo pa vse, dalmatinske, stare rock komade, uglavnem stare zimzelene, kar ljudje ljubijo...
LP

attilaz
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a attilaz » 02.03.2011, 10:45

Aha. vsestransi glasbenik :) Ma tud js mam željo še po kakšnem instrumentu, ampak zaenkrat se r ktari posvečam, pa šoli in ostaim zadevam. Bomo videli kaj bo v prihodnosti. Je pa tudi moja velika želja enkrat Twin.
...

stublj
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a stublj » 02.03.2011, 13:22

ja, probaj čim prej, ker dokler si mlad se boš hitreje navadil nove instrumente. jaz zaenkrat igram 4, kitaro, bas, bariton ter frajtonarco...
sm pa razmišljal ali naj bi se podal za dynacord starjem, ali twinom, sam pol sm se odločil za lampaža... bomo vidl kej bo =)

dejan1000
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Lenart v Slovenskih Goricah

OdgovorNapisal/-a dejan1000 » 02.03.2011, 15:48

Sicer se ne spoznam na kitare in kitarske stvari, niti nimam namena igrat kitare, ampak me vseeno zanima kaj je to lampaš in kakšna je razlika med navadnim ojačevalcem in njim? Kaj je bolje imeti (kdo proizvede lepši ton za NZ glasbo)?
Hvala za odgovore

stublj
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a stublj » 02.03.2011, 16:33

Eni prispevajo na tranzistorce kot je dynacor star, drugi na lampaže... Nekateri so rekli da pri lampažu zvok pri udarcu malce zakasni in da so tranzistorci bolj direktni ampak meni se to ne zdi res. Zdi se mi, da ima lampaž bolj močan udarec oz bolj zareže, ker se ustvari v elektroniki v vakumu gibanje elektronov in ne na kovini kot pri tranzistorcih...

attilaz
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a attilaz » 02.03.2011, 17:33

je tudi razlika a imaš lampaša za 200 eur, pa tranzistorca za 200 eur, al pa lampaša za 1000 eur pa tranzistorca za 1000 eur. Fenderjevi twini, tako kot stari imajo res lepo clean, lep prezenten zvok, sploh fenderjevi starejši. sej pravim, dynacord se mi je tako dopadel, pa sploh nisem vedel, da ga je Leo igral. je pa že dynacord polna kapa za na oder, tako zvokovno, kot moč. Twin pa itak trga. eni prisegajo bolj na lampaše, drugi na tranzistorce. odvisno od posameznika in kakšno robo, oz. firmo imajo(mo) raje.
...

stublj
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a stublj » 02.03.2011, 21:43

tako ja, odvisno kaj kdo ima, ampak ponavadi se uporabljajo fenderji pa dynacordi, pa tudi kakšen marshall se vidi kje. Bomo vidli kaj bo z twinom, nikol se ne ve, mogoče na koncu bom zamenjal za tranzistorca oz dynacorda. Tle je spet tisto, kaj je lastniku všeč, eni prispevajo na lampaže, drugi spet ne...

_martin_
Odličen muzikant
Odličen muzikant
Kraj: Ravne na Koroškem, Ljubljana

OdgovorNapisal/-a _martin_ » 02.03.2011, 22:20

Uf, Fender Twin Reverb je pa kar poštena roba :). Če se ne motim ima vgrajena dva zvočnika ?
Kapš C-F-B
Sitar B-Es-As
Sitar Cis-Fis-H
Hohner Morino VN
Yamaha Tyros

attilaz
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a attilaz » 03.03.2011, 12:41

Ima dva zvočnika ja, sicer ima veliko, da ne rečem večina dva zvočnika, dva 12". Kot si rekel stublj razni marshali, fenderji, dynacordi, kustomi, tudi rolandi, večina jih ima dve dvanajstki noter. Po moje je kr velk odvisno od zvočnika, zato tudi dajemo mikrofone pred ojačevace in ne gremo na standardni izhod iz elektronike. Zdej kakšna je pa moč, je pa različno od ojačevalca do ojačevalca...
...

stublj
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a stublj » 05.03.2011, 21:39

tako ja, ponavadi so 100W al pa 135w...
Prvi kitarist od die mooskirchner je uporabljal Trace Elliot acoustic TA 100 r , 100w. No tega mi je predlagal trenutni klarinetist Topolovec od mooskirchnerjev.... Baje da mašina dela odlično, sedaj pa nevem. Trenutno ga pa uporablja kitarist od oberkrainer power...

mckmck

OdgovorNapisal/-a mckmck » 06.03.2011, 12:26

Lep pozdrav.

Ali ima mogoče tukaj na forumu kdo ojačevalec ibanez troubadour T35?

http://www.ibanez.com/electronics/series-troubadour

Če ga ima kdo oziroma če ga je že slišal naj mi pove njegovo mnenje o tem ojačevalcu.

Lep pozdrav

Ibanez RG
Večji godec
Večji godec
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ibanez RG » 12.02.2013, 22:31

Harmonika Prostor C'F'B'

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost