Bariton

Lucky
Začetnik
Začetnik

Bariton

OdgovorNapisal/-a Lucky » 30.04.2007, 08:54

Mene zanima pa neki glede baritona. A je kdo tuki na tem forumu, ki se spozna kolikor toliko na baritone ? Namreč imam že dalj časa željo si enga nabavit pa se neki osnove naučit, pa me zanima tko za začetnika oz. samo tko za občasno pihanje v cev, kakšen bariton priporočate. Nimam popolnoma nič izkušenj, pa me kot prvo zanima kakšna je razlika med 3 in 4 gumbnim baritonom. Oz. 3 gumbni je mislim da bas in ne bariton, če se ne motim.

Sem na bolhi videl da se prodajajo novi dokaj poceni . Kaj menite o temle ???
http://www.bolha.com/oglas1712248

Na kaj je dober bit pozoren ob nakupu baritona itd...

Thx za kakeršno koli informacijo....
Oz. če poznate koga ki bi kaj več vedel, me prosim usmerite k njemu oz. napište njegov e-mail...

Lucky
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Lucky » 30.04.2007, 10:22

Pa še tole bi vprašal ali je pomembno kakšno uglasitev ima ???
Ali se da igrat z vsemi harmonikami ali je odvisno od uglasitve ???

Predvsem me zanima za C-F-B in B-Es-As, uglašene harmonike

in me zanima tko kako bi moral bit pa potem pri Cis-Fis-H in H-E-A ???

muzikant33
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Prelepi gorenjski svet

OdgovorNapisal/-a muzikant33 » 30.04.2007, 10:34

4. ventil/gumb je za nizke tone...z uglasitvijo pa mislim da je tako: z vsemi uglasitvami lahko igraš vse dure, le da imaš npr.: če imaš b uglasitev, je tvoj c od harmonike b........ mislim da je tako (pri trobentah je). Kakšne so ponavadi uglasitve, mislim da b nisem pa siguren,... :wink: :wink:

tvoja prva izbira se mi zdi dobra, vendar mislim, da bi moral s seboj vzeti enega, ki malo bolje igra, da bi ga preizkusil.....

Kiki
Moderator
Moderator
Kraj: VELENJE-Vinska Gora

Re: Bariton

OdgovorNapisal/-a Kiki » 30.04.2007, 12:04

Lucky napisal/-a:Mene zanima pa neki glede baritona. A je kdo tuki na tem forumu, ki se spozna kolikor toliko na baritone ? Namreč imam že dalj časa željo si enga nabavit pa se neki osnove naučit, pa me zanima tko za začetnika oz. samo tko za občasno pihanje v cev, kakšen bariton priporočate. Nimam popolnoma nič izkušenj, pa me kot prvo zanima kakšna je razlika med 3 in 4 gumbnim baritonom. Oz. 3 gumbni je mislim da bas in ne bariton, če se ne motim.

Sem na bolhi videl da se prodajajo novi dokaj poceni . Kaj menite o temle ???
http://www.bolha.com/oglas1712248

Na kaj je dober bit pozoren ob nakupu baritona itd...

Thx za kakeršno koli informacijo....
Oz. če poznate koga ki bi kaj več vedel, me prosim usmerite k njemu oz. napište njegov e-mail...

Zdravo! Tud sam sem ga sedaj začel igrati in sem se o tem malo pozanimal! Fajn je da dobiš kje takšnega ki ima 4 ventile (saj je lažje za igranje)... Če si čisti začetnik (tako kot jaz) ti priporočam da si najprej ga kje izposodiš, da sploh vidiš če je to za tebe! Jaz sem imel srečo da sem ga dobil na izposojo pri kolegu in mu ga vrnem ko se naučim ;) To bi ti bila za začetek najboljša varianta! Potem pa če ti bo šlo pa če boš hotel igrati pa si lahko kupiš kaj boljšega (king itd...) Malo se pozanimaj pri kakšnem privat učitelju (tega inštrumenta) in mogoče kdo ve za kakšnega ki bi bil za začetek!
Pa čim več veselja potem ob igranju! ;)
Glasba mi pomeni vse, z njo življenje se začne!!!! V meni nikdar ne zamre, je kot daljni lep spomin, ki zveni še ko zaspim!

Lucky
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Lucky » 30.04.2007, 12:42

Za veselje ni problema. Sem prepričan da se ga želim naučiti, samo ga bom igral samo tko kdaj ob priložnostih in ne neki zares, zato bi bil čist neki običnega čist ok in ne mislim dajat tolk dnara za kakšnega kinga itd... Men je važno da ma kolikor toliko dobro štimo in da je ziher ok... Da ni pretežak za igrat, itd... Eni so zelo požrešni z zrakom, da moraš velik pihat itd, to mi ni glih...
Slišal sem samo za Simfonika, da rabi velik zraka ampak štima je pa taprava. King je pa razmeroma lahek za igrat z malo zraka in da je štima še kolikor toliko zadovoljiva.... Za kaj drugega pa nimam pojma...

Pero
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Pero » 30.04.2007, 14:01

Tudi jaz nekaj časa igram bariton. Ja glede štime je tako kot je rekel muzikant33, večina jih ima b uglasitev, to pa pomeni da je tvoj c ton, od harmonike (cfb) b ton. z 4 ventili lahko igraš čisto vse. Tale bariton , katerega si omenil se mi zdi malo prepoceni in bi ti pripročal še dati kakih 200 eurov zraven :D

LP
Music Is My Life

Kiki
Moderator
Moderator

OdgovorNapisal/-a Kiki » 30.04.2007, 14:31

Pero napisal/-a:Tudi jaz nekaj časa igram bariton. Ja glede štime je tako kot je rekel muzikant33, večina jih ima b uglasitev, to pa pomeni da je tvoj c ton, od harmonike (cfb) b ton. z 4 ventili lahko igraš čisto vse. Tale bariton , katerega si omenil se mi zdi malo prepoceni in bi ti pripročal še dati kakih 200 eurov zraven :D

LP

Pomojem bi bilo to malo preveč za začetek! Razen če imate preveč denarja :D hehe :D Jaz ti še vedno priporočam da se pozanimaj za kakšnega ki bi ti ga posodil! ;) DOBRO PREMISLI!
Glasba mi pomeni vse, z njo življenje se začne!!!! V meni nikdar ne zamre, je kot daljni lep spomin, ki zveni še ko zaspim!

Lucky
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Lucky » 30.04.2007, 14:34

Ne bistveno več ne mislim dajat od 400 eur, je pa priporočeno čim manj. Tudi če bi čist stolčenega dobil za male pare, bi ba vzel... Sam da spila...

Kiki
Moderator
Moderator

OdgovorNapisal/-a Kiki » 30.04.2007, 14:42

Lucky napisal/-a:Ne bistveno več ne mislim dajat od 400 eur, je pa priporočeno čim manj. Tudi če bi čist stolčenega dobil za male pare, bi ba vzel... Sam da spila...

Se strinjam! Pomembno je da ima dober zvok in da se lahko na njega naučiš! Kaj več pa ne rabiš za začetek! :wink:

Lucky
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Lucky » 30.04.2007, 14:46

Mogoče bi drugače vprašal...
Katere znamke baritonov bi mi priporočili za narodnozabavno glasbo... Poleg Simfonika in Kinga.. Rečmo da so še ok ...

Katere znamke mi pa popolnoma odsvetujete ???

Če bi blo to vprašanje kolikor toliko lažje za odgovorit ???

Al je čist vseeno ?

Kiki
Moderator
Moderator

OdgovorNapisal/-a Kiki » 30.04.2007, 14:58

Jaz imam za začetek---> AMATI (rečejo mu polžek) :D Ima dober zvok in je ql za začetek!

muzikant33
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Prelepi gorenjski svet

OdgovorNapisal/-a muzikant33 » 30.04.2007, 15:01

Lechner je še dost dobra firma, drugače pa poznam enega, ki bi ti najbrž prodal bariton na 4 klapne (ni na ventile) za tam nekje bivših 60 000. Je že kar precej "rabljen" ampak za učenje bi bil dober :wink:

Pero
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Pero » 30.04.2007, 15:16

Ja če hočeš kupiti novega, ti priporočam tako kot sem že prej napisal , če pa za začetek hočeš rabljenega pa ni važno če je stolčen, glavno da ima dober zvok ter se nanj lahkotno igra, pomemben je pa tudi ustnik :wink:
Music Is My Life

Lucky
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Lucky » 02.05.2007, 09:04

Ja verjamem da je važen tudi ustnik. Mi lahko kaj kdo več kaj pove o ustnikih ???

Pa vprašal bi kakšna je razlika v igranju med tem baritonom, ki ima "pokončne tipke oz. ventile"

http://www.vokal.si/index.php?id=53&lan ... roduct=138

in pa temle, ki so tko zaviti v polžka ???

http://www.vokal.si/index.php?id=53&lan ... roduct=147

Bilko
Začetnik
Začetnik
Kraj: Vransko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bilko » 02.05.2007, 10:06

[quote="Lucky"]Ja verjamem da je važen tudi ustnik. Mi lahko kaj kdo več kaj pove o ustnikih ???

Pa vprašal bi kakšna je razlika v igranju med tem baritonom, ki ima "pokončne tipke oz. ventile"

med prvim in drugim ni dosti razlike-kakor se navadiš...al maš raje pokonc gumbe al pa tak leže...kakor hočeš
drgač je pa stagg odlična firma pa je ful dobr bariton za začetnike...je pa res da porabi zelo veliko sape v primerjavi z kingom belfrontom 6622!!!
glede ustnikov pa nevem veliko sam je najbolje če kupiš enega za okoli 100 evrov iz srebra-res da je drag sam se najbolje obnese...če nimaš dobrega ustnika nimaš nič...

lep pozdrav!
SITAR

Kiki
Moderator
Moderator

OdgovorNapisal/-a Kiki » 02.05.2007, 11:34

Lucky napisal/-a:Ja verjamem da je važen tudi ustnik. Mi lahko kaj kdo več kaj pove o ustnikih ???

http://www.vokal.si/index.php?id=53&lan ... roduct=147

Tako kot je rekel Bilko ni nobene velike razlike! Le drugače so raporejeni ventili! NAVADITI SE MORAŠ! Glede ustnika pa moreš izbrati tudi pravo velikost da ti bo odgovarjal!

Lucky
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Lucky » 02.05.2007, 21:32

Thx....

Neki več že vem, bi pa vprašal sledeče. Ali obstaja kakšna knjiga ali pa kaj podobnega, kjer je opisano kako se pravilno igra bariton itd...

Zanima me ali pihaš v bariton z pljuči ali z ustno votlino ustvarjaš pritisk itd...

Kiki
Moderator
Moderator

OdgovorNapisal/-a Kiki » 02.05.2007, 22:41

Dobim v kratkem napisano kako se igra bariton oz. katere ventile moraš pritiskat! Narejeno pa je tako! Pihati moraš "ven" iz prepone, tisti ki se zraven napihuje igra narobe! Moraš pa si v glavi zamisliti kakšen ton hočeš zaigrati! To pa dela vaja! Čim bol pihneš in "raztegneš" ustnice čim višji je ton! Če pa bol na okroglo daš ustnice in manj pihneš pa dobiš nižji ton! Za bariton je potrebno veliko vaje, ni tako enostavno! Poleg tega je potrebno imeti veliko veselja da ne izgubiš volje (kod pri drugih inštrumentih)...
Ventili pa potem še izpolnijo oz. oblikujejo ton! Tako da je veliko odvisno od tega kako "našobiš" ustnice!
LP :wink:

Probaj doma dati na rahlo ustnici skupaj in pihniti! Tako moraš potem v bariton pihniti! (podobno kod mali otroci ki oponašajo avto ;) ) hehe

Pero
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Pero » 02.05.2007, 23:42

ja res je, treba veliko vaje in volje, kiki dobro si napisal, igraš s prepono, pihati pa kot otroci ko oponašajo avto :lol: :lol:
Music Is My Life

Lucky
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Lucky » 03.05.2007, 07:19

Aha. Ok..

A to dobiš napisano kar tko od nekoga... Torej kakšne knjigice se ne da dobit...
Če bi blo možno bi nekak fotokopije naredu, pa mi jih poslal na mail.. Pač če boš lahko .... Sam tolk da se ne bom narobe učil pa tko bi mi blo zlo v pomoč...

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost