Bariton

Potocnik

OdgovorNapisal/-a Potocnik » 07.12.2007, 15:04

Res je! Vazno je, da se zastopimo!!!!

baritonist

OdgovorNapisal/-a baritonist » 07.12.2007, 22:57

Js se posvečam samo baritonu in nobenemu drugemu inštrumentu in morem rečt da že ko sm ga prvič prjeu v roke sem takoj dobil nek ton z njega. Nekateri se dolgo matrajo preden sploh izvabijo kakšen zvok z tega inštrumenta.(ni lahko.hehe) Sedaj se učim že dobra dva meseca pri Marku Repniku,ki je drugače akademski glasbenik in profesor trobente,igra pa tudi pri orkestru slovenske policije. In v teh dveh mesecih sem se naučil vse durove lestvice z višaji in nižaji,to je 14 lestvic(durov),učim se trozvoke,igranja po notah itd....
Jaz sam pravim da tisti ki kar takoj začne z narodnozabavno glasbo in s tem oberkrainer stilom,ter pokanjem,nebo nikoli pravi baritonist!!
To je seveda moje mnenje in mnenje mojega profesorja,mislim pa da ima kar prav. Trudim se da bi čimbolj pravilno igral in moram rečt da mi kar uspeva.
Povejte še drugi kaj o svojih začetkih,če pa koga kaj zanima mu pa lahko tudi jas kaj povem.

Lp,Jure

muzikant33
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Prelepi gorenjski svet

OdgovorNapisal/-a muzikant33 » 07.12.2007, 23:00

Jaz sem imel danes drugič bariton v rokah, pa smo kar pumpal' :lol: Imaš pa prav, da ni dobro takoj začet pumpat, ampak jaz ne mislim nikol igrat bolj resno, ker je prioriteta itak harmonika, za zdravje je pa v redu tako kot je.Slika
"Trenutno sedemnajsttisočglava množica čaka, da me vidi, nekako tako kot papeža. Prišel bom, kajti rad imam te ljudi. Še poprej pa bi prosil za skormen honorar. Hvala lepa!" (Vinko Šimek pred nastopom na Goterjevi promociji)

varena
Večji godec
Večji godec
Kraj: gorenjska
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a varena » 07.12.2007, 23:04

jaz sem pa začel z narodnozabavnim ritmom in bom pri tem tudi ostal :!: :lol:

baritonist

OdgovorNapisal/-a baritonist » 08.12.2007, 12:02

Ja narodnozabavni ritem je tudi men prioriteta ampak tudi v NZ glasbi pride kdaj do kakega solota al kaj podobnga,pol si pa v temi če znaš sam pokat. To je to. Drgač pa men je itaq tut narodno zabavna muska najjača,drgač nebi biu tuki gor registriran.

Lp,Jure

Potocnik

OdgovorNapisal/-a Potocnik » 08.12.2007, 12:23

In v teh dveh mesecih sem se naučil vse durove lestvice z višaji in nižaji,to je 14 lestvic(durov),učim se trozvoke,igranja po notah itd....
Jaz sam pravim da tisti ki kar takoj začne z narodnozabavno glasbo in s tem oberkrainer stilom,ter pokanjem,nebo nikoli pravi baritonist!!

Popolnoma prav imas, da si lahko bravi baritonist le, ce obvladas vse prvine, ki jih nudi instrument...in ne samo "pokanje".

Sicer pa samo kot opomba: realno zvenecih je le 12 (in ne 14) durovih lestvic, ce ne upostevamo razlicnih variant durovih lestvic.

baritonist

OdgovorNapisal/-a baritonist » 08.12.2007, 13:52

Ja res je,dva sta enaka le da se jima drugače reče. Mi je pa ušeč da se dva strinjama!!! hehe Se slišmo kai. Pa pridi kai na radio http://radiotabor.listen2myradio.com

Lp,Jure

basko30
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a basko30 » 24.08.2008, 19:49

A ima kdo napisane prijeme in prehode za cis fis gis in g,d,a.
Drgač pa jaz se učim na stagga in je ok za učenje pa še pravjo da ma lep zvok.

gasper
Večji godec
Večji godec
Kraj: petelinjek-ok. novega mesta

OdgovorNapisal/-a gasper » 24.08.2008, 22:52

En lep pozdrav vsem!
Sam igram bas kitaro, razmišljam pa tudi malo o baritonu.

Glede profesionalnosti dam prav, da se igra po "pravilih", po lestvicah, da poznaš dure,...(čeprav nekdo ki nič ne igra in samo posluša glasbo ne ve zakaj se gre,...), ampak kot je (si) napisal baritonist, da tisti ki takoj začne z narodno-zabavno glasbo ne bo nikoli pravi baritonist, tega ne zastopin čisto = zakaj, v tej glasbi je (lahko) ravno tako profesionalnost kot drugje, samo drugače. Pa še to: zakaj (čeprav je dobro) bi moral znati basist/baritonist znati brati note če jih harmonikar ne pozna? Jaz se temu iz že navedenega razloga ne posvečam preveč. Se opravičujem, ampak je res.

Sam nisem obiskoval glasbene šole, sem pa šel v privat glasbeno delavnico, kjer uči MOJSTER vse vrste kitar (električna, bas, klasična,...) in res veliko nauči. Ampak k njemu sem se šel učiti za eno leto, tako da sem spoznal osnove, pravila,...tako da se strinjam da bi bilo dobro za učenje inštrumenta dobiti kašnega "strokovnjaka", nekoga, ki se s tem ukvarja (igranjem) da malo razloži način igranja, kakšne "trike".

Lep pozdrav še enkrat.

baritonist

OdgovorNapisal/-a baritonist » 25.08.2008, 23:29

Men se že zdi dobro da poznam note ker sem edini glasbeno pismen v ansamblu.... :D :D Je pa res da se ti obrestuje če poznaš note pozneje naprimer pri kakšnem zahtevnejšem solu da ti ni treba pisati prijemov (čudno je)

Lp,Jure

baritonist

OdgovorNapisal/-a baritonist » 25.08.2008, 23:33

Drgač,js note poznam....je pa res kar se tiče samega basiranja je normalno da jih ne potrbuješ. Pri kakih teških prehodih solotih.... ti pa pridejo še kako prav,ker ti lahko nekdo druk ki tudi obvlada vse napiše,jas si učasih celo zaigram najprej na klaviature in potem napišem note in zaigram...razne variante. Drgač se pa kamot shodi tut brez njih. no problem

Lep večer,Jure

IrEncY

OdgovorNapisal/-a IrEncY » 28.08.2008, 12:30

Oila! Mene pa zanima kateri baritoni so kvalitetni, ali se splača vzeti rabljen bariton (king bellfront 2266) ? Hvala za odgovor 8) :)

M3lkoR

OdgovorNapisal/-a M3lkoR » 28.08.2008, 12:58

Če človek takoj začne igrat narodno-zabavno glasbo in kar prvič oz. drugič začne basirat pol lahko rečem, da 90% ne bo nič z njega. Ja, sicer bo vedel basirat in bo razumel sistem, ampak pri baritonu je tudi treniranje ustnic važno ker drgač ni ta pravega tona. Najprej MORAŠ vadit vsaj dolge tone (še bolše pred tem samo na ustnik delat vaje) in držat enakomeren ton, tako pol treniraš mišice na ustnicah. Če teh nimaš streniranih tudi ne moreš lepo basirati, ker prehodi so potem en sam klump. Tisti, ki tega ne delajo nimajo našpananih mišic pri pihanju in napihnejo cela usta in to je ne nič.
Mene uči Renato Kapun, ki igra pri Ansamblu Ekart, in me ni hotel prej učiti basiranja, preden nisem znal zaigrati lepo enakomerne tone in melodije. Tudi lestvice spadajo v te vaje.

Oila! Mene pa zanima kateri baritoni so kvalitetni, ali se splača vzeti rabljen bariton (king bellfront 2266) ? Hvala za odgovor

Po mojem se vsekakor splača, ker so po mojem mnenju celo boljši kot novi. Sicer so večinoma malo zrabljeni (lak), ampak so že nekako "vigrani".
Če imaš denar in priložnost, potem si namesto kinga kupi raje lechnerja ali pa symphonica. Če si pa začetnik pa bi tudi prišel etude prav, ki je kopija kinga in za približno 1100 € bolj poceni.

IrEncY

OdgovorNapisal/-a IrEncY » 28.08.2008, 15:46

citiram: Po mojem se vsekakor splača, ker so po mojem mnenju celo boljši kot novi. Sicer so večinoma malo zrabljeni (lak), ampak so že nekako "vigrani".
Če imaš denar in priložnost, potem si namesto kinga kupi raje lechnerja ali pa symphonica. Če si pa začetnik pa bi tudi prišel etude prav, ki je kopija kinga in za približno 1100 € bolj poceni.[/quote]

Etude sem imela sedaj. In imam zelo slabe izkušnje, ker sem ga imela 45 dni na popravilu zaradi ventilov in mi ga sploh niso popravli, zato sem ga zavrnila in se zanimam za nov bariton! Za etude se govori da so imeli serijsko napako glede ventilov.

M3lkoR

OdgovorNapisal/-a M3lkoR » 28.08.2008, 15:59

Jaz še ga zdaj imam in mu čist nič ne manjka. :D
Laufa ko urica pa nobene razlike ni od kinga, razen da lahko vrtiš glavo, pa še kovček je dost bolj praktičen.
Kak dolgo pa ga že imaš pa kaj je bilo narobe na ventilih?

IrEncY

OdgovorNapisal/-a IrEncY » 28.08.2008, 16:21

mela sem ga od sebtembra! Tiste plastike niso ble ok pa pri zadnem ventilu je matica se lahka kr nataknala gor! Sem pa z njim lepo delala! Poznam še 2 k mu isto delata. Tko da za etude nočem več čut k mi je sred špila crknu!!!!! :x

M3lkoR

OdgovorNapisal/-a M3lkoR » 28.08.2008, 16:36

Heh, jaz mam mojega od decembra, pa mi nič ne dela problemov, čist obratno, še zadovoljen sem.
Tak da moraš ti verjetno res met malo starejši model. Ampak nisi dobila garancije? Jaz jo imam za 1 leto.

IrEncY

OdgovorNapisal/-a IrEncY » 28.08.2008, 21:06

sem dobila garancijo in so ga sedaj popravljali 45 dni in ko sem dobila nazaj je izgledalo da so popravili, vendar so samo zamenjali ventile, ter tipke, tisti 4 ventil pa je ostal še vedno isto! POKVARJEN! zato sem ga zavrnila in zahtevala denar in sedaj si bom kupila upam da takšnega, ki mi ne bo delal velikih težav.

bariton

OdgovorNapisal/-a bariton » 28.09.2008, 14:48

IrEncY napisal/-a:Oila! Mene pa zanima kateri baritoni so kvalitetni, ali se splača vzeti rabljen bariton (king bellfront 2266) ? Hvala za odgovor 8) :)

zdravo bariton king belfront 2266 je najkvalitetnejši bariton jaz sem kupil novega in mi zelo lepo odgovarja

lp

M3lkoR

OdgovorNapisal/-a M3lkoR » 28.09.2008, 15:39

Že slišal za Symphonica in za Lechnerja? Mnogo boljša baritona od Kinga, vendar imata tudi svojo ceno.

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost