Najboljši Basist???

klemen94
Mali godec
Mali godec
Kraj: lepota slovenskih goric SVETA TROJICA
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a klemen94 » 17.01.2009, 19:01

meni pa je polk BRANKA dober tudi TOMAŽ RAJH :evil: basist ki ga iščeš oz. igra na ravni profija vsaj za moje pojme čeprav je neznani ker se ne izpostavlja :cry: :roll:

cehak
Dober muzikant
Dober muzikant
Kraj: ptuj
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a cehak » 18.01.2009, 10:00

klemen94 napisal/-a:
cehak napisal/-a:Nocoj sma igrala vkup...Spila vse...Grazer Spatzen-Bariton Baby....res baritonist,da jih isces....pa seveda dober prijatelj

jas sem pa bil danes že pri njem heh :D res človek kot mora bit pa če te nemoti bi te vprašal od kot si ti ???

sem ti poslal na ZS

klemen94
Mali godec
Mali godec
Kraj: lepota slovenskih goric SVETA TROJICA
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a klemen94 » 18.01.2009, 10:52

cehak napisal/-a:
klemen94 napisal/-a:
cehak napisal/-a:Nocoj sma igrala vkup...Spila vse...Grazer Spatzen-Bariton Baby....res baritonist,da jih isces....pa seveda dober prijatelj

jas sem pa bil danes že pri njem heh :D res človek kot mora bit pa če te nemoti bi te vprašal od kot si ti ???

sem ti poslal na ZS

hvala ti

geza

OdgovorNapisal/-a geza » 01.04.2009, 15:05

Potocnik napisal/-a:
VelikiBu napisal/-a:Nisem rekel,da je pisal parte za bas,rekel sem samo,da je Soss igral,kar si je Vilko zamislil,in kar je dovolil! Tu ni bilo kakšne velike demokracije! Kar se pa tiče g.Zupana,pa pri njem nikoli nisem bil prepričan ali pleše balet,ali igra kontrabas! In vidim Potočnik,da se najina debata tukaj končuje,ker te ne vidim te več kot doraslega sogovornika,kar potrjuješ z svojo izjavo o g. Zupanu! Tudi njemu vsaka čast za mehko igranje,katero pa na žalost sodi bolj v etno vode,ali v klasiko,kot pa v oberkrain za odrasle! Pa brez zamere,to je pač moje mnenje! LP. VelikiBu

Na ta nivo se ne bom spustil...
Skoda vsake besede za nekoga, ki ni pripravljen niti malce pogledati cez zid "oberkrainerskih" klisejev (ki pa jih k sreci Brata Avsenik nista imela!)

Potocnik, tako berem te tvoje izjave in resnicno se zelo strinjam s tabo... In oberkrain, ko slišim to besedo mi takoj pride na misel kvintet, ne pa eden izmed tisičih triov, kateri ima morda basista ki zna nežno potegnit kontrabas... pa morda še nekaj za tiste ki cenite tako imenovano pokanje z baritonom... umetnost je igrati z občutkom :D Glede Sossa pa je tako, verjetno je res imel zvezane roke ko je bil pri avseniku, pa vedeti je treba tudi to, da je bil tisti čas brez kunkorence... takrat ni bilo tako kot danes, ko lahko jemleš, kopiraš od mnogih drugih...

LP upam da nisem z svojim mnenjem koga razočaral...

blockhd

OdgovorNapisal/-a blockhd » 09.04.2009, 11:06

Problem je v tem, da je folku na veselicah čist vseen, ali je baritonist akademik ali vaški godec, važno je, da ritem POKA. Ritem mora pokat, drugače ni veselja za ples. Štajerskih 7 so odlični inštrumentalisti in pevci, pa jih na veselicah ne jebejo 5%, ker igrajo kot bi bili v Cankarjevem domu. Resnici na ljubo, meni je tudi bolj všeč bariton, ki poči, kot pa bariton, ki ga nikjer ni.... pri oberkrainu je uporaben samo glasen ton, tako, da bariton skoraj narazen pade... Jaz sem bariton kako leto vadil in igral dokaj potiho.. vedno manj motiva sem imel, ker je bariton na mikrofon zvenel zanič. Ko sem začel sekat, streljat in ne vem kaj še vse z jezikom, se je oglasil ton, ki mi je všeč. Raje pokam in se malo odmaknem ali približam mikrofonu, kot pa igram "pravilno" in ni tona. :) Lep pozdrav!

Reporter
Dober muzikant
Dober muzikant

OdgovorNapisal/-a Reporter » 09.04.2009, 18:56

blockhd napisal/-a:Problem je v tem, da je folku na veselicah čist vseen, ali je baritonist akademik ali vaški godec, važno je, da ritem POKA. Ritem mora pokat, drugače ni veselja za ples. Štajerskih 7 so odlični inštrumentalisti in pevci, pa jih na veselicah ne jebejo 5%, ker igrajo kot bi bili v Cankarjevem domu. Resnici na ljubo, meni je tudi bolj všeč bariton, ki poči, kot pa bariton, ki ga nikjer ni.... pri oberkrainu je uporaben samo glasen ton, tako, da bariton skoraj narazen pade... Jaz sem bariton kako leto vadil in igral dokaj potiho.. vedno manj motiva sem imel, ker je bariton na mikrofon zvenel zanič. Ko sem začel sekat, streljat in ne vem kaj še vse z jezikom, se je oglasil ton, ki mi je všeč. Raje pokam in se malo odmaknem ali približam mikrofonu, kot pa igram "pravilno" in ni tona. :) Lep pozdrav!

Se strinjam. Če bariton ne poka je brezveze ;) na veselica. Če je pa to kak festival al se pa kje v studiu snema je pa to malo drugače. Meni se drugače v živo zdijo zelo dobri člani ansambla Zupan. Kot da bi bila muska za njih igra. Res fenomenalno odigrajo v živo ;)

lubek94

najboljsi basist

OdgovorNapisal/-a lubek94 » 30.01.2010, 13:42

pozabli ste omeniti renatota kapuna (nekdanji basist ekarta
je akademsko solan na baritonu in zelo dober

Niko_muzikant
Večji godec
Večji godec
Kraj: ok. Ptuj

OdgovorNapisal/-a Niko_muzikant » 30.01.2010, 13:45

Tudi po mojem mnenju je naj.: FRANJO OSET od ansambla MODRIJANI .

Aco51
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a Aco51 » 30.01.2010, 14:08

Šink
Lep pozdrav, Aco51!

Jordan
Moderator
Moderator
Kraj: Šentjernej

OdgovorNapisal/-a Jordan » 30.01.2010, 14:16

Aco51 napisal/-a:Šink

Definitivno!

cehak
Dober muzikant
Dober muzikant
Kraj: ptuj
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a cehak » 31.01.2010, 04:30

Jordan napisal/-a:
Aco51 napisal/-a:Šink

Definitivno!

Tezka bo:D:D

milenca

OdgovorNapisal/-a milenca » 01.02.2010, 09:41

Dušan Polšak :D

Šink pa tudi obvlada ja :)

Če ni baritona na veselici,kr nekaj fali :) Pa še ena ugotovitev:če na veselici igra kvintet..kako prija ko se zasliši frajtonarca-plesišče se napolni.Pa ne me narobe razumet,kvinteti so super,sam mora bit mal frajtonarce :)

Aco51
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a Aco51 » 01.02.2010, 10:12

milenca napisal/-a:Dušan Polšak :D

Šink pa tudi obvlada ja :)

Če ni baritona na veselici,kr nekaj fali :) Pa še ena ugotovitev:če na veselici igra kvintet..kako prija ko se zasliši frajtonarca-plesišče se napolni.Pa ne me narobe razumet,kvinteti so super,sam mora bit mal frajtonarce :)

Milenca, lahko je pa oboje: kvintet s frajtonarco :)
Lep pozdrav, Aco51!

milenca

OdgovorNapisal/-a milenca » 02.02.2010, 14:09

Ta možnost pa tut obstaja ja :wink:

Muha
Mali godec
Mali godec

OdgovorNapisal/-a Muha » 02.02.2010, 15:31

tedy89

OdgovorNapisal/-a tedy89 » 02.02.2010, 21:07

apat napisal/-a:
kuadn napisal/-a:Kar sm jih jst poslušal, na kontrabasu zelo rastura FRANJO OSET.

A to je od Modrijanov kontrabasist ?

hvala!

LP.Apat :wink:

Je. :wink:

dejan1000
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Lenart v Slovenskih Goricah

Re: Najboljši Basist???

OdgovorNapisal/-a dejan1000 » 03.07.2010, 13:39

Branko Novak (Alfi Nipič)
Igor Šink (Slovenski muzikantje)
Janez Per (Alpski kvintet)
Renato Kapun (Štajerski baroni)

Tile štirje so po mojem mnenju najboljši. :)

lovran
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a lovran » 05.07.2010, 21:36

Janez Per pri Alpskem kvintetu, pa včeraj sm na veselici poslušal tamladga Avsenika in je basist 'raztural'! :)
Tolar cfb; l.2009

urban
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Kamnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a urban » 06.07.2010, 10:54

lovran napisal/-a:Janez Per pri Alpskem kvintetu, pa včeraj sm na veselici poslušal tamladga Avsenika in je basist 'raztural'! :)

Ja, proti Alešu se jih lohk kar velika večina skrije. :D :wink:
Melodija, letnik 1983, B-Es-As
Grilc, letnik 2007, C-F-B

rudikra
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a rudikra » 16.07.2010, 08:25

Po mojem je najboljši basist tisti, ki zna instrument pa naj bo to bariton ali bas uporabit, da lepo zapoje in iz njega spravit lepe basovske linije za uho in tudi ritem prijetne.
Ne da samo igra pum-pum na basu ali da poka na baritonu. Eden takih je za moje pojme
Janez Per. Poslušajte bas kitaro na valčkih, da eno drugo dimenzijo in paše v samo sliko pesmi. Občutek pri poslušanju pa je, da se ne čuje ceneno (kot da bi znal igrati samo po dveh strunah pum-pum).

To je pač moje mnenje. Drugače nisem kakšen "fan" od Alpskega , so pa naredili par dobrih komadov, posebno tiste z Pestnerjem.
:)

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost