Franc Delčnjak

florimeister
Mali godec
Mali godec

OdgovorNapisal/-a florimeister » 23.02.2009, 14:52

alesni10 napisal/-a:Zelo lepo napisano o pokojnem Delčnjaku....imam pa eno vprašanje in prošnjo.....kot smo izvedeli je 2 Delčnjakovi skladbi posnel Ašič....ter jih na koncetu zaigal tudi Goter!!! Jaz sem zelo navdušen nad Delčnjakovimi skladbami im me zanima če ima kdo kakršen koli posnetek teh dveh preostalih sklad, bodisi iz koncerta ali Ašičeve, ker bi se zelo rad naučil še ti dve, namreč teh 7 že znam.

Prosim če bi posnetke pripeli v temo Iščem skladbo!!!
Hvala
Lp

lepo lepo :) js mam ti 2 skladbi v videu... ker sem snemal koncert... tak da.. če ti kaj nuca.. :)

_martin_
Odličen muzikant
Odličen muzikant
Kraj: Ravne na Koroškem, Ljubljana

OdgovorNapisal/-a _martin_ » 23.02.2009, 15:32

florimeister napisal/-a:lepo lepo :) js mam ti 2 skladbi v videu... ker sem snemal koncert... tak da.. če ti kaj nuca.. :)

Lahko prosim pripneš, ali pa daš na youtube? :)
Kapš C-F-B
Sitar B-Es-As
Sitar Cis-Fis-H
Hohner Morino VN
Yamaha Tyros

florimeister
Mali godec
Mali godec

OdgovorNapisal/-a florimeister » 23.02.2009, 15:42

_martin_ napisal/-a:
florimeister napisal/-a:lepo lepo :) js mam ti 2 skladbi v videu... ker sem snemal koncert... tak da.. če ti kaj nuca.. :)

Lahko prosim pripneš, ali pa daš na youtube? :)

bi težko to pripeu ker je use skupaj okrog 2 ure... sem snemal iz TV-ja na TV kartici, pa še u DVD fornat pretvoru... 1 in 2. del... 2 DVD-ja :) one 2 skladbe so pa u prvem delu čisto na koncu.. :)

Malinuc
Dober muzikant
Dober muzikant
Kraj: Postojna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Malinuc » 23.02.2009, 16:16

A je možno, da bi torrent naredil, ker je ravno za take velike stvari prenašat; če veš kaj je to? :)
http://en.wikipedia.org/wiki/.torrent
Kako se ga pa naredi pa še sam ne vem, lahko pa bi izvedel. Ni tako težko...

Zdaj, ko sem še več izvedel o Delčnjaku se mi zdi samo še večji glasbenik kot prej. Res zanimiv človek je bil.

Drugače pa:
GLASBENI SPOMINI Z BORISOM KOPITARJEM, ponedeljek, 23.2. ob 17.30 na TVS 1

Začeli bomo z več kot 40 let starim črno-belim posnetkom ansambla Toneta Kmetca, nadaljevali pa z enim najlepših Avsenikovih valčkov Tam, kjer murke cveto, popevko Non capito, v izvedbi Staneta Mancinija, Alfijem Nipičem in njegovimi muzikanti, Miheliči, Maksom Kumrom, alpskim Kvintetom in ansamblom Borisa Franka ... Gosta oddaje sta tesno povezana z legendarnim harmonikarjem Francem Delčnjakom iz Šaleške doline, ki ga že 40 let ni več z nami, ima pa izjemno veliko privržencev. To bosta njegov brat Božo in harmokar Robert Goter, ki je obudil Delčnjakov način igranja.
:)
Slika

klemen94
Mali godec
Mali godec
Kraj: lepota slovenskih goric SVETA TROJICA
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a klemen94 » 23.02.2009, 16:36

Malinuc napisal/-a:A je možno, da bi torrent naredil, ker je ravno za take velike stvari prenašat; če veš kaj je to? :)

Zdaj, ko sem še več izvedel o Delčnjaku se mi zdi samo še večji glasbenik kot prej. Res zanimiv človek je bil.

Drugače pa:

Začeli bomo z več kot 40 let starim črno-belim posnetkom ansambla Toneta Kmetca, nadaljevali pa z enim najlepših Avsenikovih valčkov Tam, kjer murke cveto, popevko Non capito, v izvedbi Staneta Mancinija, Alfijem Nipičem in njegovimi muzikanti, Miheliči, Maksom Kumrom, alpskim Kvintetom in ansamblom Borisa Franka ... Gosta oddaje sta tesno povezana z legendarnim harmonikarjem Francem Delčnjakom iz Šaleške doline, ki ga že 40 let ni več z nami, ima pa izjemno veliko privržencev. To bosta njegov brat Božo in harmokar Robert Goter, ki je obudil Delčnjakov način igranja.

redno spremljem to odajo tako da bi lahko 1x zavreti spot čreda v galopu v njegovi izvedbi če je možno če ima tu gdo veze da bi to zrihtal....
saj veste da tapravi je ton ko vreže jo bariton

florimeister
Mali godec
Mali godec

OdgovorNapisal/-a florimeister » 23.02.2009, 17:08

Malinuc napisal/-a:A je možno, da bi torrent naredil, ker je ravno za take velike stvari prenašat; če veš kaj je to? :)

Drugače pa:

ufff. :) je bolje da pošlem DVD - je po pošti... oz. DVD če dam u divx format

Malinuc
Dober muzikant
Dober muzikant
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Malinuc » 23.02.2009, 18:27

Sicer sem IZREDNO zadovoljen, da sem danes prvič videl Delčnjaka kako igra, sem pa razočaran ker niso nobenega njegovega posnetka pustili do konca. :(
Slika

florimeister
Mali godec
Mali godec

OdgovorNapisal/-a florimeister » 23.02.2009, 18:35

Malinuc napisal/-a:Sicer sem IZREDNO zadovoljen, da sem danes prvič videl Delčnjaka kako igra, sem pa razočaran ker niso nobenega njegovega posnetka pustili do konca. :(

ja ja :) so vrjetno zato da ne bi še kdo drug si posnel.. :) ker.. jaz sem snemal v digitalni kvaliteti s tv-ja.... pa je tut škoda da je use blo demo.. :)

Ibanez RG
Večji godec
Večji godec
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ibanez RG » 23.02.2009, 18:37

A prvic? A mas Goterjev CD s coverji (priredbami)?
Ja, res je skoda, da niso pustili do konca vsaj treh spotov. Drgac pa dobra oddaja. Sej verjetno ce Kopitarja ne bi blo tud te vrste oddaje ne bi imeli, se mi zdi.
Res je bil car Delcnjak. Oh kok je skoda tega cloveka no...... ful mi je hudo, da ga ni....
Harmonika Prostor C'F'B'

florimeister
Mali godec
Mali godec

OdgovorNapisal/-a florimeister » 23.02.2009, 18:53

Ibanez RG napisal/-a:A prvic? A mas Goterjev CD s coverji (priredbami)?
Ja, res je skoda, da niso pustili do konca vsaj treh spotov. Drgac pa dobra oddaja. Sej verjetno ce Kopitarja ne bi blo tud te vrste oddaje ne bi imeli, se mi zdi.
Res je bil car Delcnjak. Oh kok je skoda tega cloveka no...... ful mi je hudo, da ga ni....

koncert mam... cd pa si mislim kupit ja :) pa danes sem snemal.. :)

matteo
Večji godec
Večji godec
Kraj: Ljutomer

OdgovorNapisal/-a matteo » 23.02.2009, 20:06

Drugače pa:

Sem bil v službi.Ve kdo kdaj je ponovitev?

Malinuc
Dober muzikant
Dober muzikant
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Malinuc » 23.02.2009, 20:15

Jaz bom CD definitivno kupil.
Samo ne vem kdaj se ga bolj splača kupit; zdaj ali, ko/če bodo posneti še tisti 2 skladbi, ki jih delčnjak ni. Ali so morda že posnete?...

Za ponovitev poglej malo po internetu.
Sicer pa si lahko oddajo pogledaš še enkrat v malše slabši oddaji ker so vse oddaje tukaj: http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rtvoddaje&op=web&func=read&c_id=25346.

Je pa tudi meni izredno žal, ker nas je Delčnjak tako mlad zapustil.
Res je bil izjemen glasbenik.

Še eno hipotetično vprašanje:
Kako bi lahko prišel do teh posnetkov Delčnjaka, ki jih ima RTV Slovenija? :D
A je sploh kakšna možnost? :)
Zadnjič spremenil Malinuc, dne 23.02.2009, 20:19, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

florimeister
Mali godec
Mali godec

OdgovorNapisal/-a florimeister » 23.02.2009, 20:19

Od mojga učitla Uroša Točaja stric je igraj v Delčnjakovem triu :) tk da... je imel moj učitl tte pesmi ki jih je Goter posneu, že veliko pred njim, pa že 10 let igra use tte pesmi...Doma so imeli vedno željo da bi moj učitl naredu ta koncert pa ta cd izdal (pred najmanj 5 leti!!!) vendar nekako ni imel časa, ker ima kar veliko učencev, veliko špilov, en čas tudi ansambel, pa še druge cd-je je snemu, tk da ni zneslo.. :)

Malinuc
Dober muzikant
Dober muzikant
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Malinuc » 23.02.2009, 20:20

Škoda, da ni bil on prvi. Mene bi zelo žrlo. :)
Nevem pa kdo jih boljše odigra. :)
Slika

jakajaka
Začetnik
Začetnik
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a jakajaka » 23.02.2009, 20:23

Malinuc napisal/-a:Škoda, da ni bil on prvi. Mene bi zelo žrlo. :)

Zagotovo da slednji, Goter igra preveč na silo.
Ne zbujaj me pred 12:00!

florimeister
Mali godec
Mali godec

OdgovorNapisal/-a florimeister » 23.02.2009, 20:24

Malinuc napisal/-a:Škoda, da ni bil on prvi. Mene bi zelo žrlo. :)

jah... mene tut mal :) sam on se ne sekira :) kdo jih pa boljše zaigra bi se pa dalo razravljat pamislim da ne bi pršl do konca nikol ;) Konečnik že ve ;) hehe :)

urban
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Kamnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a urban » 23.02.2009, 20:26

Mene tudi zanima, kako bi res prišel do posnetkov. :D
Melodija, letnik 1983, B-Es-As
Grilc, letnik 2007, C-F-B

Malinuc
Dober muzikant
Dober muzikant
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Malinuc » 23.02.2009, 20:42

Mimogrede, ustvaril sem skupino na facebooku v spomin na Franca Delčnjaka. Tako, da vsi registrirani, vljudno vabljeni k pridružitvi. :)
Slika

zan/enci

OdgovorNapisal/-a zan/enci » 24.02.2009, 17:25

urban napisal/-a:Nekaj podatkov na hitro:

- Rodil se je 18.12.1939 v Spodnjem Doliču pri Mislinji

- Frajtonarco je začel igrati pri svojih 14 letih

- Trio je začel nastopati leta 1965 (poleg njega so bili v zasedbi Franc Korotačnik- kontrbas, Ivan Hriberšek- kitara), včasih so dodali še druge intrumente

- Posneli so 3 male plošče ( posnel je 7 skladb, eni pravijo da tudi 9)

- Zaposlen je bil v Rudniku lignita Velenje

Urban amm samo moral te bom popravit ker je harmoniko začel igrati že pri 9 letih :D to pa vsi veste da je moral oče prodati radio in kupiti harmoniko in je rekel da bojo od zdaj naprej poslušali franca ne pa radija :d

- leta 1964 je v oddaji Pokaži, kaj znaš kot solist dosegel 1. mesto

- Umrl je 15.11.1969 zaradi pljučnice (eni tudi pravijo zaradi pijače)

lp,
U.

Hervard
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Hervard » 28.02.2009, 11:38

janko napisal/-a:Lep pozdrav!

Priložil sem 4 fotografije mojstra Delčnjaka:

1. Delčnjak na fantovščini- mislm da leta 1964
2. Ovitek plošče Spomin s hribov ( imam tudi original ploščo)
3. Ovitek plošče Čreda v galopu (spredaj + zadaj)

http://www.speedyshare.com/946153349.html

Upam, da vam bo všeč in lp

Lahko prosim še enkrat naložite tretjo sliko?
Osti jarej, bodoči Hervard!

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost