Vlado Matkovič (Fantje z vseh vetrov)

Ibanez RG
Večji godec
Večji godec
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ibanez RG » 21.06.2009, 12:49

:D Heheheeh... zgleda, da je @starko20 tempiran. Vedno pika na i. Itak, da so spisali mnoge pesmi, starko20, ja seveda no. Najboljsi so, no.
Harmonika Prostor C'F'B'

miromustang
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a miromustang » 21.06.2009, 14:39

meni so najbolj všeč tisti deli pesmi, kjer je prisotna samo harmonika, brez petja...solo harmionikarja...matkovič ma legendarne solaže, še posebej pri pesmih kot so Nazdravje muzikant, Te domače viže, Sosed dober dan, Nocoj ga pijemo...instrumentalna skladba Na Tanči gori pa itak ubija na celi črti!
old school MELODIJA MENGEŠ cfb 1978
MELODIJA SPECIAL gcf 1990
ŽELEZNIK (Avgust) cfb 1994

barca1
Začetnik
Začetnik
Kraj: črnomelj
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a barca1 » 21.06.2009, 21:56

ja glede avtorstva je tako. Včasih niso dali toliko na avtorst o oz kdo je podpisan na plošči. Vendar vam lahko zagotovim da je precej skladb, na katerih je podpisan Tone Rus, napisal Vlado Matkovič(primer Te domače viže). Kot mi je sam povedal, ga je takrat vprašal Tone če se lahko on podpiše na ploščo, da je on ustvaril to mu je seveda vlado rekel da, čepraf se takrat ni zavedal tega kako pomembno je to. In tako je tudi za marsikatero drugo skladbo.
Glede prstne tehnike mi je pa povedal, da je on bil začetnik še preden je mihelič to prbič objavil.Seveda pa Vlado ni imel te možnosti da bi to objavil nikjer. No pa mislim da to ni sploh pomembno.

Pa da še eno zgodbico povem ki mi jo je zaupal iz mladih let... :) Ko je bil še mlad mož, si je vedno želel igrati na kromatično harmoniko(poleg frajtonarce in klavirke)...vendar ni imel denarja in si jo ni mogel privoščiti. Ko sem mu pa jaz posodil kromatično harmoniko se mu je uresničila ena največjih želj v življenju. Tako da mu vsake toliko posodim tudi kromatično harmoniko. Povedal pa je tudi kako so na začetku igrali ko je bil še zelo mlad. V bližnji gostilni so se morali preriniti do pulta, kjer so se lahko izkazali z igranjem(seveda zastonj) in vsak vikend so igrali do jutranjih ur... :)

Pa ne se kregat zaradi tega kdo je najbolši harmonikar :lol:
Narodna muska je prava stvar!!!:P

gasper
Večji godec
Večji godec
Kraj: petelinjek-ok. novega mesta

OdgovorNapisal/-a gasper » 21.06.2009, 22:18

barca1, se strinjam s tabo glede tega kdo je boljši harmonikar. Po mojem so to "bedarije", če se lahko tako izrazim. Moje mnenje. Je pa možno, ne rečem da ne, da je naredil mnogo melodij pa da se ni podpisal - ko sva se prvič srečala in se malo pomenila sem dobil občutek da je pač preprost možakar, muzikant ki igra za dušo in ne preveč za kaj drugega - npr. ime - ko sem mu rekel da res obvlada in dobro igra, da ga mnogi pohvalijo je samo rekel: "Eh, kaj ne." Pa sem ga še malo pohvalil pa je rekel le: "No, morda pa res." Pač na tak način, dobeseno pogovora ne vem zapisati.

Kiki
Moderator
Moderator
Kraj: VELENJE-Vinska Gora

OdgovorNapisal/-a Kiki » 22.06.2009, 13:03

starko20 napisal/-a:spisali so mnoge pesmi ki gredo vsakemu rade v uho!!

Tvoji prispevki so čisto brez repa in glave.... Podaj jasno mnenje v enem prispevku, ne pa govoriti nekaj v tri dni!! :roll:

p.s. to je le dobronamerna kritika!
Glasba mi pomeni vse, z njo življenje se začne!!!! V meni nikdar ne zamre, je kot daljni lep spomin, ki zveni še ko zaspim!

starko20

OdgovorNapisal/-a starko20 » 01.07.2009, 19:04

Tvoji prispevki so čisto brez repa in glave.... Podaj jasno mnenje v enem prispevku, ne pa govoriti nekaj v tri dni!! :roll:

p.s. to je le dobronamerna kritika![/quote]

Hvala za kritiko! Od sedaj naprej bom foum samo še spremljal!!!

Goc67
Začetnik
Začetnik

Re: Vlado Matkovič (Fantje z vseh vetrov)

OdgovorNapisal/-a Goc67 » 16.05.2011, 17:41

mene pa zanima ali vedno igra petprstno tehniko, ker sem na kar nekaj videospotih videl, da ima palec ob strani, tako kot Slak ;)

miromustang
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a miromustang » 25.05.2011, 00:57

Matkovič ma zanimive fore ko z enim prstom pritisne po dve tipki naenkrat in na tak način pritisne po sedem tonov naenkrat pa take...norc, ni da ni :wink:
old school MELODIJA MENGEŠ cfb 1978
MELODIJA SPECIAL gcf 1990
ŽELEZNIK (Avgust) cfb 1994

kirezagar
Odličen muzikant
Odličen muzikant

OdgovorNapisal/-a kirezagar » 09.09.2014, 20:59

A kdo ve če Fantje z vseh vetrov še kaj igrajo? Lani so še bili v Straži pri Novem mestu, so imeli veselico skupaj z Rusi, letos jih pa ni bilo.
Igram tam na vso moč, prekratka mi je noč, ne dam si prej pokoja, da ves denar je proč.

Steirische
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Steirische » 06.11.2014, 18:36

Mene pa zanima, če je mogoče kdo probal kopirat njegov stil igranja in kako vam uspeva? Sam sem namreč velik oboževalec ansambla Fantje z vseh vetrov in poznam skoraj vse njihove komade, tako da hitro opazim kakšna odstopanja. Gledam na youtubu kako njihove pesmi igrajo drugi in vglavnem videvam same amaterske posnetke. Tipične napake so, ker ljudje špilajo samo 2- ali 3-prstno (Vlado je pogosto pritisnil po 4 tipke - česar se tudi sam držim) in preveč nežno, umirjeno... Vlado pa s tako lahkoto zvija meh, ko da bi imel otroško harmoniko. Prav smešno mi je gledat :D
Je pa tudi res, da ima svoje fore in gre z mehom ven/noter na takem mestu, kjer sploh ne bi pričakoval. Pa večina njihovih pesmi je v D-G-C durih, kar ni ravno razširjena uglasitev, tako da se tudi to pozna.

železnik
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a železnik » 13.12.2015, 14:31

zanima me če kdo osebno pozna vlada matkoviča? ali mogoče prodaja kakšno harmoniko natančneje august železnik hvala

kirezagar
Odličen muzikant
Odličen muzikant

OdgovorNapisal/-a kirezagar » 01.07.2017, 17:02

A kdo ve ali Fantje z vseh vetrov še kaj nastopajo? Imajo letos v planu biti na kakšni veselici?
Igram tam na vso moč, prekratka mi je noč, ne dam si prej pokoja, da ves denar je proč.

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost