Igram.si Igram.si

Najboljši ansambel!

Dejan
Dober muzikant
Dober muzikant

Najboljši ansambel!

OdgovorNapisal/-a Dejan » 07.07.2006, 14:31

Kateri narodno-zabavni ansambel vam je najbolj všeč??

Meni je ansambel Franca Miheliča še vedno najboljši, čeprav je na sceni že mnogo mnogo drugih... Edino, kar me pri novi zasedbi moti, je to, da ima Ivan Hudnik nekoliko preoster glas, tako da so vokalno malo slabši, kot so bili prej, sicer pa je Miheličevo igranje 1A! :D

Seveda pa ne morem mimo staroste harmonikarstva - Lojzeta Slaka in mnogih drugih mojstrov (Klavžar, Vandrovci, Modrijani) ...

Lp!
Tablature za začetnike: https://www.facebook.com/groups/frajtonarca/

matjazo

OdgovorNapisal/-a matjazo » 08.07.2006, 08:55

zdravo Dejan!
Se pridružujem tvojemu mnenju glede ansambla Franca Miheliča. Ivan Hudnik je dručage zelo profesionalen pevec ampak Lovšina ne bo nikoli nasledil. Hudnikov glas je zelo močan, zato poje zelo zadržano.
Drugače pa je ansambel FM enkaraten!!!

Dejan
Dober muzikant
Dober muzikant

Franc Lovšin

OdgovorNapisal/-a Dejan » 08.07.2006, 10:14

Za tiste, ki so morda zmedeni, ko slišijo priimek Lovšin, naj povem, da je Franc Lovšin bivši pevec ansambla Mihelič. Torej tu ni povezav med rockovskim Pero Lovšinom. :D (kar se tiče sorodstva pa ne vem)

Tu bi dodal še samo to, da sem poslušal 30 let stare posnetke, na katerih sta pevka Bernarda Mihelič (še s čisto dekliškim glasom) in bivši pevec Franc Lovšin že takrat bila glasovno odlična. Jaz sem jih poslušal 10 let in se kar ne morem navadit na Hudnika, in priznam - se ne bom! :D

Lp!

matjazo

OdgovorNapisal/-a matjazo » 08.07.2006, 12:51

Ja Franc Lovšin je res razred zase. Žal so ga v preteklih letih mučile zdravstvene težave in je zaradi tega moral odstopiti iz ansambla. Drugače je pa ansambel čisto družinski (bil) in je še vedno. Bernarda in Franc sta mož in žena, sin Tadej igra bas in je eden najboljših producentov današnjega časa, Franc Lovšin je bil brat od Bernarde. Tudi hčer Nataša sem ter tja priskoči na pomoč pri vokalu.Edino kitarist Milan Kokalj ni bil član družine in sedaj tudi Ivan Hudnik. Drugače pa imajo nocoj veselico v Prežganjah (10km iz Lj).

Pero
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Pero » 11.07.2006, 15:20

Meni je še pa vedno Lojze Slak in fantje s praprotna najboljši, vendar je tudi Mihelič zelo dober, saj sem ga začel komaj sedaj malo bolj poslušati :wink:

matjazo

OdgovorNapisal/-a matjazo » 15.07.2006, 15:45

Prejšnjo soboto sem bil na veselici Miheličev in blo je res zakon. Ko Franc potegne meh, množica ponori...

Dejan
Dober muzikant
Dober muzikant

OdgovorNapisal/-a Dejan » 15.07.2006, 21:33

Če bo to poletje še kakšna prilika, ga bom tudi jaz šel pogledat!

29. ali 30. julija imam v planu it gledat Klavžarja na veselico. Več izveste na njegovi strani www.klavzar.com

Lp!

Tadej

OdgovorNapisal/-a Tadej » 16.07.2006, 14:12

Torej tu ni povezav med rockovskim Pero Lovšinom. (kar se tiče sorodstva pa ne vem)

Franc Lovšin je brat Bernarde Mihelič.Glede tega ko pravite da je Miheličev ansambel najboljši pa imate vsekakor prav. :P :)

Dejan
Dober muzikant
Dober muzikant

OdgovorNapisal/-a Dejan » 16.07.2006, 20:02

Vem, da je Bernardin brat, vendar ne zanikam sorodstvenih vezi med Perotom in Francem, ker jih ne poznam! :D

Tadej

OdgovorNapisal/-a Tadej » 18.07.2006, 19:07

Aha :idea: Kot jaz vem si Pero in Franc Lovšin nista nič v sorodu.

leoncek
Začetnik
Začetnik
Kraj: Koroška
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a leoncek » 09.08.2006, 21:33

Res je Ansambel Franca Miheliča eden izmed boljših. Vednar ima svoj stil igranja. On je po moje že dosegel svoj vrhunec. Dandanes kolikor ga poslušam pa nima več pretirano lepih komadov. Res da njegovi malo starejši so pa eni izmed najlepših. Vendar ga danes mnogi mladi ansambli že dohitevajo. V stilu in slogu igranja. Ne bom pa trdil da ga bodo prehiteli. :oops:

Dejan
Dober muzikant
Dober muzikant

OdgovorNapisal/-a Dejan » 10.08.2006, 00:19

Se strinjam.

Dodam še to, da je bil njihov vrhunec pred kakimi 10 leti, vse do danes pa se zgolj vrtijo njihove najboljše viže, vrstijo se razni nastopi po odmevnih prireditvah, tako da vzdržujejo ogled ansambla... Kaj posebnega to igranje dandanes res več ni, je pa ostalo tako legendarno kot Slakovo.

Tudi Slak v živo ni kaj posebej udarnega, ima pa svoj lep slog in umirjenost. V tem je čar te glasbe. Ti ansambli imajo prednost pred mladimi v tem, da so izkušeni.

Slaka in Miheliča nihče ne bo prehitel, ravno zaradi legendarnosti oz. popularnosti. Mnogi igrajo že bolj tehnično zahtevno, pa še zdaleč niso tako znani, prikupni, zanimivi...kakor koli že! :D

Lp!

Tadej

OdgovorNapisal/-a Tadej » 10.08.2006, 10:56

Pa najberž da tudi noben ne bo prehitel Avsenika. :wink:

Coldy
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Coldy » 10.08.2006, 13:58

Prisegam na Lojzeta Slaka in fante s Praprotna. Drugače pa rad poslušam tudi Frajkinclarje, ki pa niso nevem kakšna narodnazabavna skupina.

leoncek
Začetnik
Začetnik
Kraj: Koroška
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a leoncek » 11.08.2006, 15:47

Lojze Slak ima vse tako bolj umirjene in tehnično manj zahtevne skladbe. Na frajtonarco jih lahko igraš na vsaki veselici, gavdi,... vendar ni takšnega učinka kot pa če zaigraš kakšno Miheličevo, al pa kako poskočno od Klavžarja.

Saj ima Slak tut nekaj lepih polk: Sosedov francelj (Pa še ta je boljša v "Čukasti preobleki") in Poštar pa še se mogoče Ej prijatelj. Ostale so pa kar precej manj znane.

Glede valčkov pa so besedilno zelo lepi, vendar se mi slakov stil igranja ne dopade preveč. :oops:

Tadej

OdgovorNapisal/-a Tadej » 11.08.2006, 18:16

Ostale so pa kar precej manj znane.

Kaj pa V dolini tihi? :?:

Dejan
Dober muzikant
Dober muzikant

OdgovorNapisal/-a Dejan » 11.08.2006, 19:38

leoncek napisal/-a:Saj ima Slak tut nekaj lepih polk: Sosedov francelj (Pa še ta je boljša v "Čukasti preobleki") in Poštar pa še se mogoče Ej prijatelj. Ostale so pa kar precej manj znane.

Meni se čukasta preobleka ne dopade... Torej, stvar okusa!

Sicer pa so se nekatere Slakove prevrtele "miljonkrat":
Polke: Visoko nad oblaki, Okrogla polka (zelo znana instrumentalna), Potepuh, Muzikant, Svatje že vriskajo, Ni hotela reči ne, V vaški krčmi, Sem fantič mlad zavriskal itd.

Valčki: Kadar srečam te, V dolini tihi, Triglavski valček (instr.), Lunca, Nocoj, ko vse je mirno, Mama, Čebelar itd.

Najbolj popularna acapela: Selška dolina

Mojster
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Mojster » 12.08.2006, 18:58

Najboljši ansambel? Težko bi se odločil, ker imamo kar nekaj odličnih skupin. Moram povedati, da natančno spremljam ljubiteljsko NZ sceno že približno 15 let. Moje mnenje je takšno, da pri skupinah s frajtonarico še zmeraj zakon Franc Mihelič. Tukaj mislim predvsem na osebno virtuoznost Miheliča (kaj ta možakar spravi iz frajtonarice se mi zdi neverjetno!), vrhunsko izvedbo ansambla v živo, kjer praktično v celem nastopu ni nobenih kiksov. Takoj za njimi je pa definitivno Brane Klavžar.
Potem so pa seveda trenutno daleč najbolj priljubljen ansambel Modrijani (ki so tudi prva liga), pa Spev, Pogum, Navihanke, Storžič, Vandrovci ...
Pa seveda izjemni posamezniki Goter, Zupan, Novato ipd.

Naj živi narodno - zabavna glasba in frajtonarica!!

muzikantarka

OdgovorNapisal/-a muzikantarka » 14.08.2006, 20:21

Meni je na prvem mestu prav tako Mihelič, za njim Klavžar. Od "stare garde" pa ni slab Franc Flere.

Nejc

OdgovorNapisal/-a Nejc » 16.08.2006, 07:32

Zanima me, če kdo izmed vas mogoče ve - menda poje sedaj po novem Francv Lovšin v enem drugem ansamblu??

Po moje tle ni bilo samo zdravje, ampak tudi politika vmes, da Lovšina ni več pri Miheliču.
Res je, da je Lovšin po barvu glasu nezamenljiv, mislim pa, da če bi naredil Mihelič avdicijo za pevca, da bi iskal čim bolj podobno barvo glasu Lovšinu, bi sigurno lahko našel kaj podobnega Lovšinu (poglejte Poljanške, Finka itd). Ima pa tudi sam Mihelič zelo podoben glas Lovšinu. Samo poglejte npr. skladbo Zakladi Slovenije, kjer je namesto Lovšina pel Mihelič na posnetku, oba glasova, tretji glas in vodilni glas, zaradi prevelike višine za Lovšina (to moje spoznanje iz posnetka pa mi je potrdil tudi sam Mihelič). Zato je tudi v živo na veselicah niso nikoli izvajali. Hudnik pa ima večji razpon glasu, čeprav res ne bo zamenjal Lovšina.
Glede Slakovega igranja, tako umirjeno in plavajoče, kot on igra svoje skladbe, ga ne poznam, da bi ga kdo original kopiral, razen Miheliča, ki ga v nulo zaigra na veselici. Vsi podničujejo Slaka, da ne zna kao igrat, vendar temu absolutno ni tako. Ima svoj malo manj tehnično zahteven stil, je pa zato bolj zahteven po dinamični plati in drugih prvinah "igranja z dušo". Kar naj eden zaigra s takim občutjem kakšen slakov komad, tako, da ne boš vedel ali je to Slak ali kdo drug. To naj bo izziv.

Lp

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost