Igram.si Igram.si

Kdo ima največji občutek za glasbo po vašem mnenju?

Kdo ima največji občutek za glasbo po vašem mnenju?

Lojze Slak
54
33%
Franc Mihelič
40
24%
Brane Klavžar
27
16%
Slavko&Vilko Avsenik
34
20%
Peter Fink
6
4%
Rudi Poljanšek
5
3%

Skupaj glasov: 166

Jordan
Moderator
Moderator
Kraj: Šentjernej

OdgovorNapisal/-a Jordan » 04.11.2007, 15:41

Daj prosim te odgovori človeku ugledno :?

muzikant33
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Prelepi gorenjski svet

OdgovorNapisal/-a muzikant33 » 04.11.2007, 16:54

Tud jaz čisto nič ne razumem :wink:
"Trenutno sedemnajsttisočglava množica čaka, da me vidi, nekako tako kot papeža. Prišel bom, kajti rad imam te ljudi. Še poprej pa bi prosil za skormen honorar. Hvala lepa!" (Vinko Šimek pred nastopom na Goterjevi promociji)

jurkl

OdgovorNapisal/-a jurkl » 04.11.2007, 17:44

ma klinc ma vso musko našurisano ko...

sj na ljubečni je dvakrat klavžarja premagu:)

Kiki
Moderator
Moderator
Kraj: VELENJE-Vinska Gora

OdgovorNapisal/-a Kiki » 04.11.2007, 17:57

Jurkl prosim da si prebereš sledeče:

9. Zaželena je urejenost in slovnična pravilnost besedila.
10. Prepovedano je pisanje celotnih sporočil (postov) samo z velikimi črkami.

Administrator in moderator imata možnost brisanja ali preurejanja sporočil na podlagi napisanih pravil.

Izposavil sem 9 točko! Kaj pomeni da je zažejena??? S tem ne mislim da boš delal vsako vejico ali podobne stvari, v mislih imam le pravilno izražanje s tem, da te drugi uporabniki razumejo! Tukaj se ne gre, da jaz ne razumem tvojega prispevka! Razumem ga, ampak z njim se kar pošteno včasih "namatram"! Poleg tega so tukaj drugi uporabniki foruma, ki se trudijo in želijo da je forum pregleden in da vsaj drugi vedo zakaj se piše, itd... (s tem ne ne izpostavljam samo tebe, temveč tudi druge...)!
Sporočila bi lahko izbrisal, vendar to "prepuščam" administratorju!
Glasba mi pomeni vse, z njo življenje se začne!!!! V meni nikdar ne zamre, je kot daljni lep spomin, ki zveni še ko zaspim!

Mojster
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Mojster » 05.11.2007, 14:27

audi napisal/-a:Ja, se strinjam. Mihelič na živih igranjih zaigra veliko več vloškov, ki jih na posnetkih ni. Tudi Avsenik je to počel. To je po mojem mnenju tudi stvar raspoloženja.
Bil sem tudi na tistem Miheličevem koncertu. Tam sem dobil občutek, da hoče Mihelič z temi vloški preusmeriti pozornost nase in prikriti intonančno slapše petje Bernarde, sploh v drugem delu koncerta. Zanimivo, da na DVD-ju vse točno in lepo zveni. So se potrudili in naknadno stvari še popravili.
Drugače je bil koncert zelo v redu, še posebej trio. Igrajo kot nori.

Pa si siguren, da se zadeva "naknadno" da popraviti? Kaj so snemali vsak inštrument na svojo stezo in naknadno nasnemavali?
Zanimivo, ker na DVD-ju zadeva zveni odlično je in po mojem mnenju izjemno težko odšpilat še boljše in tudi petje je bilo na visokem nivoju. Je pa v eni izmed oddaj z NZ glasbo ta koncert oz. DVD izdelek komentiral bivši direktor ZKP RTVSLO Ivo Umek in povedal, da je zadeva OK, da je pa škoda, ker Miheliča ni mogel prepričati, da bi producentsko zadevo prevzela MB ekipa RTV SLO s Smiljanom Greifom na čelu in da bi bilo ...

jurkl

OdgovorNapisal/-a jurkl » 05.11.2007, 14:27

včasih je treba tut kako prkmursko besedo ven vržt :d

dragi ljudje, oz. uporabniki.!!!!
se opravičujem ker mam včasih take glupe, ampal tak pač sm.
hvala za razumevanje

Potocnik

OdgovorNapisal/-a Potocnik » 05.11.2007, 18:26

Mihelicev koncert je bil uradno na vsak nacin natancno postproduciran, kar je povedal Tadej Mihelic. Glede nasnemavanj ni bilo natancnega odgovora, vendar pa sem preprican, da so bile dolocene korekture na vsak nacin narejene - tako glede igranja, kot sounda. Mislim, da so Mihelicevi vedeli, zakaj niso zvoka in snemanja prepustili RTV, saj so imeli tako sklarje in platno izkljucno v svojih rokah. Skozi te korekture je koncert izpadel relativno sinteticno oz. akademsko. Menim, da kiksi sploh ne motijo...samo, da je zivljenje!

Mojster
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Mojster » 06.11.2007, 09:57

Potocnik napisal/-a:Mihelicev koncert je bil uradno na vsak nacin natancno postproduciran, kar je povedal Tadej Mihelic. Glede nasnemavanj ni bilo natancnega odgovora, vendar pa sem preprican, da so bile dolocene korekture na vsak nacin narejene - tako glede igranja, kot sounda. Mislim, da so Mihelicevi vedeli, zakaj niso zvoka in snemanja prepustili RTV, saj so imeli tako sklarje in platno izkljucno v svojih rokah. Skozi te korekture je koncert izpadel relativno sinteticno oz. akademsko. Menim, da kiksi sploh ne motijo...samo, da je zivljenje!

Se absolutno strinjam. Nikoli ni tako, da ne bi bilo mogoče še bolje, pa vendar dokler so to manjši kiski in ne moteče igranje "malo mimo, malo poleg" pol je vse ok in za poslušalčevo uho celo boljše kot pa studijsko sterilno in vse po pravilih.
Sigurno si pa takšen mojster in vzornik mnogim ter avtoriteta na področju nz glasbe kot je Franc Mihelič ne more dovoliti, da bi zadeva izpadla povprečno.

Potocnik

OdgovorNapisal/-a Potocnik » 10.11.2007, 09:34

Res je...Mihelic je velikan te glasbe. Nazalost pa so zadnji posnetki "prepridni", glede na to, kako so igrali proti koncu osemdesetih. Takega nivoja, kot so ga imeli takrat, pa do danes ni presegel se nihce v zasedbi tria!!! ce uporabim njegovo frazo, mu lahko vsi mi "gledamo samu v auspuh".

Mihelic je legenda! :wink:

geconja
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a geconja » 10.11.2007, 22:18

Od navedenih sta mi najbolj pri srcu Avsenik in Slak, poudariti pa bi bilo potrebno še Lupinca.

framus ac 10

OdgovorNapisal/-a framus ac 10 » 16.01.2008, 00:28

Dejan napisal/-a:
Kiki napisal/-a:Vsekakor je to Brane Klavžar! On je zame edina oseba ki da svojo dušo v glasbo! Vsi drugi pa so naučeni, in malo kdo ima takšen občutek kod ga ima Brane.... :oops:

Vsi drugi ...

Kiki, malo preglej sporočilo, preden objaviš. :D

lp

od zgoraj naštetih po občutku vsekako izstopata Peter Fink in Franc Mihelič. Avsenikova glasba pa je seveda poglavje za sebe

attilaz
Večji godec
Večji godec
Kraj: SLO
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a attilaz » 22.01.2008, 11:45

muzikant33 napisal/-a:Za mene je pa še zmer Avsenik. (Jutranja zarja, ko mesec sveti, moj rodni kraj moj rodni dom, na mostu, nežno šepetanje, pastirček, veter nosi pesem mojo,..................), ima lepe počasne valčke, ki so zaigrani z občutkom, ampak še vseeno ne zaspiš zraven ko jih poslušaš :wink:

Zadnji trije valčki, ki si jih zapisal so men neizmerno všeč. Valčki, ki jih je Leo špilu na vse tri. take valčke bi špilu neprestano in tud poslušu bi jih skoz. So mi pa tud všeč polke. Sicer na posnetkah se slišijo izredno profesionalno, kar tudi so, vendar ko pa slišiš v živo izvedbe. to je pa noro. to neverjetno poka. Slovenski pozdravi iz Tivolija leta 1978. NORO. cel koncert NOR.
...

attilaz
Večji godec
Večji godec
Kraj: SLO
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a attilaz » 22.01.2008, 11:45

drugače pa Mihelič harmoniko razteguje z neverjetno mehkobo in ga je užitek poslušat.
...

muzikant

OdgovorNapisal/-a muzikant » 22.01.2008, 15:58

Marko napisal/-a:Lahko bi dodal Lupinca!!! Drugače pa vsi so po svoje dobri :wink:

Se strinjam s tem, da bi lahko dodal lupinca, ker sem ga gledal kako on igra, on se tako prepusti glasbi da če bi nekdo skakal okoli njega se nebi zmedel! :wink: Drgač pa sm glasoval za slaka, ker ma super viže odlične pevca še boljše pesmi in je pač res legenda kateri je kriv za vse nas da danes igramo frajtonarco, ker brez njega bi bila frajtonarca nekoliko ''opuščena''! :wink:

Beni
Začetnik
Začetnik
Kraj: Velenje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Beni » 12.02.2008, 19:33

MEN se zdi da mihelič pa ZUPAN :D
harmonika je Cool
[img]http://www.shrani.si/f/k/12m/4a2gSm7X/franerca.jpg[/img]

geconja
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a geconja » 12.02.2008, 20:53

Kje za vraga je Lupinc?!!! 8)

muzikant

OdgovorNapisal/-a muzikant » 14.02.2008, 14:48

geconja napisal/-a:Kje za vraga je Lupinc?!!! 8)

O to se pa strinjam s tabo gec! :wink:

geconja
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a geconja » 14.02.2008, 15:09

muzikant napisal/-a:
geconja napisal/-a:Kje za vraga je Lupinc?!!! 8)

O to se pa strinjam s tabo gec! :wink:

Se vidi, da ga osebno poznamo, ne le iz posnetkov :lol:

2wheeler4ever
Začetnik
Začetnik

Re: Kdo ima največji občutek za glasbo po vašem mnenju?

OdgovorNapisal/-a 2wheeler4ever » 07.02.2012, 22:49

Jaz pravim, da so vsi našteti MOJSTRI :D . In še kakšen, ki ga nismo omenili. Klavžar je pa (po mojem mnenju) najbolj pedanten in igra res z občutkom, čeprav igra bolj ''ostro'' kot Mihelič. Vse je v mejah, da je v bistvu perfektno odšpilan vsak komad. Je pa zelo veliko mlajših muzikantov spravil na nivo igranja, ki ga sami ne bi nikoli dosegli. :?

lukaz
Začetnik
Začetnik

Re: Kdo ima največji občutek za glasbo po vašem mnenju?

OdgovorNapisal/-a lukaz » 10.02.2012, 22:40

2wheeler4ever napisal/-a:je v bistvu perfektno odšpilan vsak komad.

V zadnjem času ne vadi veliko se mi zdi.. zato tudi kar precej napak.. ampak to ti pravim samo zato, ker si uporabil besedo perfektno.. to pač ni! je pa bilo ;)
Melodija Mengeš 1981
Pečjak 2003
Godec 2011

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost