Igram.si Igram.si

začetki

Vse o notah, tablaturah, učiteljih itd.
bojan2

začetki

OdgovorNapisal/-a bojan2 » 01.08.2009, 15:00

Torej zanima me katero harmoniko mi priporočate za začetek. Nikoli še nisem igral. Pa še, če se da harmoniko naučit doma? obstaja kakšna brošura ali kej podobnega? Pa samo še eno vprašanje. Koliko časa je treba da se naučiš igrat, ozirooma da harmonika steče po domače povedano :D

urban
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: začetki

OdgovorNapisal/-a urban » 01.08.2009, 15:18

bojan2 napisal/-a:1. Torej zanima me katero harmoniko mi priporočate za začetek. Nikoli še nisem igral.

2. Pa še, če se da harmoniko naučit doma? obstaja kakšna brošura ali kej podobnega?

3. Pa samo še eno vprašanje. Koliko časa je treba da se naučiš igrat, ozirooma da harmonika steče po domače povedano :D

1. Poglej malo po forumu pod kategorijo "Izdelovalci harmonik". Ko se boš odločil za nakup vzemi s seboj nekoga, ki že zna igrati, da preizkusi harmoniko ti svetuje pri nakupu.

2. Da se naučiti doma, ampak moraš imeti res voljo in posluh. Obstajajo tablature, note s prijemi. Je lažje najti učitelja harmonike, ki ti bolje obrazloži in pokaže pravilni prstni red.

3. Odvisno od posameznika. Enim hitreje "potegne", drugi rabijo več časa. Učiš še pa potem še vse življenje, saj vedno prihajajo novi komadi. :lol: Ponavadi pa ljudje hodijo k učitelju nekaj let.

lp,
Urban
in upam da ti je kaj pomagalo!
Melodija, letnik 1983, B-Es-As
Grilc, letnik 2007, C-F-B

bojan2

OdgovorNapisal/-a bojan2 » 01.08.2009, 15:47

hvala, je pomagalo ja. Dugače pa verjetno imaš kakšne izdelovalce v mislih iz določenega cenovnega razreda. Ker naprimer 3000€ za lanzingerjevo ne mislim dat, ker nikol ne veš ane :D A se da dobit okol 1000€ harmonko k jo lahko vzameš na fešto, brez da bi se ti smejal kako maš slabo harmonko, slab zvok in to :D mal heca, ampak veš kaj mislim povedat :D drugač pa, a se mogoče splača kupit rabljeno?

urban
V.I.P.
V.I.P.
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a urban » 01.08.2009, 16:01

bojan2 napisal/-a:hvala, je pomagalo ja. Dugače pa verjetno imaš kakšne izdelovalce v mislih iz določenega cenovnega razreda. Ker naprimer 3000€ za lanzingerjevo ne mislim dat, ker nikol ne veš ane :D A se da dobit okol 1000€ harmonko k jo lahko vzameš na fešto, brez da bi se ti smejal kako maš slabo harmonko, slab zvok in to :D mal heca, ampak veš kaj mislim povedat :D drugač pa, a se mogoče splača kupit rabljeno?

No, sam sem začel z rabljeno Melodijo, ki pa jo še vedno imam. Cena je bila 200.000 tolarjev. Cene rabljenih harmonik pa se trenutno gibljejo nekje med 1000-1300€.

Blaž
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Blaž » 01.08.2009, 16:12

Hmm lej.. je blo že dost o tem povedanga. Pač če boš ti kupil harmonko za 1000€, če boš naprimer nehal igrat, da ti nebo všeč... jo boš zelooo težko prodal. Če boš pa kupil harmonko iz višjega cenovnega razreda pa jo lahko kamot prodaš, pa ne izgubiš skor nič... tistih 100-200€ v parih letih...
Rutar tolminka, 2007Slika

Knez
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Knez » 02.08.2009, 11:17

bojan2 napisal/-a:hvala, je pomagalo ja. Dugače pa verjetno imaš kakšne izdelovalce v mislih iz določenega cenovnega razreda. Ker naprimer 3000€ za lanzingerjevo ne mislim dat, ker nikol ne veš ane :D A se da dobit okol 1000€ harmonko k jo lahko vzameš na fešto, brez da bi se ti smejal kako maš slabo harmonko, slab zvok in to :D mal heca, ampak veš kaj mislim povedat :D drugač pa, a se mogoče splača kupit rabljeno?

Za 1000€ se dobi zelo slabo harmoniko in tako kot ti je tudi Blaž povedu, boš tako harmoniko zelo težko prodal. Bol se ti splača dat še nekaj evrov zraven in kupt rabljeno harmoniko višjega cenovnega razreda. Ampak tudi tiste niso vse vredu, morš prej mal sprobat da ne kupiš "mačka v žaklju".

LP

urban
V.I.P.
V.I.P.
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a urban » 02.08.2009, 17:46

Mislim, da moraš imeti srečo pri nakupu, tako nove kot rabljene harmonike. Tudi če ima harmonika še tako zelo znano ime in jo vsi hvalijo, še ne pomeni, da bo tvoja dobra. Bojan2, tako kot so drugi povedali, s seboj vzemi nekoga, ki zna igrati in naj on preizkusi harmoniko in jo oceni. :wink: Pa veliko sreče pri nakupu in igranju!

zanenci

OdgovorNapisal/-a zanenci » 04.08.2009, 09:21

Tako je bilo pri meni js sm že ene 2 leti hotel igrati harmoniko potem sem jo pa le dobil bil sem zelo vesel in tudi imel sem veliko volje kot jo imam še sedaj .seveda je moj učitelj šel zraven in sprobal harmoniko in je bila super harmonika za začetnika.Potem smo jo kupili in sem se sedaj z njo učil eno leto dokler me je učil učitelj potem pa je imel svoje probleme in je odnehal z poučevanjem sedaj pa se učim prek raznih videov na you tubu ali pa tako da poslušam komad in se ga po posluhu naučim .no igram eno leto in 1 mesec pa znam 43 komade malo več :D Po mojem mnenju pa sza mojo starost je to super pa ne da bi se hvalil .To je resnica kar je urban napisal nekatirim gre hitreje nekatirm pač počasneje.Sedaj pa tudi že prodajam harmoniko in upam da čimprej ker rabim večjo harmoniko :D :roll: :lol:

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost