tehnika ''tresenja'' oz. spremljave

Vse o notah, tablaturah, učiteljih itd.
dancy08

tehnika ''tresenja'' oz. spremljave

OdgovorNapisal/-a dancy08 » 03.11.2007, 21:03

Pozdravljeni mojstri igranja

Zanima me, kje bi se naučil ''tresenja'' oz. spremljave na diatonično harmoniko!? Obstaja kakšen program? Opisana tehnika?

Prosim Vas za kakršenkoli odgovor, ki bi mi lahko pomagal pri učenju!!!

HVALA vsem dobrim muzikantom!!!

8)

Lp

Primož

OdgovorNapisal/-a Primož » 03.11.2007, 21:05

dobra tema dejta mal mojstri napista po enem letu se mi je začelo mal sanjat o tresenju menda samo pride sam vseen mal osnove napište

Kus
Začetnik
Začetnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Kus » 03.11.2007, 21:17

Kolkor jaz vem, morš met zapestje mehko in gibljivo, in morš "trest" samo z zapestjem....ker če delaš s celo roko, ti odpade roka v pol minute...

Žiga
Večji godec
Večji godec
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a Žiga » 03.11.2007, 22:12

Jaz sem se začel to učiti pred približno 1 mesecom in sploh ni tako težko, fora je v tem, kot je rekel Kus, imeti moraš mehko zapestje in tudi "trest" samo z njim :arrow: Naučiti se od kod do kod tresti določene tone se pa tudi ni tako težko, pač, če znaš zaigrati melodijo pogledaš kje se menjajo basi in ponavadi se tam potem toni za "trest" zamenjajo (vsaj jaz se tako učim) :) Če imaš kaj takšnih skladb na računalniku jih poslušaj in bodi bolj pozoren na harmoniko, ker tukaj je zelo pomembna tudi glasnost (dinamika). Po navadi, ko se toni zamenjajo moraš dinamiko malo dvigniti :wink:
Če hočeš ti lahko ene par takšnih skladb pošljem kjer je izrazito tresenje :!:
Slika

dancy08

OdgovorNapisal/-a dancy08 » 03.11.2007, 22:17

Žiga napisal/-a:Jaz sem se začel to učiti pred približno 1 mesecom in sploh ni tako težko, fora je v tem, kot je rekel Kus, imeti moraš mehko zapestje in tudi "trest" samo z njim :arrow: Naučiti se od kod do kod tresti določene tone se pa tudi ni tako težko, pač, če znaš zaigrati melodijo pogledaš kje se menjajo basi in ponavadi se tam potem toni za "trest" zamenjajo (vsaj jaz se tako učim) :) Če imaš kaj takšnih skladb na računalniku jih poslušaj in bodi bolj pozoren na harmoniko, ker tukaj je zelo pomembna tudi glasnost (dinamika). Po navadi, ko se toni zamenjajo moraš dinamiko malo dvigniti :wink:
Če hočeš ti lahko ene par takšnih skladb pošljem kjer je izrazito tresenje :!:

hvala za informacije, upam da mi bo kaj ratalo, lahk mi pa pošlješ kak tak komad, lepo prosim!

Žiga
Večji godec
Večji godec
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a Žiga » 03.11.2007, 22:20

Ti pošljem po mailu :wink:
Slika

muzikant33
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Prelepi gorenjski svet

OdgovorNapisal/-a muzikant33 » 03.11.2007, 22:21

Stvar se po dobrem mesecu vaje šele dobro začne :lol: :lol:

sam "tresem" približno pet let bolj aktivno, na klavirki mi je večino stvari pokazal R. Smolnikar, potem pa sem na frajton prenesel sam. Meni se zdi največji problem kondicija, ki jo ni nikoli zadosti :wink: (prav zaradi tega občudujem Robija Zupana, Andreja Svetlina, Toneta Iskro, Smolnikarja in njim podobne) :D

mogoče posnamem kakšen "tutorial" v drugem tednu ko dobim opremo (trenutno sem na psu z opremo) :lol: :lol:
"Trenutno sedemnajsttisočglava množica čaka, da me vidi, nekako tako kot papeža. Prišel bom, kajti rad imam te ljudi. Še poprej pa bi prosil za skormen honorar. Hvala lepa!" (Vinko Šimek pred nastopom na Goterjevi promociji)

janez.j
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a janez.j » 04.11.2007, 08:53

Bi prosil tudi jaz za posnetke če jih lahko kdo pošlje (Žiga, muzikant,...)
Hvala

Lp, Janez
Lp, Janez

mihec

OdgovorNapisal/-a mihec » 04.11.2007, 09:18

glede programa...goterjev vsln 2. stopnja vsebuje poleg 10ih skladb še tresenje v ritmu polke, 3. stopnja pa mislim da tresenje v ritmu valčka
info na http://www.sola-harmonike.si

Primož

OdgovorNapisal/-a Primož » 04.11.2007, 10:56

na naslednjih vajah bom reku da naj začnema z tresenjme kr en komad pa od začetka po mojem bo šlo treba bo vadit tk k sem base skapiru bom tot tut čeprav že neki sam poskušam sam se ne bi rad narobe nauču počakam do naslednmjega tedna

Kiki
Moderator
Moderator
Kraj: VELENJE-Vinska Gora

OdgovorNapisal/-a Kiki » 04.11.2007, 15:03

Ja tresenje se je kar zahtevno naučiti! Sam tresem že kar dosti let, in je potrebno malo vaje da se navadiš in potem to brez problema uporabljaš med igranjem! Bom tudi posnel ko dobim mikrofon! Težko pa to obrazložiti!

LP ;)
Glasba mi pomeni vse, z njo življenje se začne!!!! V meni nikdar ne zamre, je kot daljni lep spomin, ki zveni še ko zaspim!

jurkl

OdgovorNapisal/-a jurkl » 04.11.2007, 15:25

Kus napisal/-a:Kolkor jaz vem, morš met zapestje mehko in gibljivo, in morš "trest" samo z zapestjem....ker če delaš s celo roko, ti odpade roka v pol minute...

se strinjam. js mam probleme tut s tresejam. sam dobr je da prej ne piješ se itak sam treseš;)

cavly^^

OdgovorNapisal/-a cavly^^ » 04.11.2007, 15:30

jst sm sam neki... za silo neki je.. uporablam pa u usaki vrsti dva prijema.. enega za ven in enga za notr :P sej pravim tolko za silo :)

Reporter
Dober muzikant
Dober muzikant

OdgovorNapisal/-a Reporter » 04.11.2007, 15:37

heh, ste se najbrž namučli s tem tresenjem! Veste kako se boste to najlažje naučili? Prvo brobite trest! Če boste vidli da celo roko premikate, se s harmonko vsedite za mizo in komolc položite na mizo in začnite tresti!!!

Lp Tadej :wink:

rok07
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Poljanska dolina ob Kolpi
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a rok07 » 01.02.2008, 23:01

Naj se kdo posneme tako, da bomo malo slišali kako ti poteka. Kakšen ''tutorial''. Mogoče posneme, kdo kakšno vajo, kako bi se lahko začeli učit tisti ki še ne vemo :D

8laz

OdgovorNapisal/-a 8laz » 27.03.2008, 18:56

Jaz pa sploh ne morem imeti mehkega zapestja. Kakšni nasveti.

LP Blaž

muzikant33
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Prelepi gorenjski svet

OdgovorNapisal/-a muzikant33 » 27.03.2008, 18:58

Delaj po naslednjem zaporedju:
1. vaja
2. vaja
3. vaja
4. več vaje
5. več vaje
6. še več vaje
7. še več vaje
...
...

Potem pa bo to kar naenkrat prišlo :wink:
"Trenutno sedemnajsttisočglava množica čaka, da me vidi, nekako tako kot papeža. Prišel bom, kajti rad imam te ljudi. Še poprej pa bi prosil za skormen honorar. Hvala lepa!" (Vinko Šimek pred nastopom na Goterjevi promociji)

muzikant

OdgovorNapisal/-a muzikant » 27.03.2008, 19:31

:lol: :lol:
muzikant33, kaj pa ne zahteva vaje?
že na začetku ko začneš igrat moraš vadit kot nabrit! :lol:
tko da samo podpis pod tvojim prispevkom! :wink:

8laz

OdgovorNapisal/-a 8laz » 27.03.2008, 20:27

hehe,hvala :wink:

frajtonar1
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a frajtonar1 » 27.03.2008, 20:40

Jaz sem začel sam spremljati pesmi, prej sem se samo pozanimal kateri so osnovni toni ki jih pritiskaš medtem ko spremljaš ( katere gumbe držiš pri posameznih durih ko igraš ven oz. noter ), drugače pa vsak spremlja malo drugače, nekateri so bolj izvirni in kreativni nekateri malo manj, po mojem mišlenju je predvsem odvisno od posluha in iznajdljivosti.

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov