Igranje orglic....

bojan2

Igranje orglic....

OdgovorNapisal/-a bojan2 » 09.05.2008, 15:32

lp. zanima me, če je tukaj še kdo ki igra orglice, jaz sem začetnik in nekdo mi je rekel da se orglice igrajo izključno po posluhu. je to res? ali obstajajo kakšni zapisi pesmi s tablaturami za orglice? sem pod temo tablature že napisal prošnjo za tablature če ima kdo, pa vseeno če mi lahko kdo pojasni na kaj se orglice igrajo? note mogoče tudi? imam priročnik v katerem so pesmi in kaže spodaj v katero luknjo je potrebno pihniti, in v katero vdihniti. ampak takega zapisa ne najdem nikjer več. no hvala za pomoč

stopar93

OdgovorNapisal/-a stopar93 » 09.05.2008, 21:55

Sam ne vem velik o tem. Verjetno bi bilo bolje, če vprašaš kakega znanega ogrličarja (na primer Jožeta Galiča. On sam bi ti znal najbolje odgovoriti na tvoja vprašanja. Sam verjetno so, drugače jih nebi izdelovali v raznih znanih glasbenih firmah.

lep večer še naprej

bojan2

OdgovorNapisal/-a bojan2 » 10.05.2008, 22:13

torej ugotovil sem da so tablature. ampak že cel dan brskam po netu pa so samo tablature angleških pesmi. jst bi pa zelo rad od domačih slovenskih. kako naj kontakteram tega orgličarja jožeta galiča? mogoče poznač kakšno domačo stran od kakšnega znanega orgličarja slovenskega?

muzikant33
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Prelepi gorenjski svet

OdgovorNapisal/-a muzikant33 » 10.05.2008, 23:11

Morda povprašaj Matjaža Vodiška. Njegov mail dobiš tu:
http://www.mitjakvintet.com/matjaz.html
"Trenutno sedemnajsttisočglava množica čaka, da me vidi, nekako tako kot papeža. Prišel bom, kajti rad imam te ljudi. Še poprej pa bi prosil za skormen honorar. Hvala lepa!" (Vinko Šimek pred nastopom na Goterjevi promociji)

_martin_
Odličen muzikant
Odličen muzikant
Kraj: Ravne na Koroškem, Ljubljana

Re: Igranje orglic....

OdgovorNapisal/-a _martin_ » 23.12.2012, 14:34

Mogoče kdo ve kakšne orglice se uporabljajo za pesem V.& S. Avsenika - Harmonika in orglice (http://www.youtube.com/watch?v=wA8tgGTn ... =endscreen). So to navadne diatonične v Cis duru, ali spet kakšne posebne?
Kapš C-F-B
Sitar B-Es-As
Sitar Cis-Fis-H
Hohner Morino VN
Yamaha Tyros

Klavirska
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Klavirska » 05.01.2014, 19:42

Ne bom delal nove teme bom kar kle notri napisal
Mi lahko kdo pove kako igrati na orglice?
Imam tele:
http://www.alibaba.com/product-gs/20429 ... onica.html
Na škatli mi piše KEY OF C tako da predvidevam da so v C duru
Hohner Morino VN 120
Hohner Bravo III 120
Melodija Manon 80

Steirische
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Steirische » 08.10.2014, 15:16

Tudi jaz razmišljam, da bi se naučil igranja orglic. Doma imam sicer ene, ampak so kitajske (imajo 2 vrste). Rad pa bi se naučil igranja diatoničnih, zato sem tik pred nakupom in imam nekaj vprašanj, če se kdo spozna na ta instrument...

- Opazil sem, da so cene zelo različne, od 15 eur pa tudi do 100 eur. Kako se to opazi pri zvoku? Sklepam, če je nekaj dražje, ima tudi lepši glas? Za začetek bom zadovoljen s tistimi za 20 eur.
- Kako pa material vpliva na zvok? Ene so namreč v celoti iz kovine, druge so iz lesa. V čem točno je razlika oz. katere dajo lepši zvok?
- Najpogostejši je C-dur, vendar glede na to, da se orglice igrajo po posluhu, mislim da za začetek uglasitev ni tako pomembna. Zanima me, kako je z ostalimi tonalitetami - katera je najvišja, katera najnižja?
- Kako je z igranjem? Na frajtonercah se lahko igra terce, sekste itd. Kako je to pri orglicah - se igra po 1 ton ali lahko več tonov hkrati?

blueharp
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a blueharp » 16.11.2015, 17:04

Igram orglice, ustno harmoniko. ustne harmonike. Na youtube-u bom objavljal posnetke vaj, po katerih se lahko učite. Robert Ivačič.
tel: 051 410 506.

blueharp@gmail.com

Živim v Ljubljani.

orglice@hotmail.com

Moja prva lekcija: ( V angleščini ). SIcer pa lahko začnem lekcije tudi v slovenskem jeziku).

Če to želite, mi javite. Vesel bom vaših donacij na blueharp@gmail.com ( http://www.paypal.com )

https://www.youtube.com/watch?v=OdHhfk3V96M

blueharp
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a blueharp » 16.11.2015, 17:06

Steirische napisal/-a:Tudi jaz razmišljam, da bi se naučil igranja orglic. Doma imam sicer ene, ampak so kitajske (imajo 2 vrste). Rad pa bi se naučil igranja diatoničnih, zato sem tik pred nakupom in imam nekaj vprašanj, če se kdo spozna na ta instrument...

- Opazil sem, da so cene zelo različne, od 15 eur pa tudi do 100 eur. Kako se to opazi pri zvoku? Sklepam, če je nekaj dražje, ima tudi lepši glas? Za začetek bom zadovoljen s tistimi za 20 eur.
- Kako pa material vpliva na zvok? Ene so namreč v celoti iz kovine, druge so iz lesa. V čem točno je razlika oz. katere dajo lepši zvok?
- Najpogostejši je C-dur, vendar glede na to, da se orglice igrajo po posluhu, mislim da za začetek uglasitev ni tako pomembna. Zanima me, kako je z ostalimi tonalitetami - katera je najvišja, katera najnižja?
- Kako je z igranjem? Na frajtonercah se lahko igra terce, sekste itd. Kako je to pri orglicah - se igra po 1 ton ali lahko več tonov hkrati?

Predlagam, da me pokličete na 051 410 506 in vam odgovorim na vaša vprašanja po telefonu. Robert Ivačič. Orgličar. orglice@hotmail.com

blueharp
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a blueharp » 16.11.2015, 17:08

_martin_ napisal/-a:Mogoče kdo ve kakšne orglice se uporabljajo za pesem V.& S. Avsenika - Harmonika in orglice (http://www.youtube.com/watch?v=wA8tgGTn ... =endscreen). So to navadne diatonične v Cis duru, ali spet kakšne posebne?

Orglice, ki jih orgličar uporablja pri svojemu igranju so C kromatične orglice, verjetno z 12 ali 16 luknjami. Pritisnjen ima gumb notri kot osnovo, potem pa spušča vmes, da dobi tonaliteto C, se pravi iz Cisa gre v C in iz Gisa in Fisa v G in F. Robert Ivačič, 051 410 506, orglice@hotmail.com

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov