Honer MORINO VM

Zupan je zakon!

Honer MORINO VM

OdgovorNapisal/-a Zupan je zakon! » 16.11.2009, 18:22

Kaj pa kej mislite o VM ???? jaz sem enkrat imel VM 127 en mesec na testu (Zupan mi jo je dal :] ) in sem bil več kot zadovoljen , čeprav je bila stara več kot 30 let!!! :)

c.slavc

Re: Honer MORINO VM

OdgovorNapisal/-a c.slavc » 11.01.2010, 15:35

Zupan je zakon! napisal/-a:Kaj pa kej mislite o VM ???? jaz sem enkrat imel VM 127 en mesec na testu (Zupan mi jo je dal :] ) in sem bil več kot zadovoljen , čeprav je bila stara več kot 30 let!!! :)

Dobro ohranjeno harmoniko Hohner MORINO VM je za kupiti brez razmišljanja, čeprav so te sorte harmonike stare 40 ali več let.
Jaz prav sedaj iščem, kje bi našel kakšno dobro ohranjeno naprodaj. Kupim takoj, če kdo prodaja.

l.p.
c.slavc

_martin_
Odličen muzikant
Odličen muzikant
Kraj: Ravne na Koroškem, Ljubljana

OdgovorNapisal/-a _martin_ » 11.01.2010, 15:49

Hohner Morino VM je in še vedno bo legendarna klavirka za NZ muziko. Sem jih sprobal nekaj in se mi je vsaka dopadla, pa čeprav so to že stare harmonike. Takoj za VM bi pa sigurno uvrstil VN modele. Prav tako zelo dobre Hohner klavirke. Od novejših sem zaenkrat sprobal samo Morino IV Slavko Avsenik model, pa se ne more primerjat z VM in VN. VM in VN še vedno na vrhu lestvice za mene.
Kapš C-F-B
Sitar B-Es-As
Sitar Cis-Fis-H
Hohner Morino VN
Yamaha Tyros

dejan1000
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Lenart v Slovenskih Goricah

OdgovorNapisal/-a dejan1000 » 31.10.2010, 19:02

Mene pa zanima od katerega leta naprej in do kdaj so izdelovali najboljše Morino VM harmonike, na katere je igral tudi Avsenik. Lepo bi prosil tudi za kakšne linke do slik takih harmonik. Pa še eno vprašanje. Katera Hohner Morino harmonika je po vašem mnenju boljša (boljša mehanika, zvok,...): Kakšna Morinka VM izpred 40 let (zelo dobro ohranjena in taka kot takrat) ali novejša Hohner Morino V Avsenik model.
Hvala in LP

Hohner
Večji godec
Večji godec

OdgovorNapisal/-a Hohner » 31.10.2010, 19:12

Dejan zadnjič sem slišal da ima Hohner nov model. Baje so tipke mehke, harmonika pa izjemno lahko v primerjavi z Morinko. Če misliš kupovati se pozanimaj o tem modelu.

Drugače pa: ali imajo vse Morinke tako trde tipke?

dejan1000
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a dejan1000 » 31.10.2010, 19:32

Hohner napisal/-a:Dejan zadnjič sem slišal da ima Hohner nov model. Baje so tipke mehke, harmonika pa izjemno lahko v primerjavi z Morinko. Če misliš kupovati se pozanimaj o tem modelu.

Drugače pa: ali imajo vse Morinke tako trde tipke?

Pravzaprav sploh ne bom kupil nobene harmonike, ker že imam harmoniko. O Hohnerci sem vprašal kar tako, da vidim kdaj so izdelovali najboljše in katere se muzikantom zdijo dobre.
A je že izšel ta novi model o katerem si govoril? Kako se imenuje? Mogoče kakšna povezava do slike in opisa?
Hvala

dejan1000
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a dejan1000 » 31.10.2010, 19:33

dejan1000 napisal/-a:Mene pa zanima od katerega leta naprej in do kdaj so izdelovali najboljše Morino VM harmonike, na katere je igral tudi Avsenik. Lepo bi prosil tudi za kakšne linke do slik takih harmonik. Pa še eno vprašanje. Katera Hohner Morino harmonika je po vašem mnenju boljša (boljša mehanika, zvok,...): Kakšna Morinka VM izpred 40 let (zelo dobro ohranjena in taka kot takrat) ali novejša Hohner Morino V Avsenik model.
Hvala in LP

_martin_
Odličen muzikant
Odličen muzikant

OdgovorNapisal/-a _martin_ » 31.10.2010, 19:47

Kakšne dva tedna nazaj sem igral na Morino VS. Pričakoval sem bolj trdo mehaniko in bolj zaprt zvok. Zanimivo, mehanika z malim hodom in lepo mehka - proti pričakovanju, sam zvok pa tudi zelo glasen - pričakoval sem seveda, da moraš dati več napora pri vlečenju meha, da se te čuje :) . Skratka VS modeli po mojem mnenju vredni nakupa. Res pa je, da je harmonika nekoliko težja, zato je morda smotrna uporaba Zupan-fix pasa pri taki zadevi :) . In pa tudi zven ni ravno identičen VM modelom - ti imajo še vedno neke vrste unikatni zven, ampak vseeno dokaj lepa štima pri VS :) .
Kapš C-F-B
Sitar B-Es-As
Sitar Cis-Fis-H
Hohner Morino VN
Yamaha Tyros

megaveseljak
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a megaveseljak » 23.11.2010, 23:52

Pozdravljeni fantje!
Že nekaj časa me muči, da bi si kupil eno Morinko, pa malo gledam in me zanima, katera se vam zdi boljša Hohner Morino VN 120 Bas in Hohner Morino IV N, vem da je ena 5-glasna, druga 4, tudi glede teže se verjetno razlikujeta. Kaj pa tremolo je identičen? Imajo vse morinke kabine in koliko bi približno ocenili obe harmoniki? (obe sta dokaj občuvani in stari okrog 35-40 let).
Hvala za odgovore! :)
Mitja

_martin_
Odličen muzikant
Odličen muzikant

OdgovorNapisal/-a _martin_ » 24.11.2010, 16:33

Na tvojem mestu vsekakor vzamem VN.... cene se pa pri rabljenih gibljejo nekje 2500 +
Kapš C-F-B
Sitar B-Es-As
Sitar Cis-Fis-H
Hohner Morino VN
Yamaha Tyros

megaveseljak
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a megaveseljak » 13.12.2010, 21:43

Zanima me tudi, kako je z zvokom pri 5-glasni in 4-glasni harmoniki, jaz bi večinoma igral z registrom za narodno glasbo (dvojni tremolo), je enak pri obeh? Zanima me kateri register manjka pri 4-glasni harmoniki (samo tisti s petimi pikicami ali še kateri in če so ostali zvoki enaki pri obeh) Najlepše bi bilo, da bi nekdo prilepil sliko registrov od 4-glasne in sliko regidtrov od 5-glasne, da bi lahko primerjal. :)

Lp

_martin_
Odličen muzikant
Odličen muzikant

OdgovorNapisal/-a _martin_ » 13.12.2010, 22:10

4 glasni modeli so lahko tudi različni med sabo - nekateri imajo enojni tremollo z pikolom, drugi pa dvojni tremolo brez pikola. Pri slednjih je zven dvojnega tremolla res enak kot pri V modelih. Pri tistih z enojnim tremolom pa temu ni tako. Drugače se pa super obnese tudi kombinacija dvojni tremollo + pikolo.. meni zelo lep zven tudi za domačo muziko... da malo bol oster zvok :). Tak zvok lahko dobiš vsekakor pri V modelih, pri IV modelih bi se pa za dvojni tremolo + pikolo moral preglasiti basson register -> v pikolo.
Kapš C-F-B
Sitar B-Es-As
Sitar Cis-Fis-H
Hohner Morino VN
Yamaha Tyros

megaveseljak
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a megaveseljak » 13.12.2010, 22:29

Najlepša hvala za tako hiter odgovor :)

dejan1000
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a dejan1000 » 14.12.2010, 15:00

Ali je možno preuglasit tudi kakšen drug register v pikolo razen basson (npr.: acc, band, sax, mast - vsi podobni bassonu) pri 4-glasni harmoniki? Ali pri preglaševanju lahko pride do kakšne težave, da npr. musette izgubi svoj zven in ali se lahko preuglaša le na Hohnercah ali tudi na drugih znamkah harmonik?
Hvala in LP

_martin_
Odličen muzikant
Odličen muzikant

OdgovorNapisal/-a _martin_ » 14.12.2010, 15:31

Hja, če preglasiš katerega drugega kot basson, potem sigurno izgubiš dvojni tremollo - logika... v harmoniki imaš 4 sete glasilk (če je ta 4-krat glašena): 1 set je basson, 1 set navadne, 2 seta pa tremollo (eden višje, drugi nižje uglašen). Logično da če ne preglasiš bassona izgubiš en tremollo (ponavadi spodnjega, ker se ga manj pogreša).

Preglasi se pa lahko bilokatera harmonika - ponavadi se morda izdelati nov štimštok, takšen da paše not, glede glasilk pa... nekaj je sigurno novih, nekaj se pa lahko porabi tudi starih.
Kapš C-F-B
Sitar B-Es-As
Sitar Cis-Fis-H
Hohner Morino VN
Yamaha Tyros

dejan1000
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a dejan1000 » 14.12.2010, 15:59

Jaz imam dvojni tremolo. To pomeni če preuglasim basson v pikolo, se dvojni tremolo ne spremeni. Ali je torej za to preglasitev potrebna vgradnja kakega štimštoka ali glasilk? Kateri register je boljši na narodnozabavno glasbo razen musetta seveda: pikolo ali basson?
Hvala

_martin_
Odličen muzikant
Odličen muzikant

OdgovorNapisal/-a _martin_ » 14.12.2010, 16:49

Če preglasiš basson, dvojni tremollo ostane tako kot je :) . Boš pa pri preglasitvi dobil drugačne glasilke na to mesto in posledično bo verjetno tudi štimštok nov, da glasilke pašejo not :). Piccolo glasilke so krajše od bassona (krajše glasilke -> višji toni, daljše glasilke -> nižji toni). Moje mnenje je, da ti pri domači bolj kot basson, prav pride piccolo :) . V kombinaciji z dvojni tremollom nastane zelo prodoren zvok, ki pogosto prav pride pri kaki bolj udarni polki :) . Tudi Avsenik mislim, da je veliko uporabljal dvojni tremollo z piccolom, prav tako Zupan in še kateri drugi...
Kapš C-F-B
Sitar B-Es-As
Sitar Cis-Fis-H
Hohner Morino VN
Yamaha Tyros

dejan1000
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a dejan1000 » 14.12.2010, 19:17

Hvala _martin_ za vse pojasnitve :)
A je to mogoče dvojni tremolo z pikolom http://www.youtube.com/watch?v=rRaWaR4F680?
LP

_martin_
Odličen muzikant
Odličen muzikant

OdgovorNapisal/-a _martin_ » 14.12.2010, 21:10

Tu mislim da je samo osnovni + piccolo.

Tu je dvojni tremollo s piccolom. Čuje se podobno kot navadni dvojni tremollo, le da je mavo bol oster zvok zaradi piccola. :)
http://www.youtube.com/watch?v=Q2Wqt1QVZY4
Kapš C-F-B
Sitar B-Es-As
Sitar Cis-Fis-H
Hohner Morino VN
Yamaha Tyros

lukchohner
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a lukchohner » 16.12.2010, 16:21

Sem lastnik VN že dobro leto in sem izredno zadovoljen. Mehke in plitke tipke, močan in glasen zvok. Harmonika je odlično ohranjena, razmišljam pa o Zupan-fix pasu, ker je precej težka. Ima pa en prjatu blizu VS. Razlika v zvoku in mehaniki je minimalna, so pa razvidne razlike v izgledu (širše bele črte, napisi pri registih so napisani in ne vgravirani, ter že vsi oluščeni,..).

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost