Nakup 120 basne klavirke; prosim za komentarje

dejan1000
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Lenart v Slovenskih Goricah

Re: Nakup 120 basne klavirke; prosim za komentarje

OdgovorNapisal/-a dejan1000 » 27.08.2010, 23:58

Imam še eno vprašanje. Harmonika je imela od začetka drugačen glas (ni bil primeren za narodnozabavno), pred enim letom pa jo je mojster uglasil in tako ima zelo lep zvok. Zanima me po kolkem času je dobro, da jo zopet nesem na manjši servis, da se mogoče malo popravi uglasitev in kaj podobnega; sam se ne spoznam toliko na to, tako da nevem, kdaj je za to pravi čas.
Hvala :)

jany103

OdgovorNapisal/-a jany103 » 29.08.2010, 12:53

po moje je to podobno kot nakup prvega avta. kdor kupi renault se ga bo držal dolgo, jaz imam opla, prvi opel je bil kadet in kasneje kar še 2x astra in to je to. rečem ti lahko, nakup prve boljše harmonike je bila hohner verdi 3, bil sem navdušen nad zvokom teh starejših, še nemških hohnerc, zato, ko morda drugo leto kupujem dražjo, bo definitivno starejša nemška hohnerca, in to morino VN in zupanovih in ostalih niti ne bom hodil poiskuševat. zame je opel zakon, in zame je tut stari hohner zakon

Muzka

OdgovorNapisal/-a Muzka » 29.08.2010, 14:39

Kdo, kaj ve o najboljših klavirskih harmonikah od Melodije , ime Pohorka.
Je pet glasna , po kvaliteti zelo podobna Hohner Morino ali Lanzinger, kakšna je
kvaliteta v primerjavi z ceno, se izplača....
Na straneh od melodije opisa te harmonike nisem zasledil.

torx
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a torx » 21.09.2010, 02:24

Zupan je zakon! napisal/-a:...
glej pa tako da ti ostane denar za Zupan Fix, kajti Morino so takšne teže, da se po 5 letih brez fixa močno pozna na hrbetnici!!...stane pa Zupan Fix 250€.
LP :)

ok, v celi temi sem se zapičil v ta odgovor. Nikakor ne glej, da ti ostane 250€ za en pas! Raje ta denar vloži v samo harmoniko! Kar se pa tiče Zupan Fix pasa, je pa precenjen. Če bi bila cena razumna; se pravi 50-100€ max, bi ga tudi jaz kupil, ampak, če si le en malenkost mojstra, si ga narediš za male €€€. Tisti ki ne verjame, naj pobrska malo po forumu, pa bo videl za kaj se gre. Enostavna zadeva, narejena v enem popoldnevu :D

Drugače mene tudi zanma kako je s tem ugrezom tipk; en mojster mi je dejal da za vsako harmoniko se da mehaniko posebej prilagoditi željam. Jaz sem z višino tipk ekstremno zadovoljen; imam namreč Zupan Alpe V EA in zadeva je fenomenalna. Niso pa vse Zupance niti približno enake! To vem, ker sem iz radovednosti, ko sem harmoniko že kupil, preizkusil bivšo harmoniko (eno izmed mnogih) R. Smolnik***. Katastrofa! Ampak pustimo sedaj to.

dejan1000
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a dejan1000 » 12.10.2010, 16:04

Pozdravljeni!
Z mojo klavirko najraje igram na melodijski register MUSETTE (tri pikice v ravni črti). Z basovskimi registri pa igram srednji osnovni bas, ki je bolj močan. Predvsem ko igram spremljavo me ponavadi ta močan bas moti, ker je zelo glasen. Težko pa igram brez basov, zato me zanima ali je kaj narobe, če bas register spremenim tako, da ima zelo šibek in malo bolj tih zvok. Musette register ima najbolj poln in močan ton, basi pa so potem zelo šibki in zato so skoraj neslišni. Zanima me ali lahko zaradi tega pride do kakšne ''preuglasitve'' ali kaj podobnega, da npr. basi izgubijo moč ker poleg njih igram z zelo glasnim melodijskim registrom.
Hvala za vse informacije in LP

dejan1000
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a dejan1000 » 10.12.2010, 15:25

A se kdo spozna na to?

Aco51
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a Aco51 » 10.12.2010, 15:33

dejan1000 napisal/-a:A se kdo spozna na to?

Pregovor pravi: VSI LJUDJE VSE VEDO! :D
Lep pozdrav, Aco51!

_martin_
Odličen muzikant
Odličen muzikant
Kraj: Ravne na Koroškem, Ljubljana

OdgovorNapisal/-a _martin_ » 10.12.2010, 15:56

Da bi se basi preglasili, ker bi bili tihi in bi zraven glasno igral na diskantni strani se mi zdi malo nesmiselno :) . Glasilka se sama od sebe ne bo preglasila
Kapš C-F-B
Sitar B-Es-As
Sitar Cis-Fis-H
Hohner Morino VN
Yamaha Tyros

Rajko
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Rajko » 16.06.2011, 17:50

Pozdravljeni,

tudi jaz kupujem 120 basno klavirko... imam nagledano eno Hohner Alpina IV 120 basno v dobrem stanju cena: 2500€. Zanima me vaše mnenje oziroma, če ima kdo kakšne izkušnje z njo in bi bila vredna nakupa. Odločam se tudi za Hohner Morino VN vendar mi izgled ne ustreza tako kot pri Alpini.

Za odgovore se že v naprej zahvaljujem

LP

dejan1000
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a dejan1000 » 16.06.2011, 20:41

Jaz bi vzel Hohner Morino VN. Če je Morinka v dobrem stanju (dober zvok, meh in mehanika) se jo definitivno splača kupiti brez premisleka :) Kljub temu, če je Alpina dobro ohranjena bi morala imeti Morinka VN vseeno boljši zvok za oberkrain. Če igraš kaj druga razen Avsenika, pa bi morda tudi Alpina bila dobra, ker ima verjetno bolj svetel ton, ni pa nujno, ker je še nisem nikdar slišal.
LP

_martin_
Odličen muzikant
Odličen muzikant

OdgovorNapisal/-a _martin_ » 17.06.2011, 08:44

Poleg tega je Morino VN 5-krat glašena na diskantu, medtem ko Alpina IV 4-krat. Verjemi pa, da je tisti piccolo glas pri 5-krat glašeni še kako uporaben.
Kapš C-F-B
Sitar B-Es-As
Sitar Cis-Fis-H
Hohner Morino VN
Yamaha Tyros

polton
Mali godec
Mali godec

OdgovorNapisal/-a polton » 18.06.2011, 01:05

Rajko napisal/-a:Pozdravljeni,

tudi jaz kupujem 120 basno klavirko... imam nagledano eno Hohner Alpina IV 120 basno v dobrem stanju cena: 2500€. Zanima me vaše mnenje oziroma, če ima kdo kakšne izkušnje z njo in bi bila vredna nakupa. Odločam se tudi za Hohner Morino VN vendar mi izgled ne ustreza tako kot pri Alpini.

Za odgovore se že v naprej zahvaljujem

LP

Če se nagibaš k Hohner Alpini, ti priporočam, da pogledaš še Zupan Alpe IV EA ali V EA.

Med Alpino in Alpe je zelo velika podobnost, kar je razvidno že iz podobnosti imena (so bili pri Hohnerju zelo neizvirni) in izgleda itd.

Lp,P

Litijan
Mali godec
Mali godec

OdgovorNapisal/-a Litijan » 26.08.2011, 22:47

Največ podobnosti z Zupan Alpe ima Beltuna Alpstar, kr ti dve firmi itak delata u kooperaciji, in če pogledaš zunanjost praktično ni razlik; jst sm prešpilu ene par Beltunk in morm rečt, d so 1A - magar je cena d dol padš; za tiste, k se nočejo matrat al se pa nmorejo(problemi s križem itd.), je italjanska mehanika edina rešitu, kr res harmonka klub svoji mehkosti in finosti da od sebe zlo vlik, če le pr glasilkah ne šparaš (potegne pa to za sabo viiiisoko ceno :D)

Žiga
Večji godec
Večji godec
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a Žiga » 17.09.2011, 21:53

Mene pa zanima nekaj stvari glede nakupa rabljene harmonike...

Torej, doma imam trenutno 120-basno klavirsko harmoniko Melodija Carmen III. V lasti jo imam 5 let in v teh petih letih sem že zamenjal komplet vse pasove (naramnice, basni pas in hrbtni prečni pas), dokupil blazino za hrbtno stran harmonike in jo dal kmalu po nakupu v Mengeš k Melodiji na "generalni" servis (bila je uglašena, nekatere tipke so bile popravljene zaradi majanja itd.). Po vrhu vsega sem dal delati tudi po naročilu narejen kovček zanjo.

Stvar je v tem, da s harmoniko nisem več zadovoljen, ker sem v njo vložil že preveč denarja, poleg tega pa ni več primerna za moje potrebe igranja (nima musette registra in s tem je za narodno-zabavno glasbo dokaj neuporabna). Ko sem jo kupil, še nisem bil nekakšen profi glede tega na tem področju, zdaj pa vidim, da bi bil že čas za nabavo druge harmonike. Kmalu jo bom moral dati uglasiti, ker ne poje več tako kot včasih.

Zanima me katero (rabljeno) harmoniko bi dobil za ceno do nekje 600, max. 700€. Po možnosti naj bi bila znamke Hohner, obvezno pa mora biti 120 basna in imeti musette register. Na internetu sem gledal model Hohner Verdi VN. Model s picollo registrom se dobi že za 600€, model z musette registrom pa stane okrog 1000€. Počasi imam že dovolj "piskanja" picollo zvoka in bi res rad dobil harmoniko, ki je primerna za narodno-zabavno glasbo.

Hvala za odgovore in lep pozdrav ;)
Slika

_martin_
Odličen muzikant
Odličen muzikant

OdgovorNapisal/-a _martin_ » 17.09.2011, 22:34

Prva varijanta ti je preglasitev piccola pri obstoječi Melodiji. Čeprav, če je harmonika 4krat glašena je verjetno bolj smiselno preglasiti basson in pustiti piccolo, saj v kombinaciji z mussetom, piccolo ustvari zelo prodoren zvok (pogosto ta register uporablja Robert Zupan pri Avsenikovih komadih).

Druga varjanta je res nakup druge harmonike. V rangu do 1000 € je verjetno najboljša izbira Hohner Verdi V. Atlantic IV so sicer tudi nekje v podobnem cenovnem rangu, a so takšni z serijskim dvojni tremollom (mussete) bolj redkost. Naj omenim, da tudi sam prodajam Atlantic IV z dvojnim tremollom (več na ZS če te zanima). Vseeno pa je potrebno povdariti, da so te harmonike nekabinske. Za resnejšo uporabo je kabina po mojem mnenju neprecenljiva, saj res ustvari posebno žametnost k zvenu. Naj mimogrede omenim, da mi je všeč tudi zven frajtonerce s kabino, sploh če je frajtonerca v uporabi v kvintet zasedbi.

Tretja izbira za nekje 500 € višjo ceno se dobijo kabinske Hohner Imperator (tudi 5 krat glašene). Osebno take harmonike nisem imel možnosti probati, a zadeva zgleda dokaj obetavno. Kvaliteta sicer resda ni taka kot pri Morino modelih. Velja se pa vseeno pozanimati tudi za to opcijo. Na bolhi sicer nisem zasedil kake take, na e bayu pa se tudi najde kakšna.

Četrta izbira pa je še vedno tvegati več denarja in nakup Hohner Morino V (M, N, S), Hohner Alpina, ali pa kakšno Zupan Alpe.
Kapš C-F-B
Sitar B-Es-As
Sitar Cis-Fis-H
Hohner Morino VN
Yamaha Tyros

delend456
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a delend456 » 15.03.2012, 17:55

Hello!

Kupujem klavirsko harmoniko, pa bi prosil za kakšen nasvet.

Najprej me zanima mnenje o naslednji harmoniki:
Hohner Amica IV; http://www.hohner.de/index.php5?835

Verjetno mi ni treba poudarjat, da bom igral Avsenikovo glasbo in bi se žele s kakršnokoli harmniko čim bolj približat temu zvenu.

Veliko se govori o tem kako so stare Hohner harmonike neprimerljivo boljše. Ta model (Amica) izdelujejo v tovarni na Kitajskem, za katero trdijo, da izdeluje vse inštrumente po nemških standardih in na nemških strojih.
Vendar vsi pravijo, da te harmonike niso vredne truda in denarja. Kakšen komentar?

Če so te Hohner harmonike res tako slabe, kaj je lahko alternativa?
Razmišljam o nakupu rabljene harmonike, zanjo pa sem pripravljen odšteti nekje do max. 2000€

Vsakega komentarja bom vesel.
Hvala!

grega2410
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a grega2410 » 16.03.2012, 13:54

Slabe glasilke in plastična mehanika če se ne motim. Za moje pojme stran vržen denar :)

Litijan
Mali godec
Mali godec

OdgovorNapisal/-a Litijan » 22.03.2012, 23:53

Ni pogojev! Jo ima pri nas en v glasbeni - ni šans. podn od zvena, odzivnost daleč od starega imena Hohner itd.;
videl sem pa in pri Drobniču in na bolhi III-glasno Beltunko za 1900€ (ma pa striktni dvojni tremolo, tj. brez bas ali pikolo štime); bila bi skoraj perfektna, dokler ostaneš pri Avseniku in oberkrainu ...

Hohner
Večji godec
Večji godec

OdgovorNapisal/-a Hohner » 17.08.2015, 18:54

Mogoče ve kdo za koga, ki za normalno ceno prodaja Hohner Tango VM?

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost