Nakup 120 basne klavirke; prosim za komentarje

torx
Začetnik
Začetnik

Nakup 120 basne klavirke; prosim za komentarje

OdgovorNapisal/-a torx » 26.01.2010, 04:28

Pozdravljeni muzikanti; rabil bi kakšne komentarje glede harmonik, ki so prišle v ožji izbor, in sicer se odločam med:

Hohner Alpina IV
Hohner Morino VN, kajti VM (ni €€)
Zupan Alpe IV
Zupan Alpe IV D
Zupan Alpe V

vse harmonike imajo standardne base.

Torej, rabil bi čim več predlogov/graj glede omenjenih inštrumentov. Za harmoniko dam do 4000€, zato Morino VM ne pride vpoštev. Če je imel oz. ima kdo izkušnje glede dotičnih inštrumentov, naj prosim kaj sporoči.

Za drug inštrument se odločam, saj prodajam svojo 120 b Hohner Atlantic IV N deluxe.Če je kak interesent, naj prosim sporoči.

Najlepša hvala in lep pozdrav.

_martin_
Odličen muzikant
Odličen muzikant
Kraj: Ravne na Koroškem, Ljubljana

OdgovorNapisal/-a _martin_ » 26.01.2010, 16:15

Če bi izbiral med temi, bi v prvi vrsti izbral Morino VN, nato pa Alpe V. Predvsem zato, ker sta obe že 5-glasni. VN je sicer težja kot Alpe V, ampak jaz sem prepričanja, da starejše Hohner, so le starejše Hohner :) . Nove Hohnerce sigurno niso več toliko kvalitetne.

Od omenjenih klavirk pa lahko trdim, da se mi vse zdijo zelo kvalitetne. Vprašanje je res le, če te ne moti dodatna teža pri 5-glasnih klavirkah in ali bo piccolo register pri tebi sploh prišel v poštev. Čeprav pri nekaterih Avsenikovih komadih še kako pride v poštev, pa ne samo Avsenikovih.
Kapš C-F-B
Sitar B-Es-As
Sitar Cis-Fis-H
Hohner Morino VN
Yamaha Tyros

torx
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a torx » 26.01.2010, 19:59

kakšno mnenje imate glede inštrumentov, ki so jih uporabljali profesionalci? racimo, da bi bile take harmonike preigrane (zgonjene :)) ).

_martin_
Odličen muzikant
Odličen muzikant

OdgovorNapisal/-a _martin_ » 26.01.2010, 21:06

Če je harmonika lepo negovana in vzdrževana, potem ne vidim kaj negativnega v tem :)
Kapš C-F-B
Sitar B-Es-As
Sitar Cis-Fis-H
Hohner Morino VN
Yamaha Tyros

torx
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a torx » 27.01.2010, 03:25

kaj pa recimo glede Alpine IV? sicer igral sem na 96 basno, ampak je premajhna (premlo tipk). zelo lahek inštrument, ni kaj, edino napram Morinki imajo tipke več ugreza. naslednji vikend bom šel do enega sokrajana poskusit Zupanovo IV-ko, pa da vidimo kaj pravi. dosti ljudi hvali Zupanove harmonike, ampak mislim, da je to pač eno prepričanje, ki si ganarediš, saj če kupiš novo XY harmoniko za slabih 10000 jurčkov, si bedak, če rečeš, da imaš slab inštrument :D je pa tudi to res, da sem igral na Morino VN, ampak sem se z Hohner Alpino lepše počutil.

dejte ljudstvo kakšne komentarje !! :D :D :D to pa sprašujem, ker na netu ne najdem dokumentacije glede glasilk, pa podobnih reči glede harmonik. potem obstaja eč vrst; če vzamemo konkretno Alpino 7+3 reg., 5+3 reg, 11+3 reg..., prav tako je pri Zupanovih vaiantah. Sem poskušal tudi pri izdelovalcih in prodajalcih poskušal kaj izvedeti glede zgodovine inštrumentov, recimo kakšne glasilke so notri, itd... ampak niso bili kaj prida ravnodušni z informacijami, saj bi po moje raje videli, da bi pri njih kupil nov inštrument za 9000-1000€, kar pa je zame mišn imposibl.
upam, da ste imeli prijetno branje :D :D
pozdrav.

torx
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a torx » 11.02.2010, 02:00

Pozdrav;
kupil sem Zupan Alpe V in sem maksimalno navdušen nad harmoniko. Je pa res, da sem imel veliko srečo.

Lp, Miha.

Muha
Mali godec
Mali godec

OdgovorNapisal/-a Muha » 11.02.2010, 07:01

Ali si dobil Mihelič-evo ali kaj, da si imel srečo?!

_martin_
Odličen muzikant
Odličen muzikant

OdgovorNapisal/-a _martin_ » 11.02.2010, 15:43

Vsekakor dober nakup :) . Koliko je pa stara? Lahko morda posnameš kaj in pripneš na forum?
Kapš C-F-B
Sitar B-Es-As
Sitar Cis-Fis-H
Hohner Morino VN
Yamaha Tyros

torx
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a torx » 11.02.2010, 16:31

gre za harmoniko Mirka Šlibarja, katere drugi lastnik je bil Klemen Grašič (ans Storžič) :D :D ki je fenomenalno ohranjena :D :D

lihkar sem se dal nekaj posneti, ampak sem moral dati sedaj baterije filat.
bom pripopal v najkrajšem času :D

lp, Miha.

ekola, nekaj na brzino; digitalc mi dobesedno žere baterije; ne morem niti naredit 10 minutnega posnetka :(

Kmetič praznuje: http://www.youtube.com/watch?v=AqymSd33IDg

ne sliši se dobro, ker sem bil preblizu, bomo zrihtali v prihodnje, da bo bolje.
Zadnjič spremenil torx, dne 12.02.2010, 22:34, skupaj popravljeno 1 krat.

Muha
Mali godec
Mali godec

OdgovorNapisal/-a Muha » 12.02.2010, 18:24

Se vidi in predvsem sliši, da ni narejena za navadne smrtnike!

torx
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a torx » 12.02.2010, 22:24

Muha napisal/-a:Se vidi in predvsem sliši, da ni narejena za navadne smrtnike!

ne razumem najbolje :D ; misliš v pozitivnem ali negativnem smislu. je pa res, da ni ne vem kaj zašpilano, saj si jo lastim šele dober teden, tako da nisem še navajen nanjo, čeprav se stanje izboljšuje, je pa filing ta prav; globina tipk, meh, fenomenalen izgled in ohranjenost in pa seveda tak žameten glas, ki tako lepo zapoje :D :D

malo off; je pa taka scena na slovenskem trgu; videl sem kar nekaj inštrumentov, in mene bi bilo sram kaj takega prodajati za neke velike denarje; inštrumenti so podrajsani, pokrovi udrti, počeni, tipke imajo lufta, itd, pa folk laže, da so jih kupili ne vem kje, bla bla bla, pa si uzameš minutko cajta, pa na netu vso resnico odkriješ. za povrh je še to, ko debatiraš po telefonu, pa pravijo, da je vse v najlepšem redu, pa delaš kilometrino brez veze. ma nima veze, meni je važno to, da me ni noben prinesel okrog, da sem z nakupom zelo zadovoljen in sem trenutno na pozitivni študentski ničli glede €€€€ :D :D ni mi žal :D

Muha
Mali godec
Mali godec

OdgovorNapisal/-a Muha » 13.02.2010, 09:01

Seveda, da sem mislil v pozitivnem smislu!

_martin_
Odličen muzikant
Odličen muzikant

OdgovorNapisal/-a _martin_ » 13.02.2010, 11:08

Opasna zadeva je tole :) . Imaš helikon base (zaradi basnih tompet)?
Kapš C-F-B
Sitar B-Es-As
Sitar Cis-Fis-H
Hohner Morino VN
Yamaha Tyros

torx
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a torx » 13.02.2010, 12:53

imam standardne base, ampak se jih zelo zelo sliši :)

djpiky
Začetnik
Začetnik

Re: Nakup 120 basne klavirke; prosim za komentarje

OdgovorNapisal/-a djpiky » 07.06.2010, 17:17

Imam Hohner VN. Ko sem jo kupoval je poleg šel tudi Robi Zupan. Takrat sma oba sprobala VN, 2 VM, ter eno Slavko Avsenik. VN je pela prav tako dobro kot VM. To je poterdil tudi Robi. Res pa je da je VN bila ohranjena u nulo, prvi meh, prve ruče, prvi kufer...medtem ko sta bile VM že malo u slabšem stanju.

Torej pazi, ko boš kupoval. Kajti nekatere harmonike sploh VM so nasploh precenjene, ampak s tem ne mislim glede kvalitete ampak glede na ohranjenost oz. neohranjenost. Je pa res da so cene postale nenormalne kajti že jaz bi lahko kakšnih 300€ zaslužil na harmoniki če bi jo prodal.

Mužikaš
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Mužikaš » 08.06.2010, 19:05

Se strinjam z djpikyem, niso vse VM dobre, ampak je veliko takšnih, ki nimajo več original štim štokov, glasilk in podobno... Če kupujete VM bodite predvsem pozorni na številke. Ko snamete pokrov je na kovinsko ploščo (ponavadi v levem zgornjem kotu gledano od zgoraj) vgravirana dvomestna številka. Ta ista številka mora biti odtisnjena tudi na vseh štim štokih na diskantni in basovski strani ter tudi na lesenem robu meha z notranje strani, tako veste, da harmonika ni sestavljena iz 5 različnih harmonik. Vsaka Morino VM ima tudi serijsko številko odtisnjeno na ohišje (ponavadi spodaj, kjer so pritrjene naramnice). To serijsko številko lahko pošljete na Hohner (servisni oddelek) in vam bodo povedali poslali točen datum izdelave, katere glasilke so uporabljene itd. Včasih je bilo to zastonj, zdaj mislim pa, da je treba plačati 5 € za to uslugo.
Harmonika je vedno zvesta, nikoli me ne goljufa...

MitjaB
Začetnik
Začetnik
Kraj: Repen

OdgovorNapisal/-a MitjaB » 22.07.2010, 12:23

Imam Morino VI M in bi rad izvedel tocno letnico izdelave, edino kar bi lahko bila serijska stevilka ima 8 stevilk. Je to prava serijska stevilka? Kje bi mogel pravzaprav najdeti?
Podgorsek, par Lanzinger... vse Be Es As
Paolo Soprani, Hohner Morino VI M

Mužikaš
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Mužikaš » 27.07.2010, 19:51

MitjaB kot sem napisal je serijska številka odtisnjena na ohišje z zunanje stani, ponavadi spodaj, kjer se pripnejo jermeni, vsaj pri moji VM je tako, mogoče je pri VI M kaj drugače, ampak dvomim. Na moji je sicer serijska številka 6 mestna, verjetno pa je možno, da imajo tudi 8 mestne. Najboljše, da se obrneš na servisni oddelek Hohnerja (www.hohner.eu) in povprašaš.

MitjaB
Začetnik
Začetnik
Kraj: Repen

OdgovorNapisal/-a MitjaB » 30.07.2010, 18:38

Sem dobil tole po internetu: http://www.accordiongallery.com/hohner-morino-v
Kot pise tukaj, serijska stevilka tele harmonike je 1392. Ta stevilka je odtisnjena na glasilke, kot se lahko vidi tudi po slikah.
Moja harmonika ima prav takole odtisnjeno stevilko, samo da ta stevilka je enomestna, oz. 9. Sklepam da je 9 serijska stevilka, edino kar me moti je, da je odtisnjena samo stevilka 9, ne pa 0009, ali podobno. Ali se kaj motim?!
Podgorsek, par Lanzinger... vse Be Es As
Paolo Soprani, Hohner Morino VI M

Mužikaš
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Mužikaš » 31.07.2010, 09:02

MitjaB zgleda, da se nisva prav razumela. Serijska številka harmonike je odtisnena na zunanji strani na celuloid, ponavadi tam kot so pripeti pasovi. Te številke, ki so odtisnjene na štimštokih, na mehu itd. pa so zato, da se označijo deli, ki pripadajo tej harmoniki in morajo biti vse iste, da veš, da harmonika ni "skup oženjena." Pri meni je n. pr. serijska številka: 844205, številka na štimštokih in mehu pa je 14 (to je pri tebi verjetno 9). Lahko mi daš svoj mejl na ZS pa ti bom poslal slike od svoje harmonike pa še dodatno kaj razložil, če te zanima.

lp

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot] in 1 gost