MIDI ZA KLAVIRSKO HARMONIKO

dejan1000
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Lenart v Slovenskih Goricah

MIDI ZA KLAVIRSKO HARMONIKO

OdgovorNapisal/-a dejan1000 » 24.06.2010, 23:21

Ne spoznam se na midi sisteme, zato bi prosil kaj vi menite o njih.
Zanima me, kateri midi sistemi so najboljši in najbolj kvalitetni za klavirsko harmoniko. Rad bi vgradil le midi na basovski strani. Zanima me, katere inštrumente vsebuje ta midi (kitara, bariton, kontrabas,....???). Zanima me tudi ali potrebujem za priklop midija kakšno mešalno mizo, klaviature ali kakšne zvočne module. Zanima me tudi cena bolj kvalitetnega bas midija in vseh dodatkov, znamke TOTTER MIDI ali HDS. Kateri je po vašem mnenju boljši (da ima se sliši, kot da bi zraven igral nekdo inštrument v živo).
Hvala za vse informacije. :)

urban
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Re: MIDI ZA KLAVIRSKO HARMONIKO

OdgovorNapisal/-a urban » 25.06.2010, 08:39

O tem smo se že na forumih kar nekajkrat pogovarjali. Tukaj imaš povezave do tem:

viewtopic.php?f=10&t=1321

viewtopic.php?f=10&t=186&start=0

Za Totter midi:
Mislim, da je cena ista neglede na harmoniko. Ta midi za katerega sprašuješ (TM-4-B) vsebuje kitaro in bas (na basni strani). Poleg midija potrebuješ tudi modul, ki ga ne dobiš zraven ali pa klaviature. Cena tega midija na basih je okoli 555€ (nisem ziher, cenik imam že kar nekaj let). Nadgradnja tega midija je TM-4-BK pri katerem pa mislim, da dobiš že s kontrolerjem za nastavljanje instrumentov. Cena naj bi bila okoli 789€.

S katerim se sliši, kot da bi igrali instrumenti v živo? Noben! Najdi kitarista in basista! :wink:

LP,
U.
Melodija, letnik 1983, B-Es-As
Grilc, letnik 2007, C-F-B

servisbojc

OdgovorNapisal/-a servisbojc » 09.07.2010, 21:51

dejan1000 napisal/-a:Ne spoznam se na midi sisteme, zato bi prosil kaj vi menite o njih.
Zanima me, kateri midi sistemi so najboljši in najbolj kvalitetni za klavirsko harmoniko. Rad bi vgradil le midi na basovski strani. Zanima me, katere inštrumente vsebuje ta midi (kitara, bariton, kontrabas,....???). Zanima me tudi ali potrebujem za priklop midija kakšno mešalno mizo, klaviature ali kakšne zvočne module. Zanima me tudi cena bolj kvalitetnega bas midija in vseh dodatkov, znamke TOTTER MIDI ali HDS. Kateri je po vašem mnenju boljši (da ima se sliši, kot da bi zraven igral nekdo inštrument v živo).

Kupi HDS (tudi Sandi JUG ga igra) . Ta midi z modulom je prfektna kombinacija.
cena za full midi je cca: 990 €!

Fraytony

OdgovorNapisal/-a Fraytony » 14.07.2010, 11:17

servisbojc napisal/-a:
dejan1000 napisal/-a:Ne spoznam se na midi sisteme, zato bi prosil kaj vi menite o njih.

Kupi HDS (tudi Sandi JUG ga igra) . Ta midi z modulom je prfektna kombinacija.
cena za full midi je cca: 990 €!

Zakaj ne poveš da prodajate nesprogramiran midi...??! :?: :tthand: ljudje se potem matrajo z nastavitvami ali pa dajo to uštimat... kar ni zastonj in proces ni hiter! Že spet natolcuješ kdo ga igra... mater si bedn... kot da drugih midijev ne igra več profesionalcev!

Totter vam to 100x boljš zrihtal.... :good:

dejan1000
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a dejan1000 » 14.07.2010, 19:44

Hvala za vse informacije. Vseeno pa me zanima kateri midi sistem je boljši (HDS ali Totter). Boljši mislim v smislu, da imajo inštrumenti zelo resničen (naraven) glas.
Hvala in LP

SwIfty
Večji godec
Večji godec

OdgovorNapisal/-a SwIfty » 18.07.2010, 22:00

dejan1000 napisal/-a:Hvala za vse informacije. Vseeno pa me zanima kateri midi sistem je boljši (HDS ali Totter). Boljši mislim v smislu, da imajo inštrumenti zelo resničen (naraven) glas.
Hvala in LP

Bilokateri midi si daš vgradit, nobeden ne bo imel naravnega zvoka instrumetov to si zapomni. Je pa veliko odvisno od modula ki ga imaš, ne pa od samega midi sistema. Izberi tistega kateri je osebno tebi najbolj všeč in ne tistega kateri je samo reklamiran dobro. Zapelji se malo do različnih proizvajalcev npr. totter, hds, blueline, limex. Tam boš lahko poslušal kako zvenijo sistemi. In še najpomembnejše: midi je umetna zadeva, to ni ansambel, ki raztura z svojimi zvoki kitar, klarinetov, itd... Se pa da res lepo popestrit kakšno obletnico, rojstni dan in ostale male fešte. V končni fazi pa je vse odvisno od tebe samega - to ni "playback", se pravi kako dobro boš sam igral takšna bo tudi glasba iz midija, (se pa še bolj grdo sliši ko se zmotiš pri basih ali diskantu, kot da bi golo harmoniko igral).

freitonspela
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a freitonspela » 19.07.2010, 23:25

Tako je MIDI je le MIDI (pa je ta ali oni) , vsi proizvajalci imajo vse funkcije (več različnih programov, kvintet funkcija, izklop diskanta, sistem z mikrofonom,....), razlika je le v sistemu dostopanja do programov in programiranju.
Večina jih ocenjuje kvaliteto midija po zvoku modula.Torej vse je v MODULU, večina jih ponuja ketron SD1 -soliden modul, Eni še prodajajo predpotopne rolande SC modele, no potem pa so še tu HDS modul- vrhunska in draga zadeva ter LIMEX modul- Vrhunska in draga zadeva. Odločitev pa je lahko optimalna le če vse prepuslušate sami. Vsako uho ima svojga dirigenta.
ALPEN Cis-Fis-H l.2009
Žveglič Be-Es-As l.2004
Rutar C-F-B l.1999
ZUPAN Be-Es-As l.1985

uros.john
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a uros.john » 13.08.2010, 15:23

Najboljši je vsekakor Limex..vsaj pri zvokih...je pa občutno dražji..
tukaj je link na prospekt in cenik:

SwIfty
Večji godec
Večji godec

OdgovorNapisal/-a SwIfty » 13.08.2010, 22:26

uros.john napisal/-a:Najboljši je vsekakor Limex..vsaj pri zvokih...je pa občutno dražji..
tukaj je link na prospekt in cenik:

http://www.melodija.si/pdf/midi.pdf

Kakor za koga :oops:

dejan1000
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a dejan1000 » 16.10.2010, 10:46

Lepo bi prosil, če bi lahko kdo poslal kakšen cenik za storitve Totter midija in HDS musica.
Hvala in LP

To si pošljite le na ZS (PM), ker gre za reklamo storitev in izdelkov.
admin

Kljub večkratnim opozorilom in kljub opominu pred izključitvijo, je tudi tokrat uporabnik servisbojc kršil pravila foruma in posebno opozorilo, ki sem ga navedel ravno v tej rubriki (glej zgoraj), zato je bil izključen iz foruma.
admin

dejan1000
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a dejan1000 » 01.11.2010, 11:58

HDS midi: Zanima me ali je možna samo vgradnja midi sistema na basni del. Ali je bolje (v smislu da je lepši ton, bolj naraven) da se ta midi priključi na zvočni modul, npr.: Pro.Sound.1 ali da se priključi na klaviature. Vprašal bi tudi ali je potrebno prek računalnika ali kaj podobnega pred tem napisati ali posneti basiranje, ali midi deluje takrat, ko igram v živo (torej ko pritisnem bas tipko, se oglasi midi zvok). In še eno vprašanje. Koliko let zdrži HDS midi, ki je vgrajen v harmoniko (da je harmonika hranjena v pravem okolju, kjer je primerno vlage, temperature,...)dokler se ne pokvari tako, da je ogromno popravila.
Hvala

SwIfty
Večji godec
Večji godec

OdgovorNapisal/-a SwIfty » 13.04.2011, 17:05

dejan1000 napisal/-a:HDS midi: Zanima me ali je možna samo vgradnja midi sistema na basni del. Ali je bolje (v smislu da je lepši ton, bolj naraven) da se ta midi priključi na zvočni modul, npr.: Pro.Sound.1 ali da se priključi na klaviature. Vprašal bi tudi ali je potrebno prek računalnika ali kaj podobnega pred tem napisati ali posneti basiranje, ali midi deluje takrat, ko igram v živo (torej ko pritisnem bas tipko, se oglasi midi zvok). In še eno vprašanje. Koliko let zdrži HDS midi, ki je vgrajen v harmoniko (da je harmonika hranjena v pravem okolju, kjer je primerno vlage, temperature,...)dokler se ne pokvari tako, da je ogromno popravila.
Hvala

- da, je mozna samo vgradnja v basni del.
- ton nebo nikol naraven ker je "midi" lahko je samo priblizek ali simulacija cimbolj naravnega zvoka.
- midi se mora prikljuciti na izvor zvoka, bodisi klaviatura, modul, racunalnik...
- ni potrebno posneti nobenega basiranja ali kaj podobnega, razen ce zelis kaj spreminjati od podrobnih nastavitev, ja midi se mora oglasit vedno ko pritisnes tipko.
- tota z leti pa je dobra :) Glej pokvari se lahko vsaka stvar, o tem raje ne razmisljat. Harmonike zarad vgrajenega midija ni treba "konzervirati" in z strahom okoli nosit. Se vedno jo lahko brez skrbi raztegujes na raznih piknikih, zabavah na prostem, z vodo pa je verjetno ne bos polival a ne? :) Tak kot se pazi na harmoniko brez midija, je treba pazit na harmoniko z midijem - cist simple. :)

slakkals
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a slakkals » 29.11.2013, 14:30

Sploh ne vem, če sprašujem na pravem mestu, ampak vseeno poskusiti ni greh. Rad bi da mi odgovori kdo, ki se spozna na midije v klavirkah, ali pa ga celo sam ima. Kupujem malo boljšo harmoniko od sedanje in med rabljenimi opažam mnogo harm. z vgrajenim.MIDIjem. Zanima me kako je vgradnja spremenila akustiko harmonike, če sploh, nadalje ko npr. izberem citre ali je zvoku citer dodan še zvok glasilk harmonike same, saj meh vlečem in z jakostjo meha spreminjam glasnost ali ne ? Pri basih mi je nekako jasno da uporabim register za izklop glasilk na basih in naprej deluje MIDI, kako je potem na diskantni strani? Skratka ne razumem dovolj principa delovanja zato bi prosil za kak odgovor, preden kupim kaj kar se bo kasneje izkazalo za neumnost.
LP in hvala

polton
Mali godec
Mali godec

OdgovorNapisal/-a polton » 30.11.2013, 15:42

Kaj je zate malo boljša harmonika?
Vpliv na akustiko pri Totter midiju naj bi bil zanemarljiv, kako je pri drugih, ne vem.
Delovanje midija je odvisno od proizvajalca, vrste midija ter nastavitev.
Če ima midi funkcijo dinamike potem se odziva na jakost pritiska mehu.

slakkals
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a slakkals » 30.11.2013, 18:18

Zasledil sem Hohnerjevo morino VN z Totterjevim TM3. Zanima me ali je ob sintetičnemu zvoku Midija vedno prisoten zvok tudi
iz glasilk diskantne strani , ne vem če sem se jasno izrazil.
hvala.

polton
Mali godec
Mali godec

OdgovorNapisal/-a polton » 30.11.2013, 20:57

Iz zvočnikov se slišijo le midi zvoki. Zvok harmonike se sliši le na suho oz. preko mikrofona.
Več podatkov o modelu TM-3 imaš na Totter Midi spletni strani.

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost