Igram.si Igram.si

klavirska/diatonična

damjan_7
Začetnik
Začetnik

klavirska/diatonična

OdgovorNapisal/-a damjan_7 » 18.02.2012, 20:48

jaz sem si pa zastavil takšen glasbeni cilj.
da se 2 leti učim frajtonarco in kakšno leto še klavirko.
pa me zanima ali se lahko klavirsko učiš oz. če ima smisel da se učiš na tak način da ti
preprosto pokaže oprijeme. v glasbeno šolo pa se mi neda hoditi.
prosim če mi lahko kdo pove ali se lahko klavirsko učiš tako da nehodiš v glasbno šolo.

hvala za odgovore in lep pozdav

Litijan
Mali godec
Mali godec

Re: klavirska/diatonična

OdgovorNapisal/-a Litijan » 24.02.2012, 17:35

da se vsekakor, je pa dosti enostavneje če imaš vsaj nekaj osnov, sploh pri klavirki - da se ti vsaj sanja, kaj je kvintni krog, durova, molova lestvica, kaki okraski, osnove harmonije (akordi), itd.

matteo
Večji godec
Večji godec
Kraj: Ljutomer

OdgovorNapisal/-a matteo » 29.02.2012, 17:45

Se pravi da še nisi nikoli igral niti diatonične niti klavirske sedaj pa bi naenkrat kar obe hkrati.Pogumno ni kaj.Če imaš čas bo šlo.Le glej da ne boš po 1 letu obupal ker boš obe znal le površno.
Zupan Alpe IIId

Litijan
Mali godec
Mali godec

OdgovorNapisal/-a Litijan » 01.03.2012, 17:45

s časom in voljo pa kakim občasnim mentorstvom bo šlo - ziher!!! samo nikar ne dajaj frajtona in klavirke v isti koš, ker je filozofija oz. postavitev popolnoma drugačna; samo toliko, da ne boš pričakoval, da boš nekaj lažje na eno, ko boš na drugi znal :D ti pa priporočam glede klavirke, da začneš s kako "klasično" in poceni starejšo Melodijo ali pa Hohnerjem(Verdi, Tango, Atlantic), vmes probavaš kake druge, pa potlej, če te bo ŠE veselilo, nabaviš nekaj bolj resnega in predvsem takega, da bo tebi odgovarjalo. Pri frajtonarici pa je, kolikor vem, podobno - nikoli ne začni s skrajnostmi!

damjan_7
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a damjan_7 » 04.03.2012, 15:05

matteo napisal/-a:Se pravi da še nisi nikoli igral niti diatonične niti klavirske sedaj pa bi naenkrat kar obe hkrati.Pogumno ni kaj.Če imaš čas bo šlo.Le glej da ne boš po 1 letu obupal ker boš obe znal le površno.

pol leta že igram diatonično

damjan_7
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a damjan_7 » 04.03.2012, 16:41

Litijan napisal/-a:s časom in voljo pa kakim občasnim mentorstvom bo šlo - ziher!!! samo nikar ne dajaj frajtona in klavirke v isti koš, ker je filozofija oz. postavitev popolnoma drugačna; samo toliko, da ne boš pričakoval, da boš nekaj lažje na eno, ko boš na drugi znal :D ti pa priporočam glede klavirke, da začneš s kako "klasično" in poceni starejšo Melodijo ali pa Hohnerjem(Verdi, Tango, Atlantic), vmes probavaš kake druge, pa potlej, če te bo ŠE veselilo, nabaviš nekaj bolj resnega in predvsem takega, da bo tebi odgovarjalo. Pri frajtonarici pa je, kolikor vem, podobno - nikoli ne začni s skrajnostmi!

ja mene zanima kje bi se pa lako klavirsko učil poleg glasbene šole

Litijan
Mali godec
Mali godec

OdgovorNapisal/-a Litijan » 22.03.2012, 23:52

hmmmmm, pri kakem privatno (Drobnič garant nima časa ;)); odvisno, od kod si pa kaj točno bi se rad naučil (je pa zagotovo v javni GŠ vse skupaj ceneje - problem je edino najti mentorja, ki mu ni problem prilagoditi programa tvojim željam - tj. je lahko tudi dosti več Avsenika ipd.)

gasper
Večji godec
Večji godec
Kraj: petelinjek-ok. novega mesta

OdgovorNapisal/-a gasper » 21.06.2012, 19:44

Bratranec igra diatonično harmoniko, in štiri leta nazaj je bil na operaciji pa ni smel igrat, tako da sem si sposodil njegovo "frajtonerco" in polahko probaval tipke, meh not/ven. Naučil sem se pa skladbi "Kuža pazi" in "Mi se imamo radi".

Dve leti nazaj sem pa od kolega kupil klavirsko harmoniko in začel "tipkat" in probaval spraviti ven kako skladbo. Prva je bila "Mi se imamo radi", potem me je pa drugi kolega naučil še ene dve skladbici, vendar sva vedno težje usklajevala termine (študij itn.), tako da sam probavam kolikor mi čas dopušča, pa moram reči da ni nek bavbav. Pomemben je posluh, volja in seveda veliko veliko vaje. Je pa lažje če ti kdo pokaže kako se stvari streže, vsaj osnove, kako je z duri, lestvice... Predvsem pri klavirski harmoniki, kjer imaš mnogo durov, molov...

Litijan
Mali godec
Mali godec

OdgovorNapisal/-a Litijan » 22.06.2012, 18:42

"gasper", ravno o tem folku večinoma govorim. Večina misli, kako bo vse padlo z neba, jaz pa podpiram recimo 2-4 letnika GŠ ravno zato, da osvojiš tiste osnove, spoznaš stvari itd. Od tam greš pa lahko potem kamorkoli hočeš: NZ, jazz, šlagerji ali pa ostaneš doma pri muhah in pajkih kot edinih poslušalcih :D

_martin_
Odličen muzikant
Odličen muzikant
Kraj: Ravne na Koroškem, Ljubljana

OdgovorNapisal/-a _martin_ » 22.06.2012, 21:34

Ja, kar se klavirke tiče, zelo prav pride to, da imaš vsaj osnove od nekot (pa naj bo to od klavirja, ali pa klaviatur ipd.), seveda je pa zaželjeno tudi znanje vsaj tiste osnovne teorije, da lahko kasneje stvari lažje povezuješ, dojemaš, sam nagruntaš, ipd.
Kapš C-F-B
Sitar B-Es-As
Sitar Cis-Fis-H
Hohner Morino VN
Yamaha Tyros

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost