nakup harmonike

klemecl
Začetnik
Začetnik

nakup harmonike

OdgovorNapisal/-a klemecl » 05.08.2016, 08:22

pozdravljeni,
sm nov v tem poslu,... kupujem harmoniko novo ne rabljene ker jo mislim met za zmerej in je ne mislim menjat, zato sem tudi pripravljen odšteti več denarja(2500-3000). odločujem se za harmoniki pečjak in žveglič. zanima me samo kako se gibljejo cene koliko je čakalna doba in malo vaših nasvetov in izkušenj glede harmonik pečjak in žveglič.
lp
hvala :D

Hohner
Večji godec
Večji godec

Re: nakup harmonike

OdgovorNapisal/-a Hohner » 11.08.2016, 18:26

Pozdravljen,

nov si v tem poslu, torej si začetnik. Pa takoj v štartu bi si kupil odličen instrument, brez vsakega znanja? Volje za igranje bi ti pa lahko zmanjkalo 5 mesec po nakupu novega odličnega instrumenta? Za začetnike bi ti sam vedno predlagal rabljeno, odločitev pa je zagotovo tvoja
Lp

Tolminka
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Tolminka » 19.08.2016, 12:44

Zakaj pa si začetniki ne bi smeli kupiti dobre harmonike, če imamo željo po igranju in si to finančno lahko privoščimo? Tudi jaz sem začetnica in se odločam za novo harmoniko, ki jo bom imela za vedno. In čeprav igram samo doma za učenje in lastno zabavo in me vsi prepričujejo, da za to ne potrebujem Ferrarija, sem še vedno odločna, da si bom kupila top harmoniko. Ker nisem še čisto prepričana, katera bo tista za večno (trenutno imam v igri tri), sem si zadala cilj, da počakam še kakšno leto oz. da se do takrat naučim zaigrati določene pesmi...

Klemecl - Sicer nisem dobra poznavalka, a obe harmoniki (Pečjak, Žveglič) sta zelo dobri. Mislim, da sta cenovno podobni. Pečjakovo sem že sprobala, je super. Samo čakalna doba je zelo dolga, ko jo naročiš... Od ljudi, ki jo imajo, slišim same pohvale. Predlagam ti, da navežeš stike s harmonikaši, ki imajo ti dve harmoniki... in večkrat poizkusiš obe ter se potem odločiš katera ti bolj sede.

Hohner - konec koncev... tudi če nas slučajno kdaj mine želja ali se karkoli zalomi... lahko harmoniko še vedno prodamo, a ne? V življenju je fino imet cilje in uresničevat svoje sanje ;)

Pozdravček obema 8) :nota:

darkside
Mali godec
Mali godec

OdgovorNapisal/-a darkside » 20.08.2016, 16:17

brez kakršnega koli znanja sem si kupil čisto novo rutarco in zanjo odštel več kot 4000 eur (cena brez ddvja je to).

najprej želel rabljeno pa od osmih ni nobena bila dobra (preizkusil izkušen harmonikaš), novo Smehovo ampak sem od mnogih slišal da ni ravno kvaliteta in se na koncu odločil na novo rutarco in mi ni žal.
Rutar Juliana R B-Es-As

rokant
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a rokant » 01.01.2017, 16:59

Pozdravljeni!

Že nekaj časa sem želel začeti z igranjem frajtonarce in sedaj je padla odločitev, da si kupim prvo harmoniko. Ker nameravam kupiti rabljeno harmoniko in nimam nobenih izkušenj bi rad da gre z menoj kdo ki ve več o tem. Težava je da trenutno živim na dolenjskem in tukaj ne poznam nikogar ki bi mi lahko pomagal tako da sem se odločil vprašati tukaj če je slučajno kdo iz okolice Dolenjskih Toplic oz. Novega mesta pripravljen da vi mi pomagal glede tega?

Lep pozdrav, Rok

igor79
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a igor79 » 15.01.2017, 11:48

Jaz prodajam harmoniko rutar cfb če te zanima .Sem pa iz semiča.

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost