nakup diatonične harmonike

zlatko103
Začetnik
Začetnik

nakup diatonične harmonike

OdgovorNapisal/-a zlatko103 » 17.11.2016, 14:31

Pred 4 leti sem kupil novo diatonično harmoniko, ki bi naj imela tipo amano glasilke za 2050 eurov s poslikavo, ki je bila naročena. Harmonika je že nova precej spuščala zrak, jaz sem vprašal, kaj to pomeni, mi je prodajalec rekel, da ko se bodo filci vležali, bo spuščala manj zraka, kot harmonika visokega cenovnega razreda. Ker sem bil začetnik, tega najbolje nisem poznal, kupil pa sem samo zato, ker je obljubil tipo amano glasilke. Leta so minila in ker je harmonika še vedno porabila dosti zraka, sem o tem malo naokoli povprašal, dokler harmonike nismo pri učitelju odprli. Ta je ugotovil, da les ni ravno kvaliteten, nato sem k serviserju šel po še drugo mnenje. Ta je ugotovil, da je harmonika v celoti narejena iz topola, kar bi naj bil najslabši in najcenejši les. Vzeli smo ven še glasilke in ugotovili, da so glasilke dural, najcenejše in najmanj kvalitetne. In še eno, harmonika ne tesni že sama po sebi in da to včasih, odkrivanje lukenj, zahteva kar dosti dela, če se recimo zaplete. Prodajalec med drugim ni pokazal nobene volje, da izda račun, dobil sem po letu, dveh edino potrdilo na A4 formatu, kjer potrjuje, da sem harmoniko pri njemu dejansko kupil in bil je očitno slabe volje, da mi je moral to napisati. Po mnenju serviserja, me je prodajalec ogoljufal samo pri glasilkah za nekaj sto eurov, da ne govorim o lesu in da ne govorim o tem, da ima harmonika dele, na katerih ne tesni. Zelo bi mi prav prišel kaki nasvet, kaj storiti sedaj, s tako harmoniko je problem igrati in problem jo je prodati, ni več v garanciji, edini minus prodajalca je to, da ni dal računa. Žigi v harmoniki so, kdaj je bila narejena. Zahvaljujem se za odgovore

Dejan
Dober muzikant
Dober muzikant

Re: nakup diatonične harmonike

OdgovorNapisal/-a Dejan » 07.12.2016, 10:29

Žal se to dogaja kar pogosto. Nepošteni prodajalci izkoristijo vsako priložnost. O tem sem že veliko pisal, poudarjam pa še enkrat -- naj vam ob nakupu svetuje, mentor, učitelj ali nekdo, ki se res spozna na harmonike. Garancija in račun pa je že druga stvar.

Napake se dajo odpraviti, odvisno kako dobro/slabo je v osnovi narejena harmonika. Slab les se seveda ne da zamenjati.

Pri dobrih harmonikah garancija ne igra nobene vloge, saj so popravila zanemarljiva še po 10, 20 letih.
Melodija Mengeš | Zupan| Godec

https://www.facebook.com/sinko.dejan/

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost