Nakup harmonike:?Žveglič/Pečjak/Munda?...morda Rutar

simonsimli
Začetnik
Začetnik

Nakup harmonike:?Žveglič/Pečjak/Munda?...morda Rutar

OdgovorNapisal/-a simonsimli » 25.04.2017, 23:31

Žveglič je nekaj posebnega, ima mi pristen zvok frajtonerce, ampak na poseben način. Ne vem pa, kašna je v živo, na suho, kako glasna je, je mehka? Ko gledam stare posnetke od modrijanov, mi zelo lepo zveni, še posebej tisti brez ozvočenja. Samo verjetno se je za Švaba mal bolj potrudu pri uglaševanju. Je pa velika 40-a se velik pozna?

Pečjak ima zame najboljši zvok, vendar se čaka 1-2 leti, rabljenih pa ni. Pa še to-a je lesena mehanika to, kar ji daje lepši zvok? Žveglič je npr. nima, kar vpliva na zvok. kako glasna je ? So to mehke harmonike-tipke-slišijo se že tako...? Se splača počakat?

Munda je, sploh nove, zelo specifična po zvoku. drugače jo pa itak vsi hvalijo. Ima pa tolko novih iznajdb-lesen pokrov..skratka vse leseno, kar je za zvok pomoje slabo. Stari modeli do mi pa vizualno nevšečni.

Rutar je pa klasika, najbolj pogost ampak, čeprov izstopa, jo takoj prepoznaš, Še nisem slišal kašne posebno dobre lastnosti-npr. mehkoba, glasnost, tesnenje. Je pogosta in jo je lahko dobit v uglasitvi, ki jo želim-cis-fis-h.

Imam svoje muhe, upam, da kdo razume, kaj me zanima. Povejte predvsm za zvok, glasnost, tesnenje,

Aco51
V.I.P.
V.I.P.

Re: Nakup harmonike:?Žveglič/Pečjak/Munda?...morda Rutar

OdgovorNapisal/-a Aco51 » 26.04.2017, 07:57

Pozabil si omeniti odlične KAPŠeve harmonike!
Lep pozdrav, Aco51!

darkside
Mali godec
Mali godec

Re: Nakup harmonike:?Žveglič/Pečjak/Munda?...morda Rutar

OdgovorNapisal/-a darkside » 26.04.2017, 16:14

1-2 leti? :o kaj gre prvo v najbližjo hosto drevo podret pred izdelavo? Dobro, šalo na stran ampak svojo sem dobil v 3 mesecih. Osebno tako dolgo nanjo že ne bi čakal. Razen če je 2+1 gratis.
Rutar Juliana R B-Es-As

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost