Ljubečna v letu 2009

Reporter
Dober muzikant
Dober muzikant

OdgovorNapisal/-a Reporter » 01.09.2009, 15:38

martini napisal/-a:ok, Tadej vem kaj si hote povedat, vendar se postavi v kožo nekoga ki to prebere. Z drugimi besedami kot da je bil ves trud zaman saj bi bil itak v finalu. Zato se ne strinjam ker mislim da si finale moraš zaslužit. Verjamem pa da nisi hotel nič slabega, mogoče si se le malo nerodno izrazil, jaz pa sem prehitro brez premisleka odreagiral. Pozabiva na to.

Ja vem, malo sem se narobe izrazil, in bi verjetno tudi jaz enako odreagiral na tvojem mestu. Drugače pa, sam veš kot tudi drugi vemo, da trud ni bil zaman. Pri meni se je pač zalomilo v polfinalu. Bo mogoče drugo leto bolše. Drugače pa, čestitam za drugo zlato plaketo v Ljubečni, pa se vidiva mogoče že v Kamniku ;)

martini

OdgovorNapisal/-a martini » 01.09.2009, 21:32

Reporter napisal/-a:
martini napisal/-a:ok, Tadej vem kaj si hote povedat, vendar se postavi v kožo nekoga ki to prebere. Z drugimi besedami kot da je bil ves trud zaman saj bi bil itak v finalu. Zato se ne strinjam ker mislim da si finale moraš zaslužit. Verjamem pa da nisi hotel nič slabega, mogoče si se le malo nerodno izrazil, jaz pa sem prehitro brez premisleka odreagiral. Pozabiva na to.

Ja vem, malo sem se narobe izrazil, in bi verjetno tudi jaz enako odreagiral na tvojem mestu. Drugače pa, sam veš kot tudi drugi vemo, da trud ni bil zaman. Pri meni se je pač zalomilo v polfinalu. Bo mogoče drugo leto bolše. Drugače pa, čestitam za drugo zlato plaketo v Ljubečni, pa se vidiva mogoče že v Kamniku ;)

Ja, v kamnik pridem, bova tam kakšno rekla.

janko
Začetnik
Začetnik
Kraj: Škocjan
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a janko » 02.09.2009, 05:43

Dejan napisal/-a:Janez in Martin, lahko prosim opišeta (vsaj eden od vaju) letošnjo razlago za osvojitev plakete A. Stanka, ker je nisem slišal (na tekmovanju sem slišal le 2. in 1. skupino, potem pa sem moral iti). Nikakor mi ni jasno, zakaj je ravno ta venček dobil nagrado (Je sploh bila slovenska narodna? Ali to ni pomembno?)

Dejan, hja težko ti jo opiševa, saj ni bilo niti ene besedice s strani komisije, ne radia Veseljak, zakaj je ta venček dobil to plaketo;D Vsako leto je bilo napisano in prebrano vsaj par stavkov z obrazložitvijo. Letos tega ni blo, žal:(

lp
Muzikantje veseljaki smo,..

martini

OdgovorNapisal/-a martini » 02.09.2009, 13:32

Dejan napisal/-a:Čestitke vsem finalistom!

Glede Lekšeta -- spoznal sem ga takrat, ko je bil še kratkohlačnik in je na odru Ljubečne požel nagrado občinstva. Kdor ga ne pozna, naj zadrži dih. Ima pravico nastopat in dobit zlato vsakič; nekdo zbira znamke, on pa plakete. :) Z Janezom se poznava s tekmovanj in je odprt človek.

Janez in Martin, lahko prosim opišeta (vsaj eden od vaju) letošnjo razlago za osvojitev plakete A. Stanka, ker je nisem slišal (na tekmovanju sem slišal le 2. in 1. skupino, potem pa sem moral iti). Nikakor mi ni jasno, zakaj je ravno ta venček dobil nagrado (Je sploh bila slovenska narodna? Ali to ni pomembno?)

Da, letos ni bilo nobene razlage za plaketo A. Stanka. Težko je tudi reči kdo si zasluži in kdo ne. Mislim da je bilo več venčkov oziroma ljudskih skladb dobrih, tako kot verjetno vedno.
Tu naprej je moje mnenje ki ga imam glede ljudskih pesmi.
Zdi se mi, da se komisije ne zavedajo pravega pomena ljudskih pesmi ko jih ocenjujejo. Želijo ljudsko preprostost z domiselnim privdihom, saj imajo kot pravijo tehnike in raznoraznih fraz dovolj, na tekmovanjih pa so najbolje ocenjene ljudske skladbe ki so polne nečesa, da poslušalec sploh ne ve česa, MELODIJE PRAVE pa od nikjer. In prej ko slej gredo takšne skladbe v pozabo. A je to ljudska pesem ?? hm; verjetno je, le da poslušalcev nima, kar je zopet smešno. In ravno tukaj se mi zdi tiči bistvo za ohranjanje ljudskih pesmi če si tega resnično želijo. Če ljudje ljudske pesmi ne poslušajo in pojejo gre v pozabo.
Mislim, da bi morali dajat na PRAVE slovenske ljudske pesmi več pozornosti, kot na to, da se samo nekaj drugače sliši, pa ni važno ali je res smiselno narejeno ali pa je samo en kup stvari zmetanih na kup. Zato je boljše da igramo tisto kar se nam dopade vsakemu posebej, oni pa naj ocenjujejo kakor se dopade njim. Če zaigraš nekaj kar ti naježi kožo si zmagovalec, ne glede na komisijo ali poslušalca, ker ima čisto vsak drugačno uho in drugače glasbo čuti. Torej je čisto vsaka skladba zmagovalna, mi pa se le borimo proti komisijam, in če pravo vižo lepo zaigraš - lahko zmagaš. In to kot kaže je letos uspelo Jakatu Fidlu. Torej je vse skupaj bolj podobno loteriji. Ne trdim, da imam prav, le tako gledam na to.
Če bi hoteli imet vsi enake možnosti za osvojitev plakete potem bi tudi tukaj morali imeti obvezno skladbo ali skladbe, kar pa zopet nikamor ne pelje.

Lp M.T.

navy

OdgovorNapisal/-a navy » 02.09.2009, 18:50

Najprej fantje se znebite slovenske fovšarije posebno ti martini. slovenske PRAVE LJUDSKE PESMI ni nujno da so iz Dolenjske. Slovenci živijo tudi izven naših meja in so ponosni da so Slovenci , ki ohranjajo svjo kulturo,glasbo že stoletja. "Mogoče niso všečne za uho enega štajerca ali gorenjca so pa mogoče bolj pristne od kakršne koli ljudske pesmi iz osrednje Slovenije.
" Čevlje sodi naj kopitar"

Je pa res, da je vsak prišel v Ljubečno v najboljši veri , da je njegov venček najboljši in najbolje izveden, kar je zelo pomembno.
Pohvale učiteljev in prijateljev pa moramo vzeti večkrat tudi kot vzpodbudo za nadaljne delo, ne pa kot obvezo za uspeh.
Če se pa ne motim imaš istega mentorja kot Jaka Fidel.

S spoštovanjem do vseh nastopajočih , Z.

osminka

OdgovorNapisal/-a osminka » 02.09.2009, 19:27

Ljubečna je minila kakor pač je. Vseeno pa mi par stvari ni bilo všeč, vendar se bom usmerila le na že diskutirano plaketo Avgusta Stanka. Spoštovani navy, dejstvo je, da vsak tekmovalec meni, da ga zna najbolje odigrati, konec koncev ima le on/a takšno kombinacijo skladb. Težko bi pa rekla, da je g.Težak nevoščljiv, kar je tudi skozi njegove prejšnje izjave jasno razvidno.
Če pa meniš, da g. Sotošek (ko je ravno že bil omenjen in izpostavljen) hvali zato, da lepše izpade se močno motiš. On za svojimi besedami stoji in glede na bogate izkušnje pri ustvarjanju venčkov najbrž že ve kaj je dobro in primerno in kaj ne.
Venček Martina Težaka je bil zagotovo eden izmed takšnih, ki je dalj časa ostal v ušesu. Za razliko od mnenja g.Lekšeta menim, da ga je plakete stalo dejstvo, da je stvar priredil sam oz. tako je bilo zapisano na prijavnici. To je bilo mnenje v komisiji, ker sem ravno takrat šla tam mimo. Ali je to smiselno ali ne je ta trenutek nepomembno.
Da ni bilo pojasnila se pa dragi tekmovalci ne čudit preveč. Kdo pa je bil v komisiji za že omenjeno plaketo; povsem, po mojem mnenju, strokovno neustrezno izobražena oseba. Če bi stvar sodila/poslušala ga. Vidakovič, kot je v časih, ko je nagrado podeljeval Radio Slovenija in ne Radio Veseljak, kjer khm... potem bi slišali mnenje in utemeljitev. Če že nacionalni radio ne sodeluje več, potem bi lahko bili v ta del vključeni ljudje, ki se z ljudskim blagom profesionalno ukvarjajo na jskd-ju.
Kar se pa tiče "pravih ljudskih pesmi".
Nihče ne trdi, da so dolenjske pesmi prave, konec koncev Pastirče malo ni dolenjska temveč belokranjska ljudska pesem. V današnjem mobilizacijskem času je tako že težko določiti iz kje je katera pesem, ko jih je bilo ogromno že studijsko posnetih. Mimo grede, koliko vas pozna "pravo verzijo" Marko skače? Včasih se ni pela tako kot danes, ko je vedno med prvim in drugim tonom mala terca.
Ker pa govorimo o ljudski pesmi oz. napevih. Pri nekaterih tekmovalcih so bile v venčke povezani ljudski plesi. Poznani so le tistim, ki poznajo tudi svet folklore, ostalim pa zvenijo tuje in povsem ne ljudsko. Ravno zaradi tega bi bilo smiselno razmisliti o "sodelavcih" iz jskd-ja, ki poznajo tudi to blago, ki ustreza definiciji ljudske pesmi.
Ostalo dogajanje je težko komentirati, glede na to, kako so nekateri ozko usmerjeni.
Vsem obilo veselja pri muziciranju, kjerkoli je že to!

martini

OdgovorNapisal/-a martini » 02.09.2009, 21:35

navy napisal/-a:Najprej fantje se znebite slovenske fovšarije posebno ti martini. slovenske PRAVE LJUDSKE PESMI ni nujno da so iz Dolenjske. Slovenci živijo tudi izven naših meja in so ponosni da so Slovenci , ki ohranjajo svjo kulturo,glasbo že stoletja. "Mogoče niso všečne za uho enega štajerca ali gorenjca so pa mogoče bolj pristne od kakršne koli ljudske pesmi iz osrednje Slovenije.

Je pa res, da je vsak prišel v Ljubečno v najboljši veri , da je njegov venček najboljši in najbolje izveden, kar je zelo pomembno.
Pohvale učiteljev in prijateljev pa moramo vzeti večkrat tudi kot vzpodbudo za nadaljne delo, ne pa kot obvezo za uspeh.

Navy, jaz sem se podpisal že na prvem članku da vsi vedo kdo sem. Tisti ki so nekomu fovš se ne podpišejo, ampak se skrivajo, ko nekoga obmetavajo.
To je prekopirano iz mojega članka:
"in če pravo vižo lepo zaigraš - lahko zmagaš. In to kot kaže je letos uspelo Jakatu Fidlu."
Piše lepo da je prava viža, in po Jakatovem nastopu sem rekel njegovi mami da bo zmagala. Mogoče res nebo preveč odmevna, vendar je bila odlično izvedena. Torej sem imel prav, in ne vem kje je tu fovšija.
Jaz mislim da sem imel tudi pravo vižo, samo sem imel preveč problemov z igranjem. So pa res mnogi rekli da bo moja zmagala, kar mi veliko pomeni.

Vse ostalo je nasplošno in ni mišljeno samo za ljubečno.

V pogovore se v nadalje ne bom vključeval, ker vsaka reč ima dva konca.
Kakorkoli hočeš jo lahko obračaš, ni mi pa namen biti do kogarkoli krivičen.

LP vsem M. Težak

Reporter
Dober muzikant
Dober muzikant

OdgovorNapisal/-a Reporter » 02.09.2009, 21:37

navy napisal/-a:Najprej fantje se znebite slovenske fovšarije posebno ti martini. slovenske PRAVE LJUDSKE PESMI ni nujno da so iz Dolenjske. Slovenci živijo tudi izven naših meja in so ponosni da so Slovenci , ki ohranjajo svjo kulturo,glasbo že stoletja. "Mogoče niso všečne za uho enega štajerca ali gorenjca so pa mogoče bolj pristne od kakršne koli ljudske pesmi iz osrednje Slovenije.

Se vidi da Težaka ne poznaš osebno. Jaz imam namreč to čast da ga poznam in sem bil parkrat pri njemu kot učenec in ti pravim, da znanje ne bo skrival. Tudi po tem ko več nisem šel k njemu, je še vedno rade volje kaj povedu na tekmovanju ali kaj podobnega. V glavnem...nobena foušija.
Tako da, kot si sam rekel, "Le čevlje sodi naj kopitar" ;)

Zupan je zakon!

OdgovorNapisal/-a Zupan je zakon! » 16.11.2009, 18:13

ne morem verjet.... za tak malo mi je letos zmanjkalo do zlate plakete, da sm skor znorel!!! :evil:

zidnidvojnik
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a zidnidvojnik » 24.12.2009, 17:29

martini napisal/-a:Vsak ima svoje mnenje in verjetno je tako prav, "to je moje": Gospod T. Golobič, a nebi raje ugotavljal zakaj sam nisi prišel v finale in te napake poizkusil odpravit, kot da sodiš kdo si zasluži in kdo ne in komu je komisija pogledala skozi prste samo zato da je nekdo v neki kategoriji prišel v finale. Velikokrat je bila ta kategorija prazna, čeprav je vedno sodelovalo nekaj harmonikarjev. V finalu ljubečne ni pomembno iz katere skupine si-čisto vsak je lahko zmagovalec, če si zasluži, razen veterani. Marsikdo od nas vseh skupaj zna knofat po harmoniki, da pa bo to postala glasba ki bo pustila sledi na poslušalcu pa bo preteklo še kar nekaj časa. Pravi umetniki glazbe so od 40-50 let naprej, ki v prvi vrsti glazbo razumejo, mi vsi skupaj pa smo še zeleni.
Kar se tiče Janeza Lekšeta pa je moje mnenje takšno: Sam osebno bi prenehal s tekmovanji in se posvetil poučevanju, lastnim skladbam ali kakšni zasedbi tako da bi bil aktiven in prisoten. Ampak to je odločitev vsakega posameznika kaj in kdaj bo kaj počel. Po drugi strani pa se lahko za dolga leta zapiše v zgodovino ljubečne če še malo ostane, za kar pa mislim da se za njega ki ima že toliko nagrad splača, če si to sam želi. In ko prebiram to na forumu si mislim ravno to ! Zato upam da se drugo leto z Janezom zopet vidimo v finalu. On po 13-to zlato, jaz pa po tretjo. Janezu še enkrat čestitke za vse uspehe dosedaj, ki si jih je pošteno in s trdim delom prislužil.

Martin T.

Moje mnenje: Kot prvo ne bom izpostavljal svojega igranja. Je tako kot je in mislim da celo boljše od kakega prvaka.

Vem pa le to, da če hočeš uspet na tekmovanju moreš imet mentorja z udarnim imenom pa bo vse v redu :D . Tako pač je. Poznam primer (nebi o imenu) ko je fantina postal svetovni ali evropski prvak (ne vem točno) pa je pol igral na eni fešti samo to tekmovalno cviljenje :D. No pa se pol oglasi en starejši mož pa pravi nej zaigra eno od slaka naprimer v dolini tihi, pa se je sam obrnil in je šel. No in zato mi gredo tekmovanja na ku*** ker dve leti dr** eno in isto pesem, pride na tekmovanje in zmaga, pol pa ne zna ene pesmi za ljudstvo zaigrat. Igra samo tisto kar je za ozek krog poslušalcev.

Če se je kdo našel noter upam da ga nisem užalil :D

Mmartin
Začetnik
Začetnik

Re: Ljubečna v letu 2009

OdgovorNapisal/-a Mmartin » 09.05.2010, 15:22

Ve gdo zakaj ni veš te strani? http://www.zh-ljubecna.si/

misko
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a misko » 15.05.2010, 10:29

tudi mene to zanima.....sj bi se počasi že lahko videlo katere so obvezne skladbe,kje so predtekmovanja in tako dalje.....Lp :)

Admin
Administrator
Administrator

OdgovorNapisal/-a Admin » 15.05.2010, 12:11

Z Ljubečne so sporočili, da so zadeve v pripravi, in da je večina že postorjenega.
Obvestijo nas takoj, ko bo mogoče.

misko
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a misko » 16.05.2010, 14:44

Admin napisal/-a:Z Ljubečne so sporočili, da so zadeve v pripravi, in da je večina že postorjenega.
Obvestijo nas takoj, ko bo mogoče.

ahaa....Hvala za obvestilo... :)

Admin
Administrator
Administrator

OdgovorNapisal/-a Admin » 19.05.2010, 20:53

Pripenjam koledar prireditev za Ljubečno v 2010.
Priponke
Koledar Ljubecna 2010.doc
Koledar_Ljubečna 2010
(45.37 KiB) Prenešeno 188 krat

stopar93

OdgovorNapisal/-a stopar93 » 20.05.2010, 16:26

Zakaj bo traju pa finale kar dva dneva?

Več informacij še pride ...

Sicer pa link za Ljubečno 2010 tukaj: viewtopic.php?f=6&t=2497

Lp
admin