Ljubečna v letu 2009

florimeister
Mali godec
Mali godec

OdgovorNapisal/-a florimeister » 29.08.2009, 21:31

Reporter napisal/-a:
florimeister napisal/-a:aja, tak si mislu... :) smmislu da na tekmovanju samem..:) Ja če zmaga še drugo leto, pol bo že boljši ;) :)

Še zmeri nebo lekšeta prehitu ;)
mu manja še par zlatih plaket, plaketa avgusta stanka in podobno :D
leta in leta bo še potrebno za to. Tako kot lekšetu.

oprosti no :D sam Lekše je dobesedno obseden :D kaj maš od tega, če si kr tuki uspešn oz. skoz kr neki... :P Nehat morš u največjem tistem sijaju, ne tk ku je zdej Lekše ku ga že ma velik ljudi poun.... na žalost sam zarad svoje.. ne vem kak bi rekel.. Baje, da mu je že Sotošek reku, da si nej raj ansambel nardi, pa neha s tekmovanji...

Petter

OdgovorNapisal/-a Petter » 29.08.2009, 23:09

http://www.shrani.si/f/2G/aP/2XmB0W59/prvaki.jpg

Z leve proti desni: predsednik KUD Ljubečna Janez Šabec, Nejc Pačnik zmagovalec tekmovanja ter Jaka Fidel, dobitnik plakete Avgusta Stanka...

lp
Peter

zupanman
Začetnik
Začetnik
Kraj: Dolenjska

OdgovorNapisal/-a zupanman » 30.08.2009, 13:43

florimeister napisal/-a:
Reporter napisal/-a:
florimeister napisal/-a:aja, tak si mislu... :) smmislu da na tekmovanju samem..:) Ja če zmaga še drugo leto, pol bo že boljši ;) :)

oprosti no :D sam Lekše je dobesedno obseden :D kaj maš od tega, če si kr tuki uspešn oz. skoz kr neki... :P Nehat morš u največjem tistem sijaju, ne tk ku je zdej Lekše ku ga že ma velik ljudi poun.... na žalost sam zarad svoje.. ne vem kak bi rekel.. Baje, da mu je že Sotošek reku, da si nej raj ansambel nardi, pa neha s tekmovanji...

ti si obseden....Janez je reku da na Ljubečno bo še hodu....in prou ma...na druga tekmovanja pa itak ne hod več...zato ne pište takih bedarij. sm čakate ku mrhovinarji da govorite take glupe stvari. :evil: :evil:
Harmonika je zakon!!! :-D

Reporter
Dober muzikant
Dober muzikant

OdgovorNapisal/-a Reporter » 30.08.2009, 14:30

zupanman napisal/-a:ti si obseden....Janez je reku da na Ljubečno bo še hodu....in prou ma...na druga tekmovanja pa itak ne hod več...zato ne pište takih bedarij. sm čakate ku mrhovinarji da govorite take glupe stvari. :evil: :evil:

Lekše niti ni namel imena it letos na Ljubečno. Se je zadni dan odloču in tudi šel na zadnje predtekmovanje v Postojno ;)

janko
Začetnik
Začetnik
Kraj: Škocjan
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a janko » 30.08.2009, 17:00

zupanman napisal/-a:
florimeister napisal/-a:
Reporter napisal/-a:

ti si obseden....Janez je reku da na Ljubečno bo še hodu....in prou ma...na druga tekmovanja pa itak ne hod več...zato ne pište takih bedarij. sm čakate ku mrhovinarji da govorite take glupe stvari. :evil: :evil:

Pozdravljeni

Vidm, da ste se kar lepo razpisali o ZHL! Florimeister kaj to pomen, " če si skus kr neki" ... Kdor zmaga v LJubečni je res kr neki! Samo ta "neki" pomeni, da nekaj velja oz. je dosegel nekaj na tem tekmovanju!! Pravš, da mora vsak nehat v največjem sijaju?hehe Zdej pa ti povej, kdaj je bil moj največji sijaj??? Mogoče še pride? Kdo pa prav, da me majo vsi povn...? Naj ti povem, da si marsikdo misl svoje o men in prav je tako! Verjetno se tekmovalce spoštuje ne glede na to kaj je kdo dosegel? IN kaj si hotu rečt zarad svoje...? Pomoje si mislil ure in ure vaj in odrekanj in stroškov...Sedaj pa, ko nekaj dosežeš, je pa že narobe oz. so ti vsi fovš! Verjetno še nisi imel te časti zmagati v Ljubečni, sploh pa ne dvakrat zapored tako kot Nejc in jaz! In se postaviti ob bok takim legendam kot so Miro Klinc, Mitja Kapš, Zoran Zorko, Domen Jevšenak, Primož Kelenc (to so dvakratni zmagovalci zapored)!! Bo treba še nekaj urc vaj, da te bodo meli vsi povn,,, kot praviš ti!

S spoštovanjem
Janez L.
Muzikantje veseljaki smo,..

zupanman
Začetnik
Začetnik
Kraj: Dolenjska

OdgovorNapisal/-a zupanman » 30.08.2009, 19:28

Reporter napisal/-a:
zupanman napisal/-a:ti si obseden....Janez je reku da na Ljubečno bo še hodu....in prou ma...na druga tekmovanja pa itak ne hod več...zato ne pište takih bedarij. sm čakate ku mrhovinarji da govorite take glupe stvari. :evil: :evil:

Lekše niti ni namel imena it letos na Ljubečno. Se je zadni dan odloču in tudi šel na zadnje predtekmovanje v Postojno ;)
:D
pa brez zamere :wink: Lp!
Harmonika je zakon!!! :-D

MAGO
Začetnik
Začetnik
Kraj: SLOVENIJA

OdgovorNapisal/-a MAGO » 30.08.2009, 21:29

No fantje,mislim, da so vsa prerekanje o tem ,kdo lahko (in kdo ne) nastopa na kakšnem tekmovanju brez pomena.Živimo v demokratični družbi in če nekdo hoče tekmovati na ZHL mu tega nihče nima pravice preprečiti , vsak se odloča po svoji vesti ,to so njegove osebne odločitve in tako je tudi prav. :)

Vsem ,ki ste bili uspešni na ZHL pa iskrene čestitke

l.p.

opazovalec

OdgovorNapisal/-a opazovalec » 30.08.2009, 21:50

Vse čestitke prejemnikom priznanj.
Spoštovani g. Lekše menim, da si v zadnjih letih "uničuje" tisto, kar je prej prigaral in si krepko zaslužil. Sam predobro ve kako je odigral včeraj in na kakšnem nivoju je bilo.
O že "standardnih" odhodih iz dvorane, ko igrajo točno določeni posamezniki je škoda izgubljati besed.
Ljubečna iz leta v leto zgublja in to je dejstvo. Potrebni bi bili nekateri koreniti popravki v samem konceptu.
Vseeno mi pa nikoli ne bo jasno po kakšnem ključu je v komisiji sedel g.Mikola; ja vem, da je sodeloval "le" v delu pri izboru plakete A.S; vendar pa ne razumem na podlagi česa.
Ta Ljubečna je minila, v prihodnosti želim le fer pogoje vsem tekmovalcem in pa objektivnost komisije ter jasno določena pravila.

janko
Začetnik
Začetnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a janko » 30.08.2009, 23:38

opazovalec napisal/-a:Vse čestitke prejemnikom priznanj.
Spoštovani g. Lekše menim, da si v zadnjih letih "uničuje" tisto, kar je prej prigaral in si krepko zaslužil. Sam predobro ve kako je odigral včeraj in na kakšnem nivoju je bilo.
O že "standardnih" odhodih iz dvorane, ko igrajo točno določeni posamezniki je škoda izgubljati besed.
Ljubečna iz leta v leto zgublja in to je dejstvo. Potrebni bi bili nekateri koreniti popravki v samem konceptu.
Vseeno mi pa nikoli ne bo jasno po kakšnem ključu je v komisiji sedel g.Mikola; ja vem, da je sodeloval "le" v delu pri izboru plakete A.S; vendar pa ne razumem na podlagi česa.
Ta Ljubečna je minila, v prihodnosti želim le fer pogoje vsem tekmovalcem in pa objektivnost komisije ter jasno določena pravila.

Pa smo spet tam:D Strinjam se, da bi bilo dobro nekaj sprememb uvest. Ja jaz vem kako sem zaigral:D Nevem pa kakšen nivo in kriterije imaš ti za zlato plaketo. Po tvojem mnenju jih komisija verjetno ne pozna?

Tvoj način razmišljanja: Mihael Scumacher si je dva naslova zaslužil in privozil, z ostalimi 5 pa je vse uničl? haha (čeprav se ne postavljam ob bok z njem, ker ne bom nikoli on);D

lp

opazovalec

OdgovorNapisal/-a opazovalec » 31.08.2009, 09:14

Ne primerjat športa in glasbe oz. dveh stvari, kjer se meri osnovna fizikalna enota tj. čas in pa glasbe kjer stvari niso tako ekzaktne. Vseeno je števec na urah pri Schumacherju (če že želiš) vedno znova bil pred začetkom na ničli in tudi po končanih dirkah se je ustavil tako kot pri drugih tekmovalcih.
Način reagiranja pove več kot vsebina sama. Vendar to niti ni pomembno; če si sam pri sebi zadovoljen in si resnično prepričan v to kar govoriš je to tako najbolj pomembno. Ne želim in nočem izpostavljati mnenj nekaterih drugih ljudi, ki jih sam prav tako poznaš. Kdo je pravi muzikant in kdo ne, se bo pa izkazalo in pokazalo mnogo kasneje.

Moje mnenje o tem kdo si kaj zasluži in kaj ne je povsem irelavantno, kakšna merila ima komisija bi najbrž vedel le, če bi bil njen član. Bi bilo pa zanimivo videti kakšna merila imajo za kakršnokoli plaketo, ker moje mnenje temelji le na opazovanju sobotnega dogajanja.

off and out

Aco51
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a Aco51 » 31.08.2009, 11:09

opazovalec napisal/-a:Ne primerjat športa in glasbe oz. dveh stvari, kjer se meri osnovna fizikalna enota tj. čas in pa glasbe kjer stvari niso tako ekzaktne. Vseeno je števec na urah pri Schumacherju (če že želiš) vedno znova bil pred začetkom na ničli in tudi po končanih dirkah se je ustavil tako kot pri drugih tekmovalcih.
Način reagiranja pove več kot vsebina sama. Vendar to niti ni pomembno; če si sam pri sebi zadovoljen in si resnično prepričan v to kar govoriš je to tako najbolj pomembno. Ne želim in nočem izpostavljati mnenj nekaterih drugih ljudi, ki jih sam prav tako poznaš. Kdo je pravi muzikant in kdo ne, se bo pa izkazalo in pokazalo mnogo kasneje.

Moje mnenje o tem kdo si kaj zasluži in kaj ne je povsem irelavantno, kakšna merila ima komisija bi najbrž vedel le, če bi bil njen član. Bi bilo pa zanimivo videti kakšna merila imajo za kakršnokoli plaketo, ker moje mnenje temelji le na opazovanju sobotnega dogajanja.

off and out

Ne vem kai ovinkariš. Direktno napiši, da si mnenja, da si Lekše letos ni zaslužil zmage, ter povej razloge. Napiši, kdo vse so bili boljši in zaradi česa!
Jaz osebno zaupam komisiji in verjamem v realnost in pravičnost ocenjevanja! Vsem udeležencem finala pa čestitam za dosežene uvrstitve in pokazano znanje.
pripis: Dvomljivci naj pa poskusijo - bodo videli kako težko je priti v finale!
Lep pozdrav, Aco51!

janko
Začetnik
Začetnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a janko » 31.08.2009, 11:18

Aco51 napisal/-a:Ne vem kai ovinkariš. Direktno napiši, da si mnenja, da si Lekše letos ni zaslužil zmage, ter povej razloge. Napiši, kdo vse so bili boljši in zaradi česa!
Jaz osebno zaupam komisiji in verjamem v realnost in pravičnost ocenjevanja! Vsem udeležencem finala pa čestitam za dosežene uvrstitve in pokazano znanje.

Aco51 malo si narobe razumel! Jaz nisem zmagal letos! Nas je bilo 12 harmonikarjev, ki smo prejeli zlate plakete! Jaz sem bil tudi med njimi! Zmagal je pa Nejc Pačnik-če pogledaš kot celoto si je to zaslužil. Zaigral je korektno.
Zelo zanimivo je čez par let - 5 ali 10 let-nazaj gledati posnetke. Ko poslušaš videš, da je komisija kar korektno ocenjevala stvari. Mogoče se ti to ne zdi v tistem trenutku.

Reporter
Dober muzikant
Dober muzikant

OdgovorNapisal/-a Reporter » 31.08.2009, 11:58

janko napisal/-a:Aco51 malo si narobe razumel! Jaz nisem zmagal letos! Nas je bilo 12 harmonikarjev, ki smo prejeli zlate plakete! Jaz sem bil tudi med njimi! Zmagal je pa Nejc Pačnik-če pogledaš kot celoto si je to zaslužil. Zaigral je korektno.
Zelo zanimivo je čez par let - 5 ali 10 let-nazaj gledati posnetke. Ko poslušaš videš, da je komisija kar korektno ocenjevala stvari. Mogoče se ti to ne zdi v tistem trenutku.

Janez, sem se menu lih včeri z Sotoškom, pa je reku da ni bla zaslužena zmaga ;)

Aco51
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a Aco51 » 31.08.2009, 12:26

janko napisal/-a:
Aco51 napisal/-a:Ne vem kai ovinkariš. Direktno napiši, da si mnenja, da si Lekše letos ni zaslužil zmage, ter povej razloge. Napiši, kdo vse so bili boljši in zaradi česa!

Aco51 malo si narobe razumel! Jaz nisem zmagal letos! Nas je bilo 12 harmonikarjev, ki smo prejeli zlate plakete! Jaz sem bil tudi med njimi! Zmagal je pa Nejc Pačnik-če pogledaš kot celoto si je to zaslužil. Zaigral je korektno.

OK - Pravzaprav so pa (za mene) zmagovalci vsi, ki so se prebili do finala, saj je vsako leto od 400 - 600 tekmovalcev....in priti recimo med prvih 30 ni mačji kašelj!
Lep pozdrav, Aco51!

frajtonar95
Začetnik
Začetnik
Kraj: ptuj
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a frajtonar95 » 31.08.2009, 15:52

Je kdo slučajno snemal koga kako igra?? :D
Slika

martini

OdgovorNapisal/-a martini » 31.08.2009, 18:15

Vsak ima svoje mnenje in verjetno je tako prav, "to je moje": Gospod T. Golobič, a nebi raje ugotavljal zakaj sam nisi prišel v finale in te napake poizkusil odpravit, kot da sodiš kdo si zasluži in kdo ne in komu je komisija pogledala skozi prste samo zato da je nekdo v neki kategoriji prišel v finale. Velikokrat je bila ta kategorija prazna, čeprav je vedno sodelovalo nekaj harmonikarjev. V finalu ljubečne ni pomembno iz katere skupine si-čisto vsak je lahko zmagovalec, če si zasluži, razen veterani. Marsikdo od nas vseh skupaj zna knofat po harmoniki, da pa bo to postala glasba ki bo pustila sledi na poslušalcu pa bo preteklo še kar nekaj časa. Pravi umetniki glazbe so od 40-50 let naprej, ki v prvi vrsti glazbo razumejo, mi vsi skupaj pa smo še zeleni.
Kar se tiče Janeza Lekšeta pa je moje mnenje takšno: Sam osebno bi prenehal s tekmovanji in se posvetil poučevanju, lastnim skladbam ali kakšni zasedbi tako da bi bil aktiven in prisoten. Ampak to je odločitev vsakega posameznika kaj in kdaj bo kaj počel. Po drugi strani pa se lahko za dolga leta zapiše v zgodovino ljubečne če še malo ostane, za kar pa mislim da se za njega ki ima že toliko nagrad splača, če si to sam želi. In ko prebiram to na forumu si mislim ravno to ! Zato upam da se drugo leto z Janezom zopet vidimo v finalu. On po 13-to zlato, jaz pa po tretjo. Janezu še enkrat čestitke za vse uspehe dosedaj, ki si jih je pošteno in s trdim delom prislužil.

Martin T.
Zadnjič spremenil martini, dne 01.09.2009, 10:45, skupaj popravljeno 2 krat.

Reporter
Dober muzikant
Dober muzikant

OdgovorNapisal/-a Reporter » 31.08.2009, 21:37

martini napisal/-a:Vsak ima svoje mnenje in verjetno je tako prav, "to je moje": Gospod T. Golobič, a nebi raje ugotavljal zakaj sam nisi prišel v finale in te napake poizkusil odpravit, kot da sodiš kdo si zasluži in kdo ne in komu je komisija pogledala skozi prste samo zato da je nekdo v neki kategoriji prišel v finale. Velikokrat je bila ta kategorija prazna, čeprav je vedno sodelovalo nekaj harmonikarjev. V finalu ljubečne ni pomembno iz katere skupine si-čisto vsak je lahko zmagovalec, če si zasluži, razen veterani. Marsikdo od nas vseh skupaj zna knofat po harmoniki, da pa bo to postala glasba ki bo pustila sledi na poslušalcu pa bo preteklo še kar nekaj časa. Pravi umetniki glazbe so od 40-50 let naprej, ki v prvi vrsti glazbo razumejo, mi vsi skupaj pa smo še zeleni.
Kar se tiče Janeza Lekšeta pa je moje mnenje takšno: Sam osebno bi prenehal s tekmovanji in se posvetil poučevanju, lastnim skladbam ali kakšni zasedbi tako da bi bil aktiven in prisoten. Ampak to je odločitev vsakega posameznika kaj in kdaj bo kaj počel. Po drugi strani pa se lahko za dolga leta zapiše v zgodovino ljubečne če še malo ostane, za kar pa mislim da se za njega ki ima že toliko nagrad splača, če si to sam želi. In ko prebiram to na forumu si mislim ravno to ! Zato upam da se drugo leto z Janezom zopet vidimo v finalu. On po 13-to zlato, jaz pa po tretjo. Janezu še enkrat čestitke za vse uspehe dosedaj, ki si jih je pošteno in s trdim delom prislužil.

Martin T.

Martin, saj se poznava in veš da ne govorim nič čez tebe,...
Ampak pač sem rekel da je bla tvoja kategorija prazna, zato je bilo logično da boš prišel v finale, tako kot tista ženska v Bodoncih. Nisem nikoli rekel da ti je komisija pogledala v prste! Drugače pa, sem zate siguren da bi prišel v finale tut če bi biu v prvi skupni, drugi, ali pa celo četrti. In tle na forumu nisem čist nič govoril čez tebe, ali pa kje drugje. Si preberi moje poste pa boš videl! Če pa kaj ni jasno, pa maš mojo telefonsko pa pokliči!
In še enkrat rečem da nisem nikoli govoril čez tebe!
Glede mojih napak, se vidi da sm biu prvič v polfinalu in da je tudi veliko trema naredila svoje.

Če te pa že zanima je bil tudi Sotošek prisoten na finalu in sva se pogovorila o samem finalu, in je celo Toni rekel, da zmaga ni bila zaslužena. Niti plaketa Avgusta Stanka je reku da ni bla zaslužena. In tle je ispostavu tebe kot dobitnika te plakete. Je rekel da bi po njegovem mnenju ti moral dobiti to plaketo.

janko
Začetnik
Začetnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a janko » 31.08.2009, 23:42

martini napisal/-a:Vsak ima svoje mnenje in verjetno je tako prav, "to je moje": Gospod T. Golobič, a nebi raje ugotavljal zakaj sam nisi prišel v finale in te napake poizkusil odpravit, kot da sodiš kdo si zasluži in kdo ne in komu je komisija pogledala skozi prste samo zato da je nekdo v neki kategoriji prišel v finale. Velikokrat je bila ta kategorija prazna, čeprav je vedno sodelovalo nekaj harmonikarjev. V finalu ljubečne ni pomembno iz katere skupine si-čisto vsak je lahko zmagovalec, če si zasluži, razen veterani. Marsikdo od nas vseh skupaj zna knofat po harmoniki, da pa bo to postala glasba ki bo pustila sledi na poslušalcu pa bo preteklo še kar nekaj časa. Pravi umetniki glazbe so od 40-50 let naprej, ki v prvi vrsti glazbo razumejo, mi vsi skupaj pa smo še zeleni.

Martin T.

Martin servus

Am sam sem osebno s tekmovanji končal že kr nekaj časa. Nekaterih pomembnih se pa še rad udeležim in tu je gotovo tudi Ljubečna, ki je kar se selekcije tiče in tega kar dobro organizirana. Saj veš kako potekajo svetovna in evropska tekmovanja, brez selekcije v predtekmovanjih. Glede poučevanja pa upam in vem, da bo kmal kakšen moj naslednik;D Se dela na tem! Za zasedbo pa sam veš kako je težko najdti pametne in resne ljudi. Sem že velikokrat poskušal.

Martin kar se pa tiče letošnje Ljubečne, sem ti že rekel. Tvoja priredba skladbe je prepričala mene in marsikaterega poslušalca, ki spremlja tekmovanje. Lepo zaigrano z občutkom, dušo in tudi všečno. Veliko nas je bilo mennja , da je plaketa tvoja. Je pa žalostno, da se ni kot vsako leto prebrala kakšna obrazložitev, zakaj je kdo prejemnik plakete. Nič, nobene obrazložitve:( Med nekaterimi si bilo favorit za zmagovalca, po mojem mnenju pa si si mal pokvaru nastop z popoldanskim izborom skladbe. Pomoje komisiji ni to všeč! Drugače pa upam, da se vidmo na 30 letnici Ljubečne!

Bok

Dejan
Dober muzikant
Dober muzikant

OdgovorNapisal/-a Dejan » 01.09.2009, 13:00

Čestitke vsem finalistom!

Glede Lekšeta -- spoznal sem ga takrat, ko je bil še kratkohlačnik in je na odru Ljubečne požel nagrado občinstva. Kdor ga ne pozna, naj zadrži dih. Ima pravico nastopat in dobit zlato vsakič; nekdo zbira znamke, on pa plakete. :) Z Janezom se poznava s tekmovanj in je odprt človek.

Janez in Martin, lahko prosim opišeta (vsaj eden od vaju) letošnjo razlago za osvojitev plakete A. Stanka, ker je nisem slišal (na tekmovanju sem slišal le 2. in 1. skupino, potem pa sem moral iti). Nikakor mi ni jasno, zakaj je ravno ta venček dobil nagrado (Je sploh bila slovenska narodna? Ali to ni pomembno?)
Igram na harmonike Godec.

https://www.facebook.com/sinko.dejan/

martini

OdgovorNapisal/-a martini » 01.09.2009, 15:21

ok, Tadej vem kaj si hote povedat, vendar se postavi v kožo nekoga ki to prebere. Z drugimi besedami kot da je bil ves trud zaman saj bi bil itak v finalu. Zato se ne strinjam ker mislim da si finale moraš zaslužit. Verjamem pa da nisi hotel nič slabega, mogoče si se le malo nerodno izrazil, jaz pa sem prehitro brez premisleka odreagiral. Pozabiva na to.

Ja Janez imaš prav; popoldne sem naredil napako z izborom skladb pa tudi slabo sem jih zaigral. Kaj češ- važno je da se nekaj iz tega naučim, da bo drugič boljše. Sem se že bal da sem popoldne izgubil zlato plaketo, tako da sem bil potem vseeno zadovoljen. Pastirče mlado pa sem pripravljal pol leta in sem imel občutek, da bi lahko prejela plaketo. Tudi Zoran Lupinc je bil istega mnenja. Kar nekaj ljudi mi je na ljubečni čestitalo za to skladbo v upanju da bo zmagala. Tudi Toni Sotošek mi je čestital za njo. In to mi več pomeni kot če bi prejel plaketo za skladbo ki ljudem nebi nič pomenla.
Janez še to: jaz sem tisto pisal iz svojega stališča. Na tvojem mestu bi se isto udeleževal pomembnejših tekmovanj in ne lokalnih, še posebej ljubečne iz razloga, ki sem ga omenil v prejšnjem članku. Tudi sam sem kakšen mesec nazaj drugače razmišljal o tem, vendar sem ugotovil da razmišljam narobe. In vsekakor upam da se vidiva na 30 ljubečni. Še prej pa grem na obisk v Hudinje pri Škocjanu, ker imam doma eno priznanje že nekaj mesecev, pa sploh ne vem od koga. Mogoče boš ti znal.

Lp vsem t.m.

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost