Ljubečna 2011

janko
Začetnik
Začetnik
Kraj: Škocjan
Kontakt:

Ljubečna 2011

OdgovorNapisal/-a janko » 01.06.2011, 20:19

Obvezne skladbe za Ljubečno so:

Junior - Ni obvezne
1. skupina: S kočijo naokoli - Miro Klinc
2. skupina: Ko se zmrači - Brane Klavžar
3. skupina: Po samotnih poteh - Franc Delčnjak
4. Skupina: Henček polka - Henček Burkat
Veterani- Ni obvezne

Lep pozdrav
Muzikantje veseljaki smo,..

podkrpanovolipo
Začetnik
Začetnik

Re: Ljubečna 2011

OdgovorNapisal/-a podkrpanovolipo » 01.06.2011, 20:39

aeroplane1
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a aeroplane1 » 08.06.2011, 07:28

hehe, kr mene so dali kot povezavo za S kočijo na okoli od Mira Klinca.
frajtonerca ZUPAN letnik 1993, boljše ni...

podkrpanovolipo
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a podkrpanovolipo » 09.06.2011, 21:38

aeroplane1 napisal/-a:hehe, kr mene so dali kot povezavo za S kočijo na okoli od Mira Klinca.

se opravićujem ampak kaj drugega za bolj hiter prikaz komadov nisem našel :)
drgač pa fajn odšpilano :D

aeroplane1
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a aeroplane1 » 13.06.2011, 08:55

podkrpanovolipo napisal/-a:
aeroplane1 napisal/-a:hehe, kr mene so dali kot povezavo za S kočijo na okoli od Mira Klinca.

Na strani od zlate harmonike.... Zgelda ni drugega posnetka na Youtube-u.

Admin
Administrator
Administrator

OdgovorNapisal/-a Admin » 13.06.2011, 10:39

aeroplane1 napisal/-a:

aeroplane1, čestitke k dobremu igranju, je pa žalostno, da Ljubečna ne more priskrbeti originala. Tam vajeti očitno polzijo z rok. Boš tako dober, da naložiš original kar tukaj? Mislim, da si tekmovalci to zaslužijo. Zaradi njim bodimo toliko dobri, da slišijo še original. Če ga nimaš, potem morda Aco. Hvala v naprej.

aeroplane1
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a aeroplane1 » 13.06.2011, 13:05

Admin napisal/-a:
aeroplane1 napisal/-a:

aeroplane1, čestitke k dobremu igranju, je pa žalostno, da Ljubečna ne more priskrbeti originala. Tam vajeti očitno polzijo z rok. Boš tako dober, da naložiš original kar tukaj? Mislim, da si tekmovalci to zaslužijo. Zaradi njim bodimo toliko dobri, da slišijo še original. Če ga nimaš, potem morda Aco. Hvala v naprej.

Žal nimam. Mene je to Klinc naučil (davnega leta 1992). Mislim pa, da je na kaseti kjer so gor tudi Veseli kosci, Poglejte pijančaka... Kje imam kaseto, pa nimam pojma. Še radia s kasetarjem nimam več :)
Gre pa komad malo drugače kot ga zaigram jaz. Predvsem drugi del (poltoni... original je na klavirsko harmoniko)
Zadnjič spremenil aeroplane1, dne 13.06.2011, 13:13, skupaj popravljeno 1 krat.

aeroplane1
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a aeroplane1 » 13.06.2011, 13:09

aeroplane1 napisal/-a:
Admin napisal/-a:
aeroplane1 napisal/-a:

Žal nimam. Mene je to Klinc naučil (davnega leta 1992). Mislim pa, da je na kaseti kjer so gor tudi Veseli kosci, Poglejte pijančaka... Kje imam kaseto, pa nimam pojma. Še radia s kasetarjem nimam več :)
Gre pa komad malo drugače kot ga zaigram jaz. Predvsem drugi del (poltoni...)

Je pa še ena fora. Ko sem jaz tekmoval na ljubečni, je bilo tako, da čim so slišali za g. Mira Klinca, je bil maksimum, ki si ga lahko dosegel, splošna zlata plaketa. Zdaj je pa kar njegova pesem v obveznem delu.
Tako da je moja plaketa Avgusta Stanka pravi čudež... Ja, časi se spreminjajo.

JaNi P.
Mali godec
Mali godec
Kraj: Hramše/Dobrna

OdgovorNapisal/-a JaNi P. » 13.06.2011, 20:38

Admin
Administrator
Administrator

OdgovorNapisal/-a Admin » 13.06.2011, 21:08

Jani, hvala! ;)

lojz3
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a lojz3 » 30.06.2011, 14:10

DRAGI ORGANIZATORJI ZLATE HARMONIKE LJUBEČNA!!!

GLEDE NA TO, DA ORGANIZIRATE TAKO IMENITNO TEKMOVANJE IN RAZPISUJETE OBVEZNE SKLADBE BI BILO LEPO, DA ZA RAZPISANE SKLADBE OBJAVITE TUDI PARTITURE (!NOTE,NOTACIJO!) ZA TE SKLADBICE! POLEG TEGA PA TUDI PRIMERNE ORIGINALNE POSNETKE LE TEH!!!

TAKO BI VSI TEKMOVALCI VEDELI KAJ IN PA KAKO MORAJO ZAIGRATI!!!

ZA ZGLED BI LAHKO VZELI NA PRIMER PODOBNA TOVRSTNA TEKMOVANJA V TUJINI!

POLEG TEGA PA BI TE OBVEZNE SKLADBE LAHKO BILE RAZPISANE IN OBJAVLJENE NEKOLIKO PREJ ALI PA CELO POL LETA VNAPREJ, DA SE TEKMOVALCI LAHKO TEMU PRIMERNO PRIPRAVIJO!!!

HVALA ZA RAZUMEVANJE!

Pa brez zamere, moral sem to napisat.

Lep pozdrav.

Admin
Administrator
Administrator

OdgovorNapisal/-a Admin » 30.06.2011, 17:48

Lojz3,

prosim, ne velikih črk! ;)

Na to, kar navajaš, se opozarja že leta in leta. To je problem Ljubečne zadnjih 10 let, če ne več. Vedno smo iskali note, zvočne zapiske po radijih, RTV-ju ipd. za naše mlade harmonikarje. Morda je pa tule še en drug problem: ne vem, če bodo tole temo prebrali, čeprav verjamem, da bodo. ;)

Fraytonar
Mali godec
Mali godec

OdgovorNapisal/-a Fraytonar » 30.07.2011, 14:18

V pravilniku jasno piše, da se tekmovanje ne smejo udeležiti harmonikaši katerih glavni dohodek je učenje harmonike..
-> Letos se je v finale zopet uvrstil Janez Lekše, ki ima od februarja 2011 s.p
http://www.janez-lekse.si/

toliko o pravičnosti tekmovanja
NI VEČJEGA JUNAKA OD LOJZETA SLAKA!!!

AlenZ
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a AlenZ » 31.07.2011, 10:17

Fraytonar napisal/-a:V pravilniku jasno piše, da se tekmovanje ne smejo udeležiti harmonikaši katerih glavni dohodek je učenje harmonike..

Samo to je pa res!On nesme vec tekkmovati na Ljubecni.Ce njega nebi bilo bi mogoce prisel kdo drug ki se ze leta trudi priti v finale pa nemore. Nevem zakaj se mu gre tako saj je ze letos štirinajstic? pa se 2krat je bil absolutni pa 13zlatih al tak nekot.. :roll:

janko
Začetnik
Začetnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a janko » 31.07.2011, 20:09

Fraytonar napisal/-a:V pravilniku jasno piše, da se tekmovanje ne smejo udeležiti harmonikaši katerih glavni dohodek je učenje harmonike..

Lep pozdrav

@Fraytonar: Slabo si prebral pravilnik. V pravilniku piše, da se ne smejo udeležiti tisti, ki se profesionalno ukvarjajo z instrumentom ne pa z učenjem instrumenta ter, da jim je to glavni vir dohodka. Kako pa veš, da je to meni glavni vir dohodka? S.p. je samo oblika uradnega opravljanja dejavnosti, da te ne preganjanjo "dacarji".Veliko je udeležencev na Zlati harmoniki, ki poučujejo harmoniko, le da nimajo s.p. Lahko jim je tudi glavni vir dohodka. Moj s.p. pa še ne pomeni, da je to moj glavni vir dohodka! Sam se ukvarjam tudi z drugimi dejavnostmi! Pa tudi z instrumentom se ne ukvarjam profesionalno, ker pojem profesionalnosti je težko definirat.

Nekateri pa svoj neuspeh iščejo v drugih zadevah.

janko
Začetnik
Začetnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a janko » 31.07.2011, 20:25

AlenZ napisal/-a:

Samo to je pa res!On nesme vec tekkmovati na Ljubecni.Ce njega nebi bilo bi mogoce prisel kdo drug ki se ze leta trudi priti v finale pa nemore. Nevem zakaj se mu gre tako saj je ze letos štirinajstic? pa se 2krat je bil absolutni pa 13zlatih al tak nekot.. :roll:

Lep pozdrav Alen

Kakšna je tale tvoja izjava. Če ne bi jaz tekmoval, bi nekdo drug prišel namesto mene! To sploh ni res. Komisija nima omejitev koliko udeležencev mora bit v finalu. Torej, če je nekdo dober in je zaigral dobro, pride v finale, če tako odloči komisija. Ne glede ali bi bil jaz tam ali ne! Tudi jaz sem se trudil priti v finale in dvakrat v polfinalu obstal. Vsako leto pa moram tudi vaditi in se truditi, da zaigram dobro, ne glede ali sem bil 3- krat ali pa 13-krat v finalu.

Vidim, da gredo nekaterim v nos moji uspehi na Ljubečni. Jaz sam vem, kaj mi Ljubečna pomeni in vem kakšna tekmovanja so drugje v tujini. Najbrž pa tisti, ki me je poslušal v polfinalih, verjetno ve da sem si zaslužil v finale. Verjemite, da tudi komisija ne bi nekoga izpustila v finala, če ne bi zaigral dobro, ne glede na to ali je bil že velikokrat udeleženec v finalu.
Fantje, namesto da se obremenjujete s takimi zadevami, trenirajte in boste finalisti.
Tudi sam se vsa leta udeležujem tega tekmovanja neobremenjen in uživam, ko lahko nastopam na takem tekmovanju, kjer se je treba pokazati v več pogledih.

Če ima pa kdo kakšne težave glede mojega nastopanja glede na Ljubečni, naj pa kar meni osebno reče, pa bova kakšno rekla, ne pa svoje nezadovoljstvo kazati še drugim.

Pa brez zamere
Janez

Admin
Administrator
Administrator

OdgovorNapisal/-a Admin » 31.07.2011, 20:37

Tole je povzeto iz pravilnika. Tukaj nikjer ne vidim osebnih obračunavanj ali zamer. Ravno nasprotno: športno in fer je, da se pravila upoštevajo.

lukaz
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a lukaz » 11.08.2011, 18:00

Puste ta tekmovanja.. dajte kar tak špilat pa bo več koristi - veselje pa to!! :D
Melodija Mengeš 1981
Pečjak 2003
Godec 2011

AlenZ
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a AlenZ » 12.08.2011, 16:13

janko napisal/-a:
AlenZ napisal/-a:

Lep pozdrav Alen

Kakšna je tale tvoja izjava. Če ne bi jaz tekmoval, bi nekdo drug prišel namesto mene! To sploh ni res. Komisija nima omejitev koliko udeležencev mora bit v finalu. Torej, če je nekdo dober in je zaigral dobro, pride v finale, če tako odloči komisija. Ne glede ali bi bil jaz tam ali ne! Tudi jaz sem se trudil priti v finale in dvakrat v polfinalu obstal. Vsako leto pa moram tudi vaditi in se truditi, da zaigram dobro, ne glede ali sem bil 3- krat ali pa 13-krat v finalu.

Vidim, da gredo nekaterim v nos moji uspehi na Ljubečni. Jaz sam vem, kaj mi Ljubečna pomeni in vem kakšna tekmovanja so drugje v tujini. Najbrž pa tisti, ki me je poslušal v polfinalih, verjetno ve da sem si zaslužil v finale. Verjemite, da tudi komisija ne bi nekoga izpustila v finala, če ne bi zaigral dobro, ne glede na to ali je bil že velikokrat udeleženec v finalu.
Fantje, namesto da se obremenjujete s takimi zadevami, trenirajte in boste finalisti.
Tudi sam se vsa leta udeležujem tega tekmovanja neobremenjen in uživam, ko lahko nastopam na takem tekmovanju, kjer se je treba pokazati v več pogledih.

Če ima pa kdo kakšne težave glede mojega nastopanja glede na Ljubečni, naj pa kar meni osebno reče, pa bova kakšno rekla, ne pa svoje nezadovoljstvo kazati še drugim.

Pa brez zamere
Janez

Janez jaz verjamem da si se ti trudil skozi vsa leta. Jaz sem letos bil na ljubecni prvic in sem prisel v finale. Sem te poslusal v Finalu in si si absolutno zaslužil Finale.
Men je itaq vseen ce si ti prisel v finale ali imas S.P in se profesionalno ukvarjas. Vendar pri koncnih rezultatih nebi bilo pravicno do vseh nas. :D

Brez zamere .

janko
Začetnik
Začetnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a janko » 14.08.2011, 23:31

AlenZ napisal/-a:
Janez jaz verjamem da si se ti trudil skozi vsa leta. Jaz sem letos bil na ljubecni prvic in sem prisel v finale. Sem te poslusal v Finalu in si si absolutno zaslužil Finale.
Men je itaq vseen ce si ti prisel v finale ali imas S.P in se profesionalno ukvarjas. Vendar pri koncnih rezultatih nebi bilo pravicno do vseh nas. :D

Brez zamere .

Zakaj ne bi bilo pravično? Zgleda, da ne poznaš dobro sistema nagrajevanja v Ljubečni. Komisija ni omejena koliko zlatih, srebrnih.... plaket lahko podeli. Tako da, kakor boš zaigral, takšno plaketo si boš zaslužil. Ti pa svetujem, da če hodiš na tekmovanja samo zaradi rezultatov, boš velikokrat razočaran. Sam se nisem nikoli obremenjeval z uspehom, in tako je prav. Ker, če preveč pričakuješ, si lahko kmalu razočaran. Velik uspeh je že, da si finalist. V finalu pa zaigraj najboljše po svojih močeh in tudi nagrada bo temu primerna.

Srečno

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost