Ljubečna 2011

brankoharmonikar
Začetnik
Začetnik

Re: Ljubečna 2011

OdgovorNapisal/-a brankoharmonikar » 22.08.2011, 19:41

Lp,

mi lahko kdo pove...je vsem uspelo najti melodijo tretjega dela skladbe KO SE ZMRAČI...js nisem ziher da jo igram prav... :/
MUZIKA............ZAKON!!!

Aco51
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a Aco51 » 22.08.2011, 20:19

Lep pozdrav, Aco51!

Fraytonar
Mali godec
Mali godec

OdgovorNapisal/-a Fraytonar » 28.08.2011, 21:10

Absolutni zmagovalec: Jani Pušnik
Plaketa Avgusta Stanka: Tomaž BOškin
Nagrada občinstva: Nejc Juhart
NI VEČJEGA JUNAKA OD LOJZETA SLAKA!!!

lojz3
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a lojz3 » 13.09.2011, 13:38

janko napisal/-a:
Fraytonar napisal/-a:V pravilniku jasno piše, da se tekmovanje ne smejo udeležiti harmonikaši katerih glavni dohodek je učenje harmonike..
-> Letos se je v finale zopet uvrstil Janez Lekše, ki ima od februarja 2011 s.p
http://www.janez-lekse.si/

toliko o pravičnosti tekmovanja

Lep pozdrav

@Fraytonar: Slabo si prebral pravilnik. V pravilniku piše, da se ne smejo udeležiti tisti, ki se profesionalno ukvarjajo z instrumentom ne pa z učenjem instrumenta ter, da jim je to glavni vir dohodka. Kako pa veš, da je to meni glavni vir dohodka? S.p. je samo oblika uradnega opravljanja dejavnosti, da te ne preganjanjo "dacarji".Veliko je udeležencev na Zlati harmoniki, ki poučujejo harmoniko, le da nimajo s.p. Lahko jim je tudi glavni vir dohodka. Moj s.p. pa še ne pomeni, da je to moj glavni vir dohodka! Sam se ukvarjam tudi z drugimi dejavnostmi! Pa tudi z instrumentom se ne ukvarjam profesionalno, ker pojem profesionalnosti je težko definirat.

Nekateri pa svoj neuspeh iščejo v drugih zadevah.

Za Janeza iz Slovarja slovenskega knjižnega jezika:

profesionálec - kdor se poklicno ukvarja s čim: postati profesionalec; // ekspr. kdor strokovno, dobro opravlja kako delo: v tem je pravi profesionalec.

profesionálnost -i ž (ȃ) lastnost, značilnost profesionalnega: profesionalnost nastopa je očitna / doseči visoko profesionalnost ; nanašajoč se na poklicno, plačano ukvarjanje z določeno dejavnostjo..

Tvoja dejavnost je lepo razvidna iz spleta: http://www.janez-lekse.si/.

Tvoj glavni vir dohodka izhaja iz tvojega s.p.-ja torej iz uradno prijavljenih dejavnosti in za katere plačuješ davke in prispevke.

Uradno prijavljene dejavnosti so:
DIATON, GLASBENA DEJAVNOST IN OSTALE STORITVE JANEZ LEKŠE S.P.
P85.590 - Drugje nerazvrščeno izobraževanje, izpopolnjevanje in usposabljanje
M80.42.1 - Izobraževanje odraslih, n.n.d.
M80.42.10 - Izobraževanje odraslih, n.n.d.
M80.42.2 - Druge izobraževalne storitve
M80.42.20 - Druge izobraževalne storitve

Iz mojega pravniškega vidika, si kršil pravilnik tega tekmovanja, ampak kot pravi rek: Kjer ni tožnika, tam ni sodnika! Torej dokler ti to organizatorji dovolijo je pač vredu.

Iz mojega harmonikarskega vidika pa to ni moralno, saj si vendar že zmagal in dokazal svoje.
Kako komentiraš dejstvo, da bi na tekmovanju lahko tekmoval "proti" svojim učencem?? In kako bi se učenec počutil, ko bi v finalu vedu da tekmuje njegov učitelj?? To je za vsakega lahko velika frustracija.

Lep pozdrav pa brez zamere! :)

Resnično srečen je človek, ki zna povsem natančno presoditi samega sebe...
(Peter Mere Latham)

Petter
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Petter » 15.09.2011, 22:29

Po dolgem času smo dočakali, da se je finale spet odvijalo na prostem pred gasilskim domom na Ljubečni. Vsem, ki Ste se tekmovanja udeležili čestitke!

Še slika zmagovalcev (z leve proti desni):
Tomaž Boškin, Jani Pušnik, Nejc Juhart.
http://www.shrani.si/f/1z/pH/2xQnTt4m/z ... i-2011.jpg

Lep pozdrav, Peter

janko
Začetnik
Začetnik
Kraj: Škocjan
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a janko » 16.09.2011, 22:50

lojz3 napisal/-a:

Iz mojega harmonikarskega vidika pa to ni moralno, saj si vendar že zmagal in dokazal svoje.
Kako komentiraš dejstvo, da bi na tekmovanju lahko tekmoval "proti" svojim učencem?? In kako bi se učenec počutil, ko bi v finalu vedu da tekmuje njegov učitelj?? To je za vsakega lahko velika frustracija.

Lepo si tole napisal, vendar jaz se NE ukvarjam profesionalno oz. poklicno z poučevanjem. Daleč od tega tudi, da je poučevanje moj glavni vir dohodka. Dejavnost sem pa registriral, da je stvar uradna. Sem pač eden tistih, ki državi nameni svoj delež. Tako, da sem se pozanimal in vem, da nisem kršil pravilnika. Lahko ne bi registriral poučevanja oz. bi ga registriral pod drugo dejavnost. Potem pa se ne bi nobeden oglašal, da ne smem tekmovati na Ljubečni. Kako fino:) Sem pač eden izmed tistih, ki rad stvari dela pošteno!

Kje pa piše, da če zmagaš ne smeš več tekmovati? Jaz dobro vem, da je najlažje ko si na vrhu odnehati. Težje pa je to, da se po enem uspehu ne umakneš in dokazati, da tvoj uspeh ni le muha enodnevnica. Veliko je takih "zmagovalcev", ki odnehajo. In prav to gre nekaterim v nos pri mojem nastopanju na Ljubečni. Tudi v športnih panogah tekmovalci, ki postanejo prvaki, tekmujejo več let, pa nisem še nobenega slišal, da to ni moralno in ne vem kaj:) Razlika je v tem, da oni tekmujejo za zaslužek, meni osebno pa je tak nastop čast in v veselje. Verjamem, pa da bi se našlo veliko takih, ki bi še tekmovali, če bi šlo v tem tekmovanju za denar. Osebno pa menim, da se glasbo ne da ocenjevat.

To, da je učitelj nastopal na istem tekmovanju kot učenec, se je že dogajalo po tekmovanjih tudi na Ljubečni. Tako, da moraš druge povprašat. Pri meni tega ni bilo, ne vidim pa nič slabega v tem. Tudi izjava, da tekmuješ "proti" učencu je smešna. Lahko bi bilo obratno:) Lahko se zgodi, da je učenec boljši od učitelja, kakšna je šele potem frustracija. Kdor se s takimi stvarmi obremenjuje, potem naj se tekmovanj raje izogiba. Vsak se trudi po svoje in vsak ima pravico pokazati znanje. Enkrat je boljši eden, drugič pa drugi.

Je pa lepo slišati pohvalo od takih ljudi, ki nekaj pomenijo v glasbi, in da mi čestitajo za vztrajnost. Tudi to, da če si dober in si nekomu konkurenca, te bodo na vsak način hoteli "šinfati". Na srečo, se sam s takimi ljudmi ne obremenjujem.

Bodite v cvetju:)
Muzikantje veseljaki smo,..

poslušalec
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a poslušalec » 17.09.2011, 07:00

janko napisal/-a:"... Lahko se zgodi, da je učenec boljši od učitelja,.."

To je učitelju lahko le v čast in nikakor v sramoto!!

Admin
Administrator
Administrator

OdgovorNapisal/-a Admin » 17.09.2011, 10:55

poslušalec napisal/-a:

:good:

janko
Začetnik
Začetnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a janko » 18.09.2011, 22:06

poslušalec napisal/-a:

Ni nihče rekel, da je to sramota:) Pravijo, da si dober učitelj, ko te učenec prehiti! Lep primer je Vladimir Kevo in Primož Kozmus.

poslušalec
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a poslušalec » 19.09.2011, 07:49

janko napisal/-a:"... Pravijo, da si dober učitelj, ko te učenec prehiti!.."

To sem imel v mislih... :)

AlenZ
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a AlenZ » 01.03.2012, 14:13

Hehe.. prav imate da je dober ucitelj ko ga ucenec prehiti! :)
Glede Ljubecne bom pa takole rekev...Ce hoce Janez se TRETJIC zmagat se mu pomojem nebo uresnicilo.!!!
Raje se naj posveca ucenju harmonike ali pa druzini.! Itaq je ze 2krat zmagal in za moje pojme nima vec kaj tam iskat :) !

janko
Začetnik
Začetnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a janko » 07.03.2012, 10:30

AlenZ napisal/-a:Hehe.. prav imate da je dober ucitelj ko ga ucenec prehiti! :)
Glede Ljubecne bom pa takole rekev...Ce hoce Janez se TRETJIC zmagat se mu pomojem nebo uresnicilo.!!!
Raje se naj posveca ucenju harmonike ali pa druzini.! Itaq je ze 2krat zmagal in za moje pojme nima vec kaj tam iskat :) !

Spoštovani Alen Žigart

Kdo pa pravi, da hočem še tretjič zmagat? Ti se pa raje posveti vadenju, da boš še kdaj v finalu. Kaj bom pa jaz delal se ti ni treba obremenjevat! lp

mckmck
Moderator
Moderator

OdgovorNapisal/-a mckmck » 07.03.2012, 11:57

AlenZ vsak ima pravico nastopati tolikokrat kolikor on hoče če ni drugače napisano!
Če si pa "fouš" drugim pa zadrži to za sebe!
Naročite se na Youtube kanal z videolekcijami za harmoniko . Ime kanala Diatonko.

janko
Začetnik
Začetnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a janko » 09.03.2012, 12:48

janko napisal/-a:

Spoštovani Alen Žigart

Vidiš prav to to je narobe od takih fantov kot si ti, ker se obremenjujejo kdo bo zmagal, itd.. Sam osebno nisem nikoli šel na taka tekmovanja obremenjen, da bi zmagal oz. kdo bo zmagal. In mogoče je prav to ključ do uspeha. Važno je, da zaigraš kot znaš, ni važno kdo tekmuje. Komisija pa naredi svoje delo. Zmago privoščim vsakemu! Odvisno je kakšen dan ima tekmovalec, malo sreče,... Ne se obremenjevat z zmagami in nevem čim. To da greš tekmovat z mislijo, da si najboljši, da boš zmagal te samo obremenjuje pri nastopu. Jaz imam srečo, ker nisem tak. Kdo pa pravi, da hočem še tretjič zmagat? Ti se pa raje posveti vadenju, da boš še kdaj v finalu. Kaj bom pa jaz delal se ti ni treba obremenjevat! lp

AlenZ
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a AlenZ » 10.03.2012, 09:23

janko napisal/-a:
janko napisal/-a:

Spoštovani Alen Žigart

Vidiš prav to to je narobe od takih fantov kot si ti, ker se obremenjujejo kdo bo zmagal, itd.. Sam osebno nisem nikoli šel na taka tekmovanja obremenjen, da bi zmagal oz. kdo bo zmagal. In mogoče je prav to ključ do uspeha. Važno je, da zaigraš kot znaš, ni važno kdo tekmuje. Komisija pa naredi svoje delo. Zmago privoščim vsakemu! Odvisno je kakšen dan ima tekmovalec, malo sreče,... Ne se obremenjevat z zmagami in nevem čim. To da greš tekmovat z mislijo, da si najboljši, da boš zmagal te samo obremenjuje pri nastopu. Jaz imam srečo, ker nisem tak. Kdo pa pravi, da hočem še tretjič zmagat? Ti se pa raje posveti vadenju, da boš še kdaj v finalu. Kaj bom pa jaz delal se ti ni treba obremenjevat! lp

SEVEDAA!
JANEZ spostujem tvoje nasvete in jih bom upostevali..Saj si sevedaa eden najbolsih harmonikarjev.! :)
Sej pomojem je za to forum da povemo svoje mnenje! :).. LP

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost