ZLATE HARMONIKE LJUBEČNE 2007!

Ali boš sodeloval na tekmovanju v ljubečni letos (2007)?

Glasovanje se je zaključilo dne 25.09.2007, 20:12

DA
6
17%
NE
23
66%
MOGOČE
6
17%

Skupaj glasov: 35

Kiki
Moderator
Moderator
Kraj: VELENJE-Vinska Gora

OdgovorNapisal/-a Kiki » 06.09.2007, 23:52

Ja matko s tem se popolnoma strinjam! Moje mnenje je samo da komisija TEŽJE oceni skladbo, ki je ne pozna kot tisto ki jo je že večkrat slišal. Nevem no takšno je moje mnenje, nimam pa izkušenj saj se še na tem področju nisem nikdar preizkusil. NE RAD SPLOH ODCENJUJEM!
Glasba mi pomeni vse, z njo življenje se začne!!!! V meni nikdar ne zamre, je kot daljni lep spomin, ki zveni še ko zaspim!

muzikant

OdgovorNapisal/-a muzikant » 16.10.2007, 16:03

Ta ki je dobil plaketo avgusta stanka je res profi člowk!
Zna res obvlada hrmonko igrat, samo zna teh 5 pesmi ta res težkih in s temi hodi po tekmovanjih tekmovat, in čist možno da je igral isto kot lani, pač eno težko je zaigral in zato dobil tudi toplaketo, če mene uprašate pa to ni lepo in fer do drugih! Drgači pa je res majster ta mož, bi marsigdo vrjemte bil podoben njemu! :wink:

janko
Začetnik
Začetnik
Kraj: Škocjan
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a janko » 16.10.2007, 18:19

Ja dobr špila ni kej! Samo letos je bila nova komisija, ki ne pozna kaj se je igralo že prejšnja leta in potem je brezveze delat neke nove komade in se truditi z njim;)

Lp
Muzikantje veseljaki smo,..

Reporter
Dober muzikant
Dober muzikant

OdgovorNapisal/-a Reporter » 10.11.2007, 11:00

A mi lahko kdo pove rezultate (kdo je dobil zlato plaketo, bronasto in srebrno,...). Sm nekarte mi reč naj si na netu poiščem ker ne najdem nikjer! :oops:

Lp Tadej

varena
Večji godec
Večji godec
Kraj: gorenjska
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a varena » 27.11.2007, 22:36

Evo, tako, da bo še nekaj za videt :?: Matija Veninšek - Čez Kozjansko
http://rapidshare.com/files/72729957/Ma ... _.mpg.html

fraygregi

OdgovorNapisal/-a fraygregi » 28.11.2007, 15:48

varena napisal/-a:Evo, tako, da bo še nekaj za videt :?: Matija Veninšek - Čez Kozjansko
http://rapidshare.com/files/72729957/Ma ... _.mpg.html

Daš lahk to na speedyja k se kle glih ne znajdem... :oops: :)
:wink:

muzikant33
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Prelepi gorenjski svet

OdgovorNapisal/-a muzikant33 » 28.11.2007, 15:54

Prevelika datoka je :D
"Trenutno sedemnajsttisočglava množica čaka, da me vidi, nekako tako kot papeža. Prišel bom, kajti rad imam te ljudi. Še poprej pa bi prosil za skormen honorar. Hvala lepa!" (Vinko Šimek pred nastopom na Goterjevi promociji)

Potocnik

OdgovorNapisal/-a Potocnik » 03.12.2007, 19:41

Mogoce bi morali enkrat vsi bojkotirati Zlato harmoniko Ljubecne. Od vecih uglednih glasbenikov sem ze slisal, da je prakticno skodljiva za glasbeni razvoj slovenke domace glasbe! Pa se komisija je nekompetentna....in nemoralna.

varena
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a varena » 03.12.2007, 21:13

nevem zakaj in kako bi to šklodilo slo. nz glasbi :?: :?: :?: :roll:
mogoče je v prejšnjih letih bila komisija res kdaj taka, kot praviš, za letos to ne bi mogel reči :!:

cehak
Dober muzikant
Dober muzikant
Kraj: ptuj
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a cehak » 03.12.2007, 21:29

Tudi mene zanima, kako bi naj Ljubečna škodila nz glasbi :?: :?:
No eni igrajo komade, ki niso vec nz, drugace pa ne vem, ce ji kaj skodi.
Lp

osminka

OdgovorNapisal/-a osminka » 03.12.2007, 21:48

Potočnik, malo "nerodno" si se izrazil.
Se pa strinjam s teboj, da je tekmovanje v Ljubečni izgubilo pravi pomen. Razlogov za to trditev je več. Če samo pogledaš na obiskanost finalnega tekmovanja; še ne tako dolgo nazaj je bilo ljudi, da je bilo komaj kaj prostora; danes boš tam srečal več ali manj samo starše nastopajočih.
Drug pereč dejavnik je tako imenovana strokovna komisija. KAKO lahko samo en posameznik poda oceno, kdo je igral dovolj dobro za polfinale in kdo ne; govorim namreč o predizboru. Primer: Letošnji zadnji predizbor je bil na Ratežu, kamor je prišel ocenjevalec( naj ne bo imenovan) prišel vnaprej s točno določenim številom tekmovalcev v posamezni kategoriji, ki se bodo uvrstili v polfinale; tako je na koncu iz prve kategorije napredoval/a sam en tekmovalec/tekmovalka, kljub temu da so bile izvedbe večine boljše kot na predizboru v drugem kraju. Toliko o motivaciji in želji po tekmovanju kalečih se harmonikarjev; in za češnjo na vrhu smetane ocenjevalec pred raglasitvijo "čudežno" izgine in ni dosegljiv za pojasnitev njegove izbire oz. kaj spremeniti, da bi bilo boljše.
Ne vem, zakaj obstaja pravilnik o tekmovanju na Zlati harmoniki Ljubečni, če potem ne velja za vse, kar se je že razpravljalo v tej temi. Če piše v pravilniku, da mora biti venček ljudskih, naj bo potem venček ljudskih in ne venček Kovačičevih itd. Tu bi se lahko vprašali o "korektnosti" "sestavljalcev" venčkov, kajti menim, da je njihova odgovornost, da izberejo ljudske skladbe in jih povežejo v venček. V časih, ko so se še spoštovala pravila je tekmovalec ostal brez plakete Avgusta Stanka ravno zato, ker je imel v celotnem venčku "samo" par taktov Slomškove En hribček, pa čeprav je bil njegov venček daleč najboljši. ( to je bilo mnenje takratne komisije)
Tako lahko razumemo, zakaj so vrhunski avtorji priredb izgubili zaupanje v to tekmovanje. Dodatno pa k njihovi nejevolji prispeva tudi to, da ker so učenci posameznega učitelja prejšnje leto dosegli vidnejše uvrstitve, potem jih pač letos ne bodo; pri tem ne govorim o istih nastopajočih, pač pa le o istem učitelju. Konec koncev, tudi če bi bili isti tekmovalci, potrebno je ocenit izvedbo in zahtevnost na podlagi slišanega in ne na podlagi mentorja.

varena
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a varena » 03.12.2007, 22:07

to je pa lepo povedano :D

Potocnik

OdgovorNapisal/-a Potocnik » 04.12.2007, 10:42

Osminka!!! Perfektno!

frajtoni
Moderator
Moderator
Kraj: CELJE

OdgovorNapisal/-a frajtoni » 04.12.2007, 11:13

:wink:
Ja, osminka tukaj se pa podpišem tudi jaz!

juhu

OdgovorNapisal/-a juhu » 07.12.2007, 00:57

ej JANKO. kaku pa da letos nisi zmagal, kaj te je pa jezilo. Če pa piše v pravilih tako, pol naj tako bo!!! Izgovor na komisijo, da je nova ali nevem kaj, pravila mora znat drugače nima kaj tam sedet!!

osminka

OdgovorNapisal/-a osminka » 07.12.2007, 09:39

Pa saj Janko je ja pobral vse, kar je možno na Ljubečni dobit. :?:

cehak
Dober muzikant
Dober muzikant
Kraj: ptuj
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a cehak » 07.12.2007, 13:14

Janez je res ze osvojil na Ljubečni vse. Svaka mu čast.
Moral pa je sigurno trdo delat za takšne uspehe. Lp

janko
Začetnik
Začetnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a janko » 07.12.2007, 23:43

Zdravo

Hja je težko vedno zmagat:) Jaz sem vedno šel neobremenjen na Ljubečno. Moram pa rečt, da sem eden redkih k sem mel vseh 10 zaporednih let na Ljubečni drug venček narodnih in ostale skladbe. In to ko je vse že preigrano, je težko najdet nekaj inovativnga. Vedno sem kaj še ni blo zaigrano. Smešno se mi pa zdi, da nekdo, ki dve leti igra isto skladbo nato dobi plaketo, ker komisija ne pozna tega;) Ni vredno tega, da se ostali "matramo" z vajami in novimi skladbami. Zaenkrat sem edini, ki sem prejel vse 3 nagrade na Ljubečni (2x nagrado občinstva, 2x absolutni zmagovalec in plaketo Avgusta Stanka).

Lahko pa rečem, da je Ljubečna daleč tut po svetu najbolj organizirano tekmovanje. Škoda samo, da država in ostali ne dajo večji pomen temu. Me pa čudi, da v zadnjih letih ni obiskovalcev. Leta 1998 in naprej se je trlo ljudi, v zadnjih letih pa tega zdaleč ni čutiti.:(

No pa le pridno vadite in lp

janko
Začetnik
Začetnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a janko » 07.12.2007, 23:49

juhu napisal/-a:ej JANKO. kaku pa da letos nisi zmagal, kaj te je pa jezilo. Če pa piše v pravilih tako, pol naj tako bo!!! Izgovor na komisijo, da je nova ali nevem kaj, pravila mora znat drugače nima kaj tam sedet!!

Kaj si mislu s tem, da se izgovarjam na komisijo??

Pač oni so tako ocenil, kaj hočeš:) Drugače pa na tekmovanje ne greš zaradi komisije? Vsaj pr men je tako!

lp

Potocnik

OdgovorNapisal/-a Potocnik » 08.12.2007, 12:36

Lahko pa rečem, da je Ljubečna daleč tut po svetu najbolj organizirano tekmovanje. Škoda samo, da država in ostali ne dajo večji pomen temu. Me pa čudi, da v zadnjih letih ni obiskovalcev. Leta 1998 in naprej se je trlo ljudi, v zadnjih letih pa tega zdaleč ni čutiti.:(

Zlata harmonika Ljubecne je na zalost eno slabse organiziranih tekmovanj po svetu! Poleg tega pa so bila dolocena leta, ko so bili zmagovalci znani ze v naprej; zaradi dogovorov pod mizo. Zaradi tega so se spreminjali tudi ocenjevalni listi - in to celo naknadno! To pa zagotovo ni lastnost dobrega tekmovanja.
Smesno je tudi, da je v Ljubecni pomembno na harmoniko katerega izdelovalca igras in kdo te uci! Le kako je to odlocilno za glasbeno interpretacijo, ki naj bi bila predmet primerjave?
Pred leti so bili recimo najboljsi sikanirani na veliko nacinov: ilegalne spremembe tockovnih listov, prepoved nastopanja zaradi izdane kasete, sumljive odlocitve v zvezi z "avtenticnostjo" dolocene ljudske pesmi in se bi lahko nastevali...
Hkrati pa temovanje pesti problem, saj nimajo nobene glasbene vizije vec. Odlocitve pa sprejema komisija, ki ne pozna pravilnika in je hkrati tudi glasbeno zelo omejena, kar s svojimi odlocitvami tudi dokazuje: da je manjka glasbene sirine.
Pa se o tekmovalcih:
Manjka svezih idej in originalnosti. Kvalitetni nivo tekmovalcev pa je rahlo padel v zadnjih petih letih....Pravih zmagovalcev pa pogosto sploh ni med prvimi...le zakaj?

(zgolj moje mnenje)

PS.: To mnenje ni nikarsna kritika posameznikov ali obregovanje ob le-te....je le konglomerat ugotovitev, do katerih sem prisel skozi mnogo let spremnljanja tega tekmovanja.

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost