Igram.si Igram.si

Festival Ptuj 2009

rok07
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Poljanska dolina ob Kolpi
Kontakt:

Festival Ptuj 2009

OdgovorNapisal/-a rok07 » 01.06.2009, 20:54

Amazoncy
Mali godec
Mali godec
Kraj: ...čez zelene trate...

OdgovorNapisal/-a Amazoncy » 01.06.2009, 23:16

Meni se zdi, da so vsi zasluženo prišli naprej.
Sreča se raje druži s skromnimi...

Kiki
Moderator
Moderator
Kraj: VELENJE-Vinska Gora

OdgovorNapisal/-a Kiki » 02.06.2009, 09:05

Kaj je pa Kolar delu, da ni prišu naprej?
Glasba mi pomeni vse, z njo življenje se začne!!!! V meni nikdar ne zamre, je kot daljni lep spomin, ki zveni še ko zaspim!

Reporter
Dober muzikant
Dober muzikant

OdgovorNapisal/-a Reporter » 02.06.2009, 10:29

Kiki napisal/-a:Kaj je pa Kolar delu, da ni prišu naprej?

Harmoniko igral :D

klemen94
Mali godec
Mali godec
Kraj: lepota slovenskih goric SVETA TROJICA
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a klemen94 » 02.06.2009, 13:35

bil sem tam vsi so bili zelo dobri.
roko na srce pa nebi bilo od škode če bi naprej šli štajerski fankini pa ne zato ker sem navijal za, njih ampak pesmi pa zmagajo
vendar žirija, že ve kaj je odločila.
saj veste da tapravi je ton ko vreže jo bariton

Kiki
Moderator
Moderator
Kraj: VELENJE-Vinska Gora

OdgovorNapisal/-a Kiki » 02.06.2009, 16:25

Reporter napisal/-a:
Kiki napisal/-a:Kaj je pa Kolar delu, da ni prišu naprej?

Harmoniko igral :D

Hehe... Že že, samo zakaj ni prišel naprej?
Glasba mi pomeni vse, z njo življenje se začne!!!! V meni nikdar ne zamre, je kot daljni lep spomin, ki zveni še ko zaspim!

Reporter
Dober muzikant
Dober muzikant

OdgovorNapisal/-a Reporter » 24.08.2009, 16:24

Ve mogoče kje se nahaja posnetek festivala Ptuj 2009? Ker na RTV-ju ga ni, na you tubu pa niso vsi komadi :?

ivan_jan
Večji godec
Večji godec
Kraj: Postojna (skoraj)

OdgovorNapisal/-a ivan_jan » 24.08.2009, 17:19

Reporter napisal/-a:Ve mogoče kje se nahaja posnetek festivala Ptuj 2009? Ker na RTV-ju ga ni, na you tubu pa niso vsi komadi :?

na mojblink.com sem videl da je posnetek, sam je precej veliko, okoli 1GB se mi zdi..
Le enkrat sem božal te nežno,
ti s prsti šel skozi lase,
oh, kaj vse bi dal, da lahko bi
k tebi še kdaj vrnil se.

Amazoncy
Mali godec
Mali godec

OdgovorNapisal/-a Amazoncy » 24.08.2009, 19:55

Kakšne so se vam zdele pesmi? Meni so bili všeč Zdomarji in Fantje z vasi z obema pesmima, pa valček Gorskega cveta (Zlata žetev) - pevec ima zelo lep glas.
Pri Malibuju se mi zdi pa da je komisija že v startu naredila napako, da je tako netipično narodno-zabavna komada (na njih bi lahko pelsali disco fox npr.) spustila na festival s tako tradicijo, čeprav izvedba je bila zelo dobra, razen kitarist ne ve zakaj ima kitaro. Tudi komada mi nista všečna - to je moje osebno mnenje. Se vidi, da je imel prste vmes Šlibar, da v vsakem komadu po dvakrat stil ritma zamenjajo.
Kar se tiče Pajdašev, drugače lepa komada (mislim, da je prav, da so prejeli nagrado za anjlepše besedilo), vendar s popolnoma avstrijskim/nemškim melosom predvsem mislim na ritem.
O ravno najslabšem ansamblu ne bi mogla govoriti, ker izrazito slab se mi nobeden ni zdel, če pa bi morala izpostaviti - bi to bil Modri val zaradi vokalov. Pevec ima lep glas, tudi tehniko, pa vendar se s pevki nista ujela (sem gledala na njihovi strani, da to sploh ni njihova prava pevka, da je prava na porodniški - torej naj jim bo :lol: ). In pa kiks Donačke, da je basist pri polki, kjer poje, cel prvi del odigral v napačnem duru. Tega si ne bi smeli dovoliti, vendar, ker so bili zmagovalci določeni že na generalki, še preden je temovanje steklo, jim je žirija očitno zlahka oprostila ta spodrsljaj. Pa vendar, njihov valček Preden ugasne dan in violinski vložki so res lepi in gredo hitro v uho.
Najboljša pevca sta bila po mojem mnenju pevec Gorskega cveta in pevka Fantov z vasi, ju Iskrice še dolgo ne bodo ujele.
Žlindrin valček bi pohvalila, čeprav je res, kar se govori, pevka poje nekoliko skozi nos. Pri polki pravim pa tako... mar bi Rok Žlindra kdaj prepustil glavno pevsko štimo basistu, ki ima lepši glas in boljše poje, čeprav tudi Rok ni tako zelo slab. Pač je kot Mihelič, se more pokazati.
Ansambel bratov Gašperič pa res nima sreče na festivalih, velikokrat se pojavijo pa ne vem če so že kdaj dobili prav veliko glasov ali pa kakšni nagrado (če kdo bolše ve, naj me popravi, kajti se spremljam podrobno vse festivalov). Imajo kvalitetno izvedbo, vendar pa nekako nevšečne in težke komade.
Hja, to je bla pa fora, pri ansamblu Vrt. Najprej je pri valčku Dobri stari godec igral harmoniko. Pri polki je pa ta, ki je prej igral harmoniko prešaltal na bas kitaro. Madona, če valček ni bil nič posebnega, pa je bilo polko že samo zato užitek poslušati, ker je tako dobro igral bas kitaro. Mogoče kdo ve, kakšna je njihova originalna psotavitev instrumentov? Kdo običajno igra harmoniko in kdo bas? Ta poba ma strašno dober občutek za ritem.
Svoje mnenje pa alhko zaključim s tem, da... od take kuhne te srt prtisne. Ampak to se tak že ve.
Upam, da nisem koga užalila ali napadla. To je samo moje skromno mnenje - eno izmed več tisočih. :wink:

Aco
Večji godec
Večji godec
Kraj: Dolenjska
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Aco » 24.08.2009, 22:59

ivan_jan napisal/-a:
Reporter napisal/-a:Ve mogoče kje se nahaja posnetek festivala Ptuj 2009? Ker na RTV-ju ga ni, na you tubu pa niso vsi komadi :?

na mojblink.com sem videl da je posnetek, sam je precej veliko, okoli 1GB se mi zdi..

ma tud 2GB ni problem, sam k me ne pusti da bi se registrirav..
Glasba je razlog, razlog je veselje, to moje je življenje
Dečman - 2008 - C F B
Moji posnetki:
http://aco.byethost14.com/muska/

Amazoncy
Mali godec
Mali godec

OdgovorNapisal/-a Amazoncy » 24.08.2009, 23:41

Aco napisal/-a:
ivan_jan napisal/-a:

ma tud 2GB ni problem, sam k me ne pusti da bi se registrirav..

To naredi, če si imel dalj časa negativno razmerje med količino downloadanega in prispevkom za stran - seedanje (ne vem točno kako se že reče temu razmerju). Mene so na ta račun že večkrat izbrisali iz partis.si, no sam pol pač narediš nov račun z drugim emailom. Če je v tem težava... V takem primeru sploh noter v stran ne pusti.

Blaž
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Blaž » 25.08.2009, 08:39

Ja... Upload (oddano) moraš met enako. ozm večje kot download (prejeto). Če je manjše že dobiš opozorilo, če pa imaš uploada že veliko manj kot downloada pa nimaš več dostopa do računa...

Ratio, je to razmerje... Jaz ponavad na vsak teden eno noč pustim računalnik nažgan, pa pustim da mi oddaja in si s tem boljšam ratio...

Nazaj na temo! :)
Rutar tolminka, 2007Slika

Amazoncy
Mali godec
Mali godec

OdgovorNapisal/-a Amazoncy » 25.08.2009, 21:51

Ni nihče drug spremljal festivala, da bi podal svoje mnenje? :(

Reporter
Dober muzikant
Dober muzikant

OdgovorNapisal/-a Reporter » 25.08.2009, 22:32

Amazoncy napisal/-a:Ni nihče drug spremljal festivala, da bi podal svoje mnenje? :(

Sem si jaz pogledal posnetek....
kaj naj rečem...glede zmagovalcev...Malibu ---> meni je polka zanimiva...nekaj novega v NZ muski in to se mi dopade. Pr valčki mi je pa lep smo tisti mol xD

Žlindra: valček mi je dokej všečen ali polka? No way. Kr neki...pa še dobr glas nima Rok.

Zdomarji: Dinamična polka ni kej, glede valčka...nisem ga baš poslušu k se mi ni vredi slišu.

Druge pa baš i nism poslušu xD

cehak
Dober muzikant
Dober muzikant
Kraj: ptuj
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a cehak » 25.08.2009, 23:05

Jaz sem navijal za PAjdaše ker se tudi poznamo....in mislim, da so si zasluzli nagrado......meni je predvsem valček zelo lep

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost