bas

Kristijan1
Začetnik
Začetnik

bas

OdgovorNapisal/-a Kristijan1 » 04.02.2015, 17:56

lep pozdrav star sem 15 let in me zanima do kdaj se razvija glas, saj imam neizmirno željo peti bas. Velikokrat s prijatelji pojemo v šoli kakšne slakove in se trudim zraven bas peti vendar se me nesliši kaj dosti... Imam 4 lete glasbene šole tako da lahko rečem da imam posluh in se sam učim peti zraven slakovih pesmi. Zanima me tudi če se sploh da z redno vajo pridobiti na basu (vsak dan se trudim že kakšna 2 meseca da bi dosegel nižje tone in se mi zdi da razlike skoraj ni...), zato me zanima kaj vi mislite...?

Dejan
Dober muzikant
Dober muzikant

Re: bas

OdgovorNapisal/-a Dejan » 05.02.2015, 08:38

Z glasbenim učiteljem ali s kom drugim dajta ugotovit tvoj glasovni razpon. Povedal ti bo, če si bas, bariton ali tenor. Proti naravi se ne moremo boriti. Z vajo se da marsikaj, toda lep, žameten bas imajo samo rojeni basisti.
Melodija Mengeš | Zupan| Godec

https://www.facebook.com/sinko.dejan/

Vomlan
Začetnik
Začetnik

Re: bas

OdgovorNapisal/-a Vomlan » 16.09.2016, 15:47

Kristjan1, jaz sem tudi 2.bas in moj nasvet je, da poslušaj veliko Slovenski oktet in sicer starejšo generacijo v kateri poje tudi Peter Čare. Poskušaj ga posnemati in razliko boš čutil že v kakšnih 3eh mesecih odvisno koliko si zagnan, je pa res, da pri tvojih sedanjih 16ih letih še ne moreš peti basa ker še mutiraš in se ti glas še "dela". počakaj še kakšni 2 leti ;)

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost