Harmonika-Melodija TURIST IV

Timerlek
Začetnik
Začetnik

Harmonika-Melodija TURIST IV

OdgovorNapisal/-a Timerlek » 01.06.2024, 13:44

Pozdravljeni pred kratkim mi je mama podarila harmoniko Melodija turist IV nikoli še nisem igral harmonike zanima me če kdo ve kako naj razumem gumbeke na levi strani in kaj je kolesce ki se vrti na zgornji strani lepo se zahvaljujem za vnaprej tisim ki mi boste lahko razložili pomen in delovanje gumbekov na levi strani, šeenkrat hvala vsem.

anjica
Začetnik
Začetnik

Re: Harmonika-Melodija TURIST IV

OdgovorNapisal/-a anjica » 14.06.2024, 19:22

Čestitke za prejeto harmoniko! Razumeti gumbke na levi strani harmonike in kolesce na zgornji strani je ključnega pomena za igranje.

Gumbki na levi strani
Basovski gumbi: Gumbki na levi strani harmonike so namenjeni igranju basov in akordov.
Zgornja vrsta: Običajno predstavlja posamezne basovske note.
Spodnja vrsta: So akordi, kot so dur, mol in septakordi.
Razporeditev: Vrstni red gumbov je običajno standardiziran, vendar se lahko rahlo razlikuje med modeli.
Kolesce na zgornji strani
Registra ali register (imenovan tudi register stopala): To kolesce je namenjeno spreminjanju zvoka harmonike.
Funkcija: Omogoča preklapljanje med različnimi zvočnimi barvami (registri), ki jih harmonika ponuja.
Uporaba: Običajno se obrača, da izbereš ergonomski pisarniški stoli različne registre, ki bodo spremenili zvok harmonike glede na okus ali skladbo.
Kratek vodič za začetek igranja
Osnovne note in akordi: Uči se osnovnih basovskih not in akordov. Na spletu najdeš številne vodiče in videoposnetke.
Prsti: Uporabljaj pravilno tehniko prstov. Prsti morajo biti postavljeni tako, da doseže vse gumbke brez pretiranega premikanja roke.
Vadba: Začni z enostavnimi melodijami in postopoma prehajaj na bolj kompleksne skladbe.
Priporočila
Učitelj: Razmisli o nekaj lekcijah pri učitelju harmonike, da se naučite osnov.
Spletni viri: Uporabi spletne vire, kot so YouTube vodiči, da vidiš demonstracije in vaje.
Upam, da ti te informacije pomagajo začeti! Če imate še kakšna vprašanja, sem tukaj, da ti pomagam.

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost