Problem z zapestjem

rok07
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Poljanska dolina ob Kolpi
Kontakt:

Problem z zapestjem

OdgovorNapisal/-a rok07 » 02.04.2010, 13:50

Torej iz sobote na nedeljo smo malo špilali, recimo ene 4 ure. V levi ("basni") roki sem čutil bolečine in imel sm mravljinčaste prste in dlan. Večkrat sem si popravil pašček, odtegnil itd.. vendar ni bilo boljše. Drugi dan sem še vedno čutil mravljinčasto roko in prav tako danes po 6ih dneh imam še vedno mralvjinčasto, sploh pa če začnem igrat harmoniko takoj čutim nekakšno bolečino v mišici roke, ki pritiska na basno stran. Zadeva je podobna temu, če se s komolcem butneš in ti roko "preplavijo mravljinci", takšen je občutek.
Je mogoče kdo imel podoben problem, ki je trajal toliko časa? Še kak dan počakam, potem obiščem zdravnika, ker se bojim da je živec ali kaj podobnega "fasalo".

informator74
Začetnik
Začetnik
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a informator74 » 02.04.2010, 18:21

Rok07

Skoraj sigurno se ti je vnel živec na roki. Pomagal ti bo samo počitek in malo masaže.
Preverjeno je za takšne stvari najboljši KONJSKI gel. Ne te ne zafrkavam, ampak je to čista resnica.
V trgovinah s konjsko opremo ( vsak konjar ) se dobi gel za vnete tetive, je modre barve in diši po kafri in pepermintu. Dva do trikrat dnevno ga natri na razbolen del pa bodo bolečine hitro izginile.
Pomaga na vseh mišicah, občutek pa je hladilen, rahlo pekoč.
PAZI DA TI NE PRIDE V OČI, PEČE KO HUDIČ

Lep pozdrav in hitro okrevanje ti želim

Informator
1188 Informacije Ljubljana

Malinuc
Dober muzikant
Dober muzikant
Kraj: Postojna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Malinuc » 02.04.2010, 20:49

Jaz sem imel enak problem, ki je trajal skoraj celo poletje. Mravljinci so postali izredno moteči.
S tem, da sem jaz imel ganglion na zgornjem delu zapestja. Če imaš ti bolečine na spodnjem, je morda vnet karpalni kanal ali pa ni nič hujšega kot preobremenjeno zapestje, pri čemer pomaga počitek.
Slika

Fraytony

OdgovorNapisal/-a Fraytony » 02.04.2010, 22:23

informator74 napisal/-a:Rok07

Skoraj sigurno se ti je vnel živec na roki. Pomagal ti bo samo počitek in malo masaže.
Preverjeno je za takšne stvari najboljši KONJSKI gel. Ne te ne zafrkavam, ampak je to čista resnica.
V trgovinah s konjsko opremo ( vsak konjar ) se dobi gel za vnete tetive, je modre barve in diši po kafri in pepermintu. Dva do trikrat dnevno ga natri na razbolen del pa bodo bolečine hitro izginile.
Pomaga na vseh mišicah, občutek pa je hladilen, rahlo pekoč.
PAZI DA TI NE PRIDE V OČI, PEČE KO HUDIČ

Lep pozdrav in hitro okrevanje ti želim

Informator

Ma daj .... Če je potrebno hladiti pa je res ogromno drugih mazil, da ti ni treba konjskega. Koža itak ne vpije ničesar, ker je to neprepustni sloj .. malo si preberite fiziologijo npr. semipermiabilnost membrane itd itd, koža prepušča le v eno smer... ven iz človeka.

Aco51
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a Aco51 » 02.04.2010, 22:37

Fraytony........ Da koža prepušča le navzven - mazilo pa ne more prodreti navznoter to pa ne vem, če bo ravno držalo. Kakšen smisel pa se ima potem mazati z raznimi mazili!? Misliš, da je vse "Blažev žegenj"' :cry:
Lep pozdrav, Aco51!

Fraytony

OdgovorNapisal/-a Fraytony » 02.04.2010, 22:50

Težko je verjeti ob vsej žavbasti navlaki od Niveje do Loreala .... hehe... Nikjer ne trdim, da imam prav, ampak pravim da si preberite pa boste ocenili, če sem imel prav ali ne. Zakaj bi jaz nekoga prepričeval v nekaj kar ne verjame ....
Za začetek pa tole http://www.eucerin.si/skin/epidermal_lipids.asp

rok07
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Poljanska dolina ob Kolpi
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a rok07 » 02.04.2010, 22:59

Dobro, teme nisem odprl za filozofiranje o sestavi kože in delovanju le te, ampak o poškodbi med igranjem harmonike. Torej bom probal kakšno mazivo, bom se kar pri zdravniku oglasil pa bomo vidli kaj bo rekel. Je pa zelo zoprna zadeva.

urban
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Kamnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a urban » 02.04.2010, 23:10

Rok, verjamem, da je zelo zoprno. Sem imel podobno težavo pred kakima dvema tednoma, le da sem si roko "pretegnil" pri delu. Nekaj dni sem težko igral in tudi nisem mogel igrati dalj časa, potem pa je bolečina počasi sama od sebe popustila. Tudi tebi bo, brez skrbi. Če pa ne bo bolje, pa le obišči zdravnika.

LP,
U.
Melodija, letnik 1983, B-Es-As
Grilc, letnik 2007, C-F-B

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost