Bas kitra

attilaz
Večji godec
Večji godec
Kraj: SLO
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a attilaz » 03.07.2009, 12:15

zadetek ti bo za 2 kišti pira naredu kvaliteten bas...HAHAHAHAHAHAHA...HA
...

klemen94
Mali godec
Mali godec
Kraj: lepota slovenskih goric SVETA TROJICA
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a klemen94 » 03.07.2009, 14:38

attilaz napisal/-a:zadetek ti bo za 2 kišti pira naredu kvaliteten bas...HAHAHAHAHAHAHA...HA

lih zaradi tega bo daugo trajalo ;) ker ko on ni zadet dela vse ;)je pa res mojster če ne verjameš pa čne na njegov bas sem igral pa mi je kvalitetnejši od ibanes-ka in fenderov- sicer je spet to samo moje mnenje ;)
saj veste da tapravi je ton ko vreže jo bariton

Ibanez RG
Večji godec
Večji godec
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ibanez RG » 03.07.2009, 20:39

lucija napisal/-a:Ja, važno da je LEP! Vse ostalo bomo zanemarli. :)

Lej, mel sem dva Ibaneza (SDGR)in sem bil prezadovoljen z njima. Fender al pa karkoli njemu podobnega v sanjah nocem imeti ker je totalno grd bas in mi resnicno ni vazno kako le-ta zveni, ker mi je cist antipaticen. Pac imam odpor do te znamke in tko bo vedno. Ce je grd - je grd.
Harmonika Prostor C'F'B'

Blaž
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Blaž » 03.07.2009, 21:11

klemen94 napisal/-a:
attilaz napisal/-a:zadetek ti bo za 2 kišti pira naredu kvaliteten bas...HAHAHAHAHAHAHA...HA

lih zaradi tega bo daugo trajalo ;) ker ko on ni zadet dela vse ;)je pa res mojster če ne verjameš pa čne na njegov bas sem igral pa mi je kvalitetnejši od ibanes-ka in fenderov- sicer je spet to samo moje mnenje ;)

Mogoče je bil pa zadet, ko ti je reku da ti ga bo naredu za 2 kišti pira. Ker tole je res mal pretiraaano malo, ali pa ti bo naredil plastično igračko, pa še to je velik za 2 kišti pira.

Ne podcenjujem piva, ampak res je mal čudn, čeprav nekateri bi naredl marsikaj za 2 kišti pira. :lol:
Rutar tolminka, 2007Slika

klemen94
Mali godec
Mali godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a klemen94 » 04.07.2009, 13:09

Blaž napisal/-a:
klemen94 napisal/-a:

Mogoče je bil pa zadet, ko ti je reku da ti ga bo naredu za 2 kišti pira. Ker tole je res mal pretiraaano malo, ali pa ti bo naredil plastično igračko, pa še to je velik za 2 kišti pira.

Ne podcenjujem piva, ampak res je mal čudn, čeprav nekateri bi naredl marsikaj za 2 kišti pira. :lol:

nebo nebo to bo mi naredil samo trup ter vrat in pripravil vse za elektriko oz. magnete itd. ker se mu z tem baje neda˝zajebavat˝ pa ne me zdaj ubit no samo povedal sem kako je ampak člivek je majster ;) je tudi sidarta že igrala na njegove base vendar so potem tomiju ponudli neki sponzorski bas pa še plačali so mu da ga igra ;) tako sem slišal

Ibanez RG
Večji godec
Večji godec
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ibanez RG » 04.07.2009, 17:04

@klemen94, veliko stvari se slisi, ves...
Kdo ti je pa rekel, da precke pokvarijo zvok? :roll: To je isto, kot ce bi rekel, da avto brez odbijacev hitreje vozi.... mislim - kvaaaaa... :roll: :roll: :wink:
Ne gre za "pokvarjen" zvok ampak za drugacen. Bas brez preck ali t.i. fretless bass je zacel igrati tragicno preminuli Jaco Pastorius leta 1970, ko je s svojega Fender Jazz bass-a odstranil precke, zareze zapolnil z maso in nato ubiralko prebrusil do zelo gladke povrsine. Tako preurejena bas kitara je dobila svojevrsten zvok, mehak, nezen, pojoc; skoraj tako, kot bi govorila. Za tako vrsto bas kitare se uporabljajo strune tipa "FlatWound", katere so na povrsini popolnoma gladke. Le-te so brusene, ker bi sicer normalne strune tipa "RoundWound" cez cas poskodovale ubiralko, ker imajo pac rebrasto povrsino. Obstajajo tudi multiefekti za basiste, ki poleg ostalih modulacijskih efektov simulirajo tudi zvok fretless bas kitare.
Ce je ta oseba, ki izdeluje base iz Logatca (leto, roj. 83), potem vem kdo je in je res en zadetek trapast.
Neumetelno je reci, da je zvok Ibaneza "nekvaliteten". To je samo izjava nekoga, ki je ali ljubosumen ali pa je povsem glasbenik - amater. Jaz nikdar nisem govoril, da je Fendrov bas zanic ali da zveni slabo - se vedno je verjetno - po mojem mnenju - najbolje prodajani bas na svetu poleg firme Ibanez. Pac za moj okus je grd (oblika trupa, glava...) Roko na srce - Ibanez je zelo razsirjen povsod, enako Fender.
Fretless bas je primeren za izkusenega glasbenika, nikakor pa ne za zacetnika. To je tako, kot ce bi vozil avto brez zavor ali pa ce bi hodil bos po drsaliscu. Najprej se je treba nauciti na navadnem basu, potem pa lahko cez nekaj let (!) preides na fretless bas. Fretless bas je primeren le za nekatere glasbene zvrsti in to zaradi svojega specificnega zvoka; se pravi, da, mora biti glasbeni stil primeren (ustrezen) za njegovo udejstvovanje.
Dobro in ustrezno bas kitaro ti zelim, @klemen94!!!
Harmonika Prostor C'F'B'

kuadn

OdgovorNapisal/-a kuadn » 07.07.2009, 11:16

Da je Fender bas grde oblike???
Tukej se pa ne strinjava z Ibanezom.
Sicer basa ne igram (razen ko kdo zboli zadnji trenutek pred špilom 8),se je že zgodilo),
tako da o kvaliteti ne bom preveč razglabljal, tipična fender oblika mi je pa zelooo lepa. Če je pa bas še kak star letnik, je to res izdelk, da si lahko nanj ponosen.
Naš basist se je odločal med Ibanez Giger(ki naj bi biu že "na pol umetniško delo") pa med tem fenderjem.
Jst sm biu navdušen ko je zbral tega.
Zvokovno mislim da sta zelo različna (nevem kateri je boljši), oblika mi je pa od fenderja zakon!
To je pa spet samo moje mnenje. In logično je,da je vsakemu všeč nekaj drugega, drugače nebi moglo tolko različnih izdelovalcev preživet! :D

Kontra_bas

OdgovorNapisal/-a Kontra_bas » 29.07.2009, 17:56

Mene pa zanima, kaj menite o tem basu http://www.fender.com/products/search.p ... 0257802321 je primeren za igranje zabavne kot narodnozabavne.

rok07
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Poljanska dolina ob Kolpi
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a rok07 » 29.07.2009, 19:23

kuadn napisal/-a:Da je Fender bas grde oblike???
Tukej se pa ne strinjava z Ibanezom.

Njemu je grde, tebi je pa lep. S čim se ne bi tu strinjal? Nekomu je všeč eno, nekomu pa drugo 8)

asnmark
Začetnik
Začetnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a asnmark » 08.08.2009, 20:00

A se kje da dobit Yamaha BEX 4 akustična kitara. Vidim da jo ima en uporabnik na tem forumu.

asnmark
Začetnik
Začetnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a asnmark » 13.08.2009, 14:44

zakaj ej tako priporocljivo met capodaster?

klemen94
Mali godec
Mali godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a klemen94 » 14.08.2009, 18:49

http://www.speedyshare.com/576517716.html evo jo moja nova pridobitev bas apolo prišlo je plačilo počitniškega dela pa sem jo si kar kupil

rok07
V.I.P.
V.I.P.
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a rok07 » 14.08.2009, 20:57

Klemen lepa ;)

klemen94
Mali godec
Mali godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a klemen94 » 14.08.2009, 20:57

rok07 napisal/-a:Klemen lepa ;)

rok hvala

ivan_jan
Večji godec
Večji godec
Kraj: Postojna (skoraj)

OdgovorNapisal/-a ivan_jan » 02.11.2009, 13:39

A mi lahko kdo nariše, kje so kakšni toni na bas kitari? da bi vsaj okvirno vedel?

Tako nekako če naredi...

Recimo:

----|--B--|----|----|----|----|----|----
----|--F--|----|----|----|----|----|----
----|--C--|----|----|----|----|----|----
----|--A--|----|----|----|----|----|----

To sem si zmislil, d ne bo kdo mislil.... :D

Bi lepo prosu, hvala!
Le enkrat sem božal te nežno,
ti s prsti šel skozi lase,
oh, kaj vse bi dal, da lahko bi
k tebi še kdaj vrnil se.

rok07
V.I.P.
V.I.P.
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a rok07 » 02.11.2009, 15:03

Slika
Sam si pa napiši še za višaje in nižaje. tore Es, Cis, Fis itd... :)
Še link, če kdaj slike ne bo pokazalo http://www.speedyshare.com/370470994.html .

ivan_jan
Večji godec
Večji godec

OdgovorNapisal/-a ivan_jan » 02.11.2009, 15:23

rok07 napisal/-a:Slika
Sam si pa napiši še za višaje in nižaje. tore Es, Cis, Fis itd... :)
Še link, če kdaj slike ne bo pokazalo http://www.speedyshare.com/370470994.html .

Jaz bi z veseljem to dopisal, sam ker ne znam je problem :oops:

Drugače pa ful hvala za to in če bi kdo vpisal še kje je drugo bi bil pa še bolj hvaležen :wink:

plačam pivo... :P

k tebi še kdaj vrnil se.

ivan_jan
Večji godec
Večji godec

OdgovorNapisal/-a ivan_jan » 04.11.2009, 13:32

Ima kdo seznam pesmi, ki se na veselicah najpogosteje igrajo, na katerem piše v katerem duru so igrane v originalu?

npr.:

CFB:
Mladi dolenjci - Če dolgo boš izbirala
...

To za dolenjce je izmišljeno. :D

sem se lotil bas kitaro drgnit, pa bi mi to prišlo prav, ker prej kot ugotovim, kaj moram igrat je pesem že mimo :D

hvala

k tebi še kdaj vrnil se.

rok07
V.I.P.
V.I.P.
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a rok07 » 04.11.2009, 14:41

ivan_jan napisal/-a:Ima kdo seznam pesmi, ki se na veselicah najpogosteje igrajo, na katerem piše v katerem duru so igrane v originalu?
npr.:
CFB:
...
sem se lotil bas kitaro drgnit, pa bi mi to prišlo prav, ker prej kot ugotovim, kaj moram igrat je pesem že mimo :D
hvala

Jao dečko dečko . . . http://frajtonerca.net/forum/viewtopic.php?t=1903 . . vse imaš pred nosom 8) :D . Kero basko pa imaš?

PS: za Nocoj je druga rekla mi imaš pa prav ;) CFB

ivan_jan
Večji godec
Večji godec

OdgovorNapisal/-a ivan_jan » 04.11.2009, 20:02

rok07 napisal/-a:
ivan_jan napisal/-a:Ima kdo seznam pesmi, ki se na veselicah najpogosteje igrajo, na katerem piše v katerem duru so igrane v originalu?
npr.:
CFB:
...
hvala

Jao dečko dečko . . . http://frajtonerca.net/forum/viewtopic.php?t=1903 . . vse imaš pred nosom 8) :D . Kero basko pa imaš?

PS: za Nocoj je druga rekla mi imaš pa prav ;) CFB

Squier P -Bass mislim da je. Sem si jo sposodil od prijatelja, ki igra v ansamblu (sicer ne igra s to kitaro..)

Drugače pa sori, nisem bil čisto pri stvari očitno, da nisem pomislil na to povezavo :oops:

hvala

k tebi še kdaj vrnil se.

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost