Jože Kreže

iskra
Začetnik
Začetnik

Jože Kreže

OdgovorNapisal/-a iskra » 25.11.2010, 20:06

Nedavno sem čul 2 komada od slepega harmonikarja Jožeta Krežeta, ki naj bi bil domnevno iz Maribora??? Tu sta 2 videota na kateri igra izvrstno in moram povedat, da
je očaral velik ljudi, kljub temu da je slep. Moja prošnja je če kdo ve kaj več o njemu (kdaj se je rodil, kje, kdaj je začel delovati), ker se na internetu ne najde skoraj nič. Prosil bi za informacije iz proste roke in ne tiste knjige Ivana Sivca (čeprav bi blo bolje tam več najdti), LP, Iskra

http://www.youtube.com/watch?v=0JqLM4yCWGs
http://www.youtube.com/watch?v=3uXlrlv5 ... re=related
Melodija Violeta III, Apollo DJB100STR

cehak
Dober muzikant
Dober muzikant
Kraj: ptuj
Kontakt:

Re: Jože Kreže

OdgovorNapisal/-a cehak » 25.11.2010, 21:05

Naslov drugega linka je Vrazji godci....drugac pa je res virtuoz....ne vem nekdo je napisal tam pod komentarje, da se lahko Avsenik pred njim skrije-Avseniku se ni treba pred nikomr skrivati, mi vsi se lahko kvecjemu pred njim...lp

Dejan
Dober muzikant
Dober muzikant

OdgovorNapisal/-a Dejan » 26.11.2010, 12:59

Odličen harmonikar, največ je igral klavirsko harmoniko. Na youtubu so posnetki, bo pa glede tega znal bolj pomagat Aco51.

Mislim, da je bil lani gost pri B. Kopitarju, kjer je povedal, da narodno-zabavne glasbe več ne more slišati, ker se mu je pošteno priskutila. Zdaj posluša samo še klasiko. ;)
Aco, imaš morda posnetek oddaje?

Lp
Tablature za začetnike: https://www.facebook.com/groups/frajtonarca/

Aco51
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a Aco51 » 26.11.2010, 13:46

Dejan napisal/-a:Odličen harmonikar, največ je igral klavirsko harmoniko. Na youtubu so posnetki, bo pa glede tega znal bolj pomagat Aco51.

Mislim, da je bil lani gost pri B. Kopitarju, kjer je povedal, da narodno-zabavne glasbe več ne more slišati, ker se mu je pošteno priskutila. Zdaj posluša samo še klasiko. ;)
Aco, imaš morda posnetek oddaje?

Lp

Na žalost posnetka nimam, se pa spomnim, da je res rekel nekaj podobnega kot si napisal!
Lep pozdrav, Aco51!

iskra
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a iskra » 27.11.2010, 08:34

Super super...ker tale gospod ima res odlično tehniko in stil...predvsem pa se ne sekira na to da je pač slep...vidi se mu da njemu ni važno četudi imaš kako okvaro...igra z veseljem, pravi domači godec, takih več ni... :) LP

iskra
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a iskra » 27.11.2010, 08:36

cehak napisal/-a:Naslov drugega linka je Vrazji godci....drugac pa je res virtuoz....ne vem nekdo je napisal tam pod komentarje, da se lahko Avsenik pred njim skrije-Avseniku se ni treba pred nikomr skrivati, mi vsi se lahko kvecjemu pred njim...lp

Drugače sem jaz napisal da se lahk Avsenik skrije pred njem zato ker js zmer pravim da Avsenik ni edini na tem svetu kokr zna raztegnt meh pa igrat...sicer meni po okusu Avsenik ni bil preveč "dober", preveč Avstrijski je bil kokr naš...zato raje sočustvujem z frajtonarji (sicer je Avsenik igral frajtonarco, ampak malkrat). Vsak ima svoj okus, LP

Aco51
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a Aco51 » 27.11.2010, 09:02

iskra napisal/-a:
cehak napisal/-a:Naslov drugega linka je Vrazji godci....drugac pa je res virtuoz....ne vem nekdo je napisal tam pod komentarje, da se lahko Avsenik pred njim skrije-Avseniku se ni treba pred nikomr skrivati, mi vsi se lahko kvecjemu pred njim...lp

Drugače sem jaz napisal da se lahk Avsenik skrije pred njem zato ker js zmer pravim da Avsenik ni edini na tem svetu kokr zna raztegnt meh pa igrat...sicer meni po okusu Avsenik ni bil preveč "dober", preveč Avstrijski je bil kokr naš...zato raje sočustvujem z frajtonarji (sicer je Avsenik igral frajtonarco, ampak malkrat). Vsak ima svoj okus, LP

ISKRA, na tole tvoje pisanje bo pa najbrž' veliko oddziva !! (Al' pa tud' ne :evil: )
Lep pozdrav, Aco51!

Dejan
Dober muzikant
Dober muzikant

OdgovorNapisal/-a Dejan » 27.11.2010, 10:14

iskra napisal/-a:

Ni edini, je pa edinstven.
Da je Avsenik "avstrijski" priča o tem, da ne veš, o čem govoriš. Če bi se poglobil v fenomen bratov Avsenik, boš ugotovil, da sta dva glasbena velikana (brata) izšla iz Begunj na Gorenjskem in (tudi) na nemškem področju zasejala glasbo, ki ji v Evropi in svetu ni para. Ti pa Avsenika smatraš za "avstrijskega". Jaz nisem proti osebnim okusom, ampak Avsenik je slovenski legendarni glasbenik, ki se ga nobeno tako "osebno" mnenje niti prijeti ne more. Njegova legenda živi in bo živela, negativna mnenja in okusi pa bodo vedno.

Pa pustimo Avsenika, tema je Kreže.

iskra
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a iskra » 27.11.2010, 10:30

Dejan napisal/-a:
iskra napisal/-a:

Ni edini, je pa edinstven.
Da je Avsenik "avstrijski" priča o tem, da ne veš, o čem govoriš. Če bi se poglobil v fenomen bratov Avsenik, boš ugotovil, da sta dva glasbena velikana (brata) izšla iz Begunj na Gorenjskem in (tudi) na nemškem področju zasejala glasbo, ki ji v Evropi in svetu ni para. Ti pa Avsenika smatraš za "avstrijskega". Jaz nisem proti osebnim okusom, ampak Avsenik je slovenski legendarni glasbenik, ki se ga nobeno tako "osebno" mnenje niti prijeti ne more. Njegova legenda živi in bo živela, negativna mnenja in okusi pa bodo vedno.

Pa pustimo Avsenika, tema je Kreže.

Točno!

iskra
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a iskra » 27.11.2010, 10:32

Nekaj me zanima...glede slik na njegovem videu:
http://www.youtube.com/watch?v=3uXlrlv5 ... re=related
Vidim, da so to stare slike oz. prikazano nekdaj igranje na Slovenskem, so to mogoče dela Maksima Gasparija? (ker imam doma kalender z istimi motivi datirano l. 1947 po delih M. Gasparija), LP

Dejan
Dober muzikant
Dober muzikant

OdgovorNapisal/-a Dejan » 06.12.2010, 16:35

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov