.:Modrijani:.

freyton

.:Modrijani:.

OdgovorNapisal/-a freyton » 08.02.2007, 20:46

Kako se vam zdijo Modrijani. Men so kul zanimajo pa me vaša mnenja.
http://www.modrijani.eu tu lahk zvete kj več o njih.

Rok

Modrijani

OdgovorNapisal/-a Rok » 08.02.2007, 20:51

Modrijani so carji!

Vsi ljubitelji pristne narodno-zabavne glasbe smo lahko veseli, da so se ''zgodili''. Brez njih bi nekaj manjkalo..

LP;Rok

Kiki
Moderator
Moderator
Kraj: VELENJE-Vinska Gora

OdgovorNapisal/-a Kiki » 08.02.2007, 22:21

Men so trenutno najboljši mlad narodno zabavni ansambel... Res so odlični... Upam da bodo ostali na takšnem nivoju :wink:
Glasba mi pomeni vse, z njo življenje se začne!!!! V meni nikdar ne zamre, je kot daljni lep spomin, ki zveni še ko zaspim!

Slovenec

OdgovorNapisal/-a Slovenec » 18.02.2007, 00:40

zdravo!!!
modrijani so ZELO dober ansambel, ki je odličen tako vokalno kot instrumentalno....vsa čast!!!
vendar mislim, da Rok ne bo več dolgo tako lepo pel, saj ga lahko večkrat vidiš v znanem lokalu v Vojniku, kjer popiva in kadi...če bi js imel tak glas, ne bi nikoli prižgal cigarete ali pil gazirane (alkoholne) pijače!!!
na primer: Oto Pestner ima izredno spoštovanje do svojega glasu, zato pa je še danes po toliko letih IZJEMEN vokalist!!

lp

gamsek
Začetnik
Začetnik
Kraj: Ravne na Koroškem

OdgovorNapisal/-a gamsek » 18.02.2007, 15:16

Modrijani......... 1a. men osebno so ful dober ansambel.
lp
frajtonarca je zakon!!!!!!

dolenka

OdgovorNapisal/-a dolenka » 21.02.2007, 21:26

odličen ansambel! meni so zelo ušeč! se pa strinjam s tabo Slovenec-škoda rokovega glasu...tudi sama sem slišala za to... :roll:

Trta

OdgovorNapisal/-a Trta » 23.02.2007, 12:52

So zelo profesionalni!
Po mojem okusu pa Rok poje kot punca! Nekaterim je to všeč, nekaterim ni... Meni ni...

garbage
Začetnik
Začetnik
Kraj: Vrtovin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a garbage » 23.02.2007, 14:38

Po mojem mnenju je pa glas ki ga poje rok ful dobr... Pač 1. tenor. Tudi sam pojem(oz. se trudim) 1. tenor v moškem pevskem zboru, bi pa lažje pel 2.tenor in pa oba basa. Za 1. tenor sem se odloču ker pač ni bil ta glasu v zboru zastopan v primernem številu.

Mojster
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Mojster » 27.02.2007, 11:16

Sam zelo občudujem in cenim Modrijane. Preprosto so zame Zakon.
Slovenci imamo poleg harmonike (frajtonerice) zelo radi tudi petje, kjer so zame in za vsaj 90% ljudi ki posluša to zvrst pojem.

Pri nasprotnikih oz. neljubiteljih Modrijanov tj. tistih 10%, pa opažam, da jih pa popolnoma ne marajo in ne samo malo!
Izjemen posameznik kot je Rok Švab jim poje preveč žensko (pravijo, da moški mora peti moško) , pa pocukrano, ped....

Kakor koli za veliko večino so št. 1. Je pa tudi dosti mladih skupin, ki so tudi odlične. Izbira je velika.

Lucky
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Lucky » 27.02.2007, 12:35

Jaz bom pa takole reku... Ansambel je instrumentalno izvrstno podkovan nimam besed, kar se tiče skupinskega petja se tudi sliši zelo dobro in se dobro pokrivajo.
Všeč so mi tudi njihove melodije in teksti. Za te stvari nimam besed.

Samo rad bi pa pograjal eno stvar in podal svoje mnenje, glede Rokovih solo delov v pesmih, kjer po krajšem poslušanju začneš primerjat njegovo petje dobesedno z vlečenjem mačke za rep .

Jaz osebno bi dal naziv "najboljši pevec narodnozabavne glasbe" raje Blažu, ki je res prava ikona Modrianov in ima zame osebno veliko bolši glas!

Sploh pa če realno gledaš, pevca fantov s praprotna, ki ne vem glih njegovo ime in ga Rok skuša kopirati, lahko samo povem da se bo Rok moral še dost trudit. Pa verjamem, da ni sposoben pet tako kot on. Ko Roka gledaš v živo se ti zdi kot da poje na silo. Pa boste rekli, da se po starosti ne moreta primerjat, si pa poglejte stare posnetke fantov s praprotna. Saj mu ni niti senca.

Saj ne rečem da so tako slabi al pa kaj. Prav super so in jih je lepo imet med nami in je lepo da se trudijo in to, ampak vseeno teh naslovov si Rok ni zaslužil. So še veliko bolši pevci, kot je on. Eden je tudi v njegovem ansamblu.

Mojster
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Mojster » 27.02.2007, 14:32

Ja, sam sem verjetno kot veliki pristaš Modrijanov lahko tudi z čem zaslepljen, pa vednar spoštujem tvojo cenjeno mnenje.

Lucky verjentno imaš v mislih Andreja Berganta od Slakov. Slaki sedaj bolj malo nastopajo in ko nastopajo v živo in to kar sem pred kratkim slišal so le bleda senca tistega kar so bili.

Ker pa sam precej natančno zasledujem nz sceno sem primerjal tudi Slake in Modrijane (ko le ti izvajajo Slakove). Težko je primerjati, ker je pri Modrijanih postavitev glasov pri Slakovih komadih drugačna. Pa vendar na studijskih posnetkih Slakov pevec Andrej zveni izjemno.
Vendar, ko sem pa imel priložnost slišati in primerjati v živo recimo tako Slaka in Modrijane s skladbo "Čebelar", je pa bil po mojem mnenju Andrej bistveno slabši od Roka in je celotna izvedba pri Modrijanih bistveno bolj ratala.
Pa, da ne bo pomote. Slak in še prav posebej njegovi pevci so žive legende in jih spoštujem kot svojega očeta. Modrijani so pa v polnem zaletu in ljubljenci občinstva.

Lucky
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Lucky » 27.02.2007, 21:09

Ravno pred kratkim so bili na televiziji stari posnetki o triu Lojzeta Slaka in fantov s praprotna, ki so v živo igrali in peli za enim mikrofonom. Res odlčno. g. Lojzetu Slaku se je videlo kako je imel tremo in podobno...
Moje mnenje je tudi, da je zaradi smrti Jožeta Šifrerja, Franci Rebernik pri fantih s praprotna, bil in je še vedno zgrešen in seveda ni več tiste prave kvalitete kot je bila nekoč. Res je tudi, da so sedaj člani starejši gospodje in se jim res pozna to.

Drugače nimam nič proti Modrijanom in so zame tudi pravi mojstri in to, ampak vseeno, danes se lažje popravljajo detajli in se zakrijejo govorne napake in podobno. Naziv najbolšega pevca je bil zgrešen.

Trta

OdgovorNapisal/-a Trta » 28.02.2007, 13:10

Po mojem okusu ima boljši glas tenorist pri Spevih... Pa tudi pevec Ansambla Storžič je vokalno dober. Tudi Tone Rus je zadovoljiv...

Lucky
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Lucky » 28.02.2007, 17:15

Se popolnoma strinjam in sem tako ali tako povedal, da so veliko bolši pevci zunaj, ki bi si tudi bolj zaslužili ta naziv.
Tako sem samo primerjal dva, ki imata kao najbol identičen glas, pri katerem Rok popuši na celi črti.
Ta naziv najbolšega pevca me res res moti, ker si ga nikakor ni zaslužil...

Primož

OdgovorNapisal/-a Primož » 28.02.2007, 17:52

men so ql, sem pa tut mnnenja naj blaž več poje, rok pa naj špila pa bo vse ok,

Mojster
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Mojster » 01.03.2007, 08:26

Da ne bo nesporazuma! To, da je Rok Švab bil 2 leti proglašen za NAJ pevca NZ glasbe v Sloveniji je odločalo glasovanje občinstva in ne stroka.
Ste pa v tej kao eliti pozabili omeniti še vsaj Lada Šurla od Dolenjcev. Pri Spevu me je pa začelo malce motiti solo petje Kristijana Kolenca in njegovo tresenje glasu. Ampak to so malenkosti, ki motijo mene pa mogoče še koga, večina jih pa obožuje in prav je tako.

juhu

OdgovorNapisal/-a juhu » 01.03.2007, 20:58

Ja Lado je tud dobr mojster v petju sam primerjajte 10-letno razliko in njegov glas se je mal poslabšal, vsaj tako se mi zdi. Modrijani pa delajo povdark na petju, kar pa enim ne ugaja, kar je tud pravilno. Sej drugače imajo nekaj dobrih komadov, najbl všeć mi pa je Spomin na pevca. vrhunski komad:

muzikant

OdgovorNapisal/-a muzikant » 27.03.2007, 20:30

meni so tudi super ansambel!
imajo zelo dobre pesmi!
kar je pa pri njih najboljše....IMAJO ČUDOVIT GLAS ZA PETJE!

Hudicek

OdgovorNapisal/-a Hudicek » 28.05.2007, 15:50

Hey!! se strinjam s tabo slovenc ja da je škoda rokovega glasa v bistvu pa so modrijani mentorji našega ansambla oz sta sam rok pa franjo pa morn na žalost potrdit da je to o kajenju pa pitju res :( NA žALOST

muzikant33
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Prelepi gorenjski svet

OdgovorNapisal/-a muzikant33 » 28.05.2007, 16:45

pri katerem ansamblu pa si?

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost