Cene ansamblov in posameznikov?

Amazoncy
Mali godec
Mali godec
Kraj: ...čez zelene trate...

OdgovorNapisal/-a Amazoncy » 22.05.2009, 10:56

Kaj pa za Mitja kvintet, Zupane in Petra Finka? Ve kdo?
Sreča se raje druži s skromnimi...

rok07
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Poljanska dolina ob Kolpi
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a rok07 » 22.05.2009, 11:14

Fink ima veselico 1300-1500.

Malinuc
Dober muzikant
Dober muzikant
Kraj: Postojna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Malinuc » 22.05.2009, 12:24

Kaj pa Mihelič?
Slika

joc
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a joc » 22.05.2009, 13:59

Malinuc napisal/-a:Kaj pa Mihelič?

Je pa itak pregorel za na zabave. Vsaj jaz imam tako izkušnjo iz veselice.

Aco51
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a Aco51 » 22.05.2009, 14:25

joc napisal/-a:

A Mihelič je pregorel na špilu? (če sem te prav razumel - al' kdo od njegovih iz ansambla?)
Jutri igrajo Miheliči na Križu pri Komendi - bom videl v kakšni formi so!
Lep pozdrav, Aco51!

Reporter
Dober muzikant
Dober muzikant

OdgovorNapisal/-a Reporter » 22.05.2009, 14:27

Aco51 napisal/-a:
joc napisal/-a:

A Mihelič je pregorel na špilu? (če sem te prav razumel - al' kdo od njegovih iz ansambla?)

Mah Mihelič je lahko car med ljudmi samo v domačem kraju. Tle pri nas v Semiču je igral lani al predlani, se več ne spomnem, pa je samo svoje komade igral in ga folk po domače povedano sploh ni jebu 5% v mozak.

Aco51
V.I.P.
V.I.P.

OdgovorNapisal/-a Aco51 » 22.05.2009, 14:31

Reporter napisal/-a:
Aco51 napisal/-a:
joc napisal/-a:

Mah Mihelič je lahko car med ljudmi samo v domačem kraju. Tle pri nas v Semiču je igral lani al predlani, se več ne spomnem, pa je samo svoje komade igral in ga folk po domače povedano sploh ni jebu 5% v mozak.

Mihelič že vsaj 25 let v narodno-zabavnih rundah igra samo svoje komade! - kar je tudi prav. Kdo pa jih bo igral, če ne "originalni" ansambel? - Pa še toliko lepih melodij ima, da jih lahko igra ves večer in celo noč, pa mu ne bo treba nobene ponoviti!. Ljudje so pa pač tako narejeni, da je vedno boljše tuje kot domače.
Lep pozdrav, Aco51!

joc
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a joc » 22.05.2009, 14:41

Aco51 napisal/-a:
Reporter napisal/-a:
Aco51 napisal/-a:
joc napisal/-a:

Mihelič že vsaj 25 let v narodno-zabavnih rundah igra samo svoje komade! - kar je tudi prav. Kdo pa jih bo igral, če ne "originalni" ansambel? - Pa še toliko lepih melodij ima, da jih lahko igra ves večer in celo noč, pa mu ne bo treba nobene ponoviti!. Ljudje so pa pač tako narejeni, da je vedno boljše tuje kot domače.

Prepočasno igranje, pretiho ozvočenje, brez volje do igranja (vsi člani ansambla), nasplošno za en k.....Glede na njegove posnetke, bi pričakoval več!

frikmusic
Mali godec
Mali godec
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a frikmusic » 22.05.2009, 15:01

Zanimivo sam sem jih poslušal cca 3-4 leta nazaj pa jih ne morem prehvalt Hudnik mi po glasu res ne paše s pevko drugač pa mislim da so izredno uigrani sploh Mihelič je počeu s harmoniko take vragolije da mislim da mu praktično ni para pa še u živo so igral ne tko kot nekateri drugi kar je pa bistvo žura oziroma zabave.
Mihelič je car

www.promobile.si

urban
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Kamnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a urban » 22.05.2009, 15:16

Jutri grem morda na veselico, kjer igra Mihelič, bom posnel kaj, če bo šlo. :wink:
Melodija, letnik 1983, B-Es-As
Grilc, letnik 2007, C-F-B

Dejan
Dober muzikant
Dober muzikant

OdgovorNapisal/-a Dejan » 22.05.2009, 15:57

Se že mal umirjajo. Če vidijo, da se ljudje ne odzivajo, so bolj v "stand-by". :) Vseeno pa Franc pri 60-ih ne more biti tako energičen kot pri 30-ih. Vseeno ostaja moj idol, predvsem glede odnosa do instrumenta in glasbe: natančen (pikolovski), a vseeno duša. ;)
Tablature za začetnike: https://www.facebook.com/groups/frajtonarca/

frikmusic
Mali godec
Mali godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a frikmusic » 22.05.2009, 16:34

Dejan napisal/-a:Se že mal umirjajo. Če vidijo, da se ljudje ne odzivajo, so bolj v "stand-by". :) Vseeno pa Franc pri 60-ih ne more biti tako energičen kot pri 30-ih. Vseeno ostaja moj idol, predvsem glede odnosa do instrumenta in glasbe: natančen (pikolovski), a vseeno duša. ;)
Mihelič je zame kar se tiče igranja frajtonarce absolutno car njegovi komadi imajo vloženo neko energijo ki je ni sposoben vložit praktično nihče od frajtonerjev ko pa ga opazuješ igra s popolno lahkotnostjo in pri tem praktično nima konkurence. Kar pa se njega tiče pa baje ni lih duša do učencev in tudi do članov ansambla ni bil lih nevemkako prijazen "baje".
Mihelič je car

www.promobile.si

joc
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a joc » 22.05.2009, 16:45

frikmusic napisal/-a:
Dejan napisal/-a:Se že mal umirjajo. Če vidijo, da se ljudje ne odzivajo, so bolj v "stand-by". :) Vseeno pa Franc pri 60-ih ne more biti tako energičen kot pri 30-ih. Vseeno ostaja moj idol, predvsem glede odnosa do instrumenta in glasbe: natančen (pikolovski), a vseeno duša. ;)
Mihelič je zame kar se tiče igranja frajtonarce absolutno car njegovi komadi imajo vloženo neko energijo ki je ni sposoben vložit praktično nihče od frajtonerjev ko pa ga opazuješ igra s popolno lahkotnostjo in pri tem praktično nima konkurence. Kar pa se njega tiče pa baje ni lih duša do učencev in tudi do članov ansambla ni bil lih nevemkako prijazen "baje".

Mislim, da nisi dobro razumal moje izjave. Tudi sam zelo rad poslušam Miheliča in ga tudi igram. Vem, da je mnogo naredil na tehniki igranja frajtonarice. Hotel sem povedat samo to, da so za veselice dejansko nekoliko prestari, kar pa ne drži za koncerte. Mogoče sem pa ravno naletel na slabo razpoloženje ansambla in so drugje lahko boljši. To je moje mnenje.

Lp joc

Malinuc
Dober muzikant
Dober muzikant
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Malinuc » 22.05.2009, 18:14

Po toliko letih igranja ne moreš bit na vsakem koncertu v top formi in res motiviran.
Tudi sam ne bi bil, zagotovo.
Slika

Reporter
Dober muzikant
Dober muzikant

OdgovorNapisal/-a Reporter » 22.05.2009, 20:04

hh mam eno par posnetkov ki ni lih natančen :D

Malinuc
Dober muzikant
Dober muzikant
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Malinuc » 22.05.2009, 21:08

Ti posnetki niso nič proti njegovi bogati glasbeni karijeri pred katero se razni dandanašnji virtuozi lahko samo skrijejo. No, odvisno kaj gledamo. V mislih imam predvsem energijo, izvirnost, navsezadnje tudi šov. Pa tudi zvrst glasbe in duša slovenske narodne glasbe ni več enaka.
Sicer pa je ta tema namenjena drugim pogovorom.
Slika

Reporter
Dober muzikant
Dober muzikant

OdgovorNapisal/-a Reporter » 22.05.2009, 21:46

Malinuc napisal/-a:Ti posnetki niso nič proti njegovi bogati glasbeni karijeri pred katero se razni dandanašnji virtuozi lahko samo skrijejo. No, odvisno kaj gledamo. V mislih imam predvsem energijo, izvirnost, navsezadnje tudi šov. Pa tudi zvrst glasbe in duša slovenske narodne glasbe ni več enaka.
Sicer pa je ta tema namenjena drugim pogovorom.

ampak vseeno,...ne bi od takšnega ansambla pričakovau tako slab nastop.

Ibanez RG
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ibanez RG » 22.05.2009, 22:00

Okj, mene bolj in najbolj moti zven oz. nezven Lanzingerice. Ko bo igral na kaksno lepse zveneco harmoniko bom spet kupil kak album. Briga njega za to :D :D !
Harmonika Prostor C'F'B'

gasper
Večji godec
Večji godec
Kraj: petelinjek-ok. novega mesta

OdgovorNapisal/-a gasper » 22.05.2009, 22:39

Sicer smo malo iz teme, ampak ste prej oz. nekaj časa nazaj zapisali da je Mihelič igral v Semiču in je igral le svoje skladbe in da so ga (lepo rečeno) ignorirali. Ampak ima res lepe komade, skladbe, tako da se strinjam da bi jih lahko ves večer igral pa nobene dvakrat! Recimo Fantje z vseh vetrov so tudi igrali IZKLJUČNO svoje komade, nikoli kakega Slaka, Avsenika,...- po mojih informacijah iz prve roke. Je pa res da je treba igrati predvsem tisto kar je ljudem všeč, da zapojejo skupaj z muzikanti (imam kar zanimive izkušnje glede tega)... in ne preveč kompliciranih skladb igrati, tiste so za tekmovanja.

Reporter
Dober muzikant
Dober muzikant

OdgovorNapisal/-a Reporter » 23.05.2009, 08:33

gasper napisal/-a:Sicer smo malo iz teme, ampak ste prej oz. nekaj časa nazaj zapisali da je Mihelič igral v Semiču in je igral le svoje skladbe in da so ga (lepo rečeno) ignorirali. Ampak ima res lepe komade, skladbe, tako da se strinjam da bi jih lahko ves večer igral pa nobene dvakrat! Recimo Fantje z vseh vetrov so tudi igrali IZKLJUČNO svoje komade, nikoli kakega Slaka, Avsenika,...- po mojih informacijah iz prve roke. Je pa res da je treba igrati predvsem tisto kar je ljudem všeč, da zapojejo skupaj z muzikanti (imam kar zanimive izkušnje glede tega)... in ne preveč kompliciranih skladb igrati, tiste so za tekmovanja.

Ja,...je igral...in pač so ga ignorirali. Ma pa res zelo veliko lepih komadov :D

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost