Osnove igranja na frajtonarco

Vse o notah, tablaturah, učiteljih itd.
M3lkoR

Osnove igranja na frajtonarco

OdgovorNapisal/-a M3lkoR » 27.03.2009, 14:43

Zdaj sem se odločil, da bi rad vedel še zraven klavirke igrat frajtonarco, ampak žal nimam kaj dosti pojma o tem.
Sicer že vem nekaj, da se spremenijo duri (?) ko menjaš smer vleke meha in mislim, da sem ugotovil, da si tipke v eni vrsti sledijo v intervalih terce...več pa tudi nevem.

Zdaj pa bi prosil, če bi mi lahko kdo pomagal in mogoče napisal kak frajtonarca prav za prav deluje in če se je možno tudi po notah učiti? Če veste tudi za kakšen brezplačen program za učenje ali pa katero stran, ki bi to bolje opisala, bi blo tud vredu. Ampak v glavnem hočem le vedeti kak funkcionira, ker igranje pa sem bom potem že naučil sam.

Lp

Blaž
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

Re: Osnove igranja na frajtonarco

OdgovorNapisal/-a Blaž » 27.03.2009, 15:03

M3lkoR napisal/-a:Zdaj sem se odločil, da bi rad vedel še zraven klavirke igrat frajtonarco, ampak žal nimam kaj dosti pojma o tem.
Sicer že vem nekaj, da se spremenijo duri (?) ko menjaš smer vleke meha in mislim, da sem ugotovil, da si tipke v eni vrsti sledijo v intervalih terce...več pa tudi nevem.

Zdaj pa bi prosil, če bi mi lahko kdo pomagal in mogoče napisal kak frajtonarca prav za prav deluje in če se je možno tudi po notah učiti? Če veste tudi za kakšen brezplačen program za učenje ali pa katero stran, ki bi to bolje opisala, bi blo tud vredu. Ampak v glavnem hočem le vedeti kak funkcionira, ker igranje pa sem bom potem že naučil sam.

Lp

Mislim da bi ti tole lahko prišlo prav:

http://www.strasser-harmonikas.com/de/tonbelegung3.htm
Rutar tolminka, 2007Slika

Blaž
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Blaž » 27.03.2009, 16:51

Evo pa še tale program, podoben VSLN od Goterja:

LTK

http://www.partis.si/torrent/podrobno/56806

M3lkoR

OdgovorNapisal/-a M3lkoR » 27.03.2009, 17:46

Hvala lepa za tak hiter odgovor! :)

Prvi link se mi zdi precej dober...bo mi veliko koristil.
Pri drugem pa še nisem prišel do tega, da bi program sprobal. Bom pa ga čim prej. ;)

Hvala ti Blaž, še enkrat.

Blaž
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Blaž » 27.03.2009, 18:23

M3lkoR napisal/-a:Hvala lepa za tak hiter odgovor! :)

Prvi link se mi zdi precej dober...bo mi veliko koristil.
Pri drugem pa še nisem prišel do tega, da bi program sprobal. Bom pa ga čim prej. ;)

Hvala ti Blaž, še enkrat.

Ni zakej 8)

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost