Skladanje in pisanje

Vse o notah, tablaturah, učiteljih itd.
Aco
Večji godec
Večji godec
Kraj: Dolenjska
Kontakt:

Skladanje in pisanje

OdgovorNapisal/-a Aco » 28.07.2009, 11:16

a se kdo na tem forumu ukvarja z pisanjem melodij ali pa besedil ali samo igrate?
Glasba je razlog, razlog je veselje, to moje je življenje
Dečman - 2008 - C F B
Moji posnetki:
http://aco.byethost14.com/muska/

Kiki
Moderator
Moderator
Kraj: VELENJE-Vinska Gora

OdgovorNapisal/-a Kiki » 28.07.2009, 14:19

Sam se dosti ukvarjam s tem, vendar za druge dalam le melodije in aranžmaje, besedila pa žal ne dajem- jih "šparam" zase! hehe :D
Glasba mi pomeni vse, z njo življenje se začne!!!! V meni nikdar ne zamre, je kot daljni lep spomin, ki zveni še ko zaspim!

ivan_jan
Večji godec
Večji godec
Kraj: Postojna (skoraj)

OdgovorNapisal/-a ivan_jan » 28.07.2009, 14:25

jaz sem napisal par besedil, vendar niso še bile uporabljene...so verjetno v drugem planu pri vseh ki jih imajo :D
Le enkrat sem božal te nežno,
ti s prsti šel skozi lase,
oh, kaj vse bi dal, da lahko bi
k tebi še kdaj vrnil se.

Aco
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Aco » 28.07.2009, 15:05

jaz pišem besedila pa mam dve redni "stranki".. :D
poskušam neki se tud v melodije spuščat pa mi še manka mal izkušn, mam pa en komad narjen iz mojga besedila in melodije :)

eno besedilo spisano tko mal za hec (drgač sm bol za valčke :) ) :

Mestno dekle
(S. Plut / ___ )

Neki sm dan se u mesto odpravil,
ko pomežikne mi lušno dekle.
Takrat nisem vedel v kaj se to spuščam,
a danes sprašujem se kaj mi treba je.

Sprašujem kaj je bilo treba mi,
ker to dekle res prelišpavo je,
ker poleg asvalta, pozna čisto nič,
debelo pogleda me zraven kravice.

Ej dekle posluš če bi hotla bit moja
na vasi nemalo je kravjega gnoja
če misliš te mestne norčije uganjat
pol nehu o tebi bom tudi jaz sanjat

Dečman - 2008 - C F B

Moji posnetki:

rok07
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Poljanska dolina ob Kolpi
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a rok07 » 28.07.2009, 15:44

Aco, se je že zgodilo, da so neobjavljena besedila nekateri vzeli za svoje in jih lepo prodali. Tako, da ti priporočam pazljivo objaljanje tvojih skladb. Da ne boš presenečen če bo tvoje besedilo zmagalo recimo na Vurberku, pod katerim bo podpisan drug avtor :lol: . Hec hec, ampak previdnost vseeno ni odveč.

Aco
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Aco » 28.07.2009, 15:47

rok07 napisal/-a:Aco, se je že zgodilo, da so neobjavljena besedila nekateri vzeli za svoje in jih lepo prodali. Tako, da ti priporočam pazljivo objaljanje tvojih skladb. Da ne boš presenečen če bo tvoje besedilo zmagalo recimo na Vurberku, pod katerim bo podpisan drug avtor :lol: . Hec hec, ampak previdnost vseeno ni odveč.

zgodilo se je tud da sta pršla dva z isto melodijo :D

Dečman - 2008 - C F B

Moji posnetki:

Malinuc
Dober muzikant
Dober muzikant
Kraj: Postojna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Malinuc » 28.07.2009, 17:07

Aco svaka čast za stranke in vse. :)
Vseeno bi pa lahko uporabil kakšne metafore ali kaj podobnega, da ni vse tako direktno in 'neumetniško'. Ker ravno zato ni narodno-zabavna glasba bolj priljubljena. Preverjeno! Sem naredil temo na nekem drugem, ne-glasbenem forumu.

Če ti je pa všeč pisanje besedil, upam, da ti bo uspelo v tem poslu.

Sicer mislim, da imam vsaj manjšo sposobnost za pisanje besedil ampak jih ne pišem, ker potem ne vem kaj bi z njimi. :)
Besedil ne bi nikoli prodajal drugim. Če glasbenik ne ve kaj bi sam povedal in poje samo kupljene misli, a je to sploh glasbenik? To me res moti, da je vse kupljeno. Ok, če je ali glasba ali besedilo, ne pa oboje. :? To je zame res žalostno. :roll:
Slika

Aco
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Aco » 28.07.2009, 17:35

Malinuc napisal/-a:Aco svaka čast za stranke in vse. :)
Vseeno bi pa lahko uporabil kakšne metafore ali kaj podobnega, da ni vse tako direktno in 'neumetniško'. Ker ravno zato ni narodno-zabavna glasba bolj priljubljena. Preverjeno! Sem naredil temo na nekem drugem, ne-glasbenem forumu.

Če ti je pa všeč pisanje besedil, upam, da ti bo uspelo v tem poslu.

Sicer mislim, da imam vsaj manjšo sposobnost za pisanje besedil ampak jih ne pišem, ker potem ne vem kaj bi z njimi. :)
Besedil ne bi nikoli prodajal drugim. Če glasbenik ne ve kaj bi sam povedal in poje samo kupljene misli, a je to sploh glasbenik? To me res moti, da je vse kupljeno. Ok, če je ali glasba ali besedilo, ne pa oboje. :? To je zame res žalostno. :roll:

To besedilo je bol tako... mam par komadov k je velik bolj metafor mot..
drgač gre pa tudi meni to na živce da se glasba kupuje.. kašna je potem razlika med mano in ansamblom ki je oboje kupil.. razumem da ne moreš vse sam napisat če pač nimaš žilice za to ampak vsaj eno pa moraš sam, ker potem se mi nekako ne zdi prav da se pol tvoj ansambel podpiše po skladbo za katero nisi dal nič drugega kot to da jo igraš

Dečman - 2008 - C F B

Moji posnetki:

Malinuc
Dober muzikant
Dober muzikant
Kraj: Postojna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Malinuc » 28.07.2009, 17:38

Aha, sem videl, da je to napisano bolj za hec.

Kako pa si prišel do tega, da drugim pišeš?
Slika

Aco
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Aco » 28.07.2009, 18:51

Malinuc napisal/-a:Aha, sem videl, da je to napisano bolj za hec.

Z Golobičem delava skup.. jzt besedila on pa melodije.. pol je pa še eden vidu moje besedilo me je pa prosu če spišem besedilo na njegovo melodijo.. zdej mi je šeeno melodijo poslal pa še iščem idejo da napišem :)

Dečman - 2008 - C F B

Moji posnetki:

gasper
Večji godec
Večji godec
Kraj: petelinjek-ok. novega mesta

OdgovorNapisal/-a gasper » 28.07.2009, 18:54

No, jaz se tudi nekaj malega ukvarjam z pisanjem besedil, tudi bolj zase oz. svoj ansambel, se je pa že zgodilo da se mi je, ko sva z enim glasbenim kolegom malo kramljala porodila misel za besedilo za njihov ansambel - pač tema besedila se navezuje na ime njihovega ansambla.

Pa tudi že nemalokdo mi je rekel da če bi pokazal svoja besedila, vendar nerad zaradi ene malo slabše izkušnje, kot je zapisal rok07, torej "kraje" besedila.

Se pa strinjam z vami glede kupovanja besedil. Saj ne rečem, moraš imeti malo smisla za pisanje, besede, ritem,... ampak sem skoraj 100% da če je nekdo v glasbi ter da poje in/ali igra kak inštrument z dušo, ljubeznijo, da lahko skupaj spravi kak tekst ali pa ga uglasbi. Je pa tako - vaja dela mojstra, torej vsako besedilo bo morda boljše od prejšnjega (čeprav so vmes tudi kakšni katastrofalni :D :oops: )!

rok07
V.I.P.
V.I.P.
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a rok07 » 28.07.2009, 22:00

Samo če mene vprašaš, tole besedilo ki si ga objavil nima ne repa ne glave. Besede so napisane tja v en dan, besedilo je brezpomensko, žal. Malo si preglej besedila od NZ glasbe in jih preštudiraj.
Neki sm dan se u mesto odpravil, ko pomežikne mi luštno dekle ?? Neki sm dan se....? Mi pomežikne? Slabo ti gredo tudi slovnični časi.

Zgolj moje mnenje, da se s tem ne pride daleč.

Aco
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Aco » 28.07.2009, 22:45

rok07 napisal/-a:Samo če mene vprašaš, tole besedilo ki si ga objavil nima ne repa ne glave. Besede so napisane tja v en dan, besedilo je brezpomensko, žal. Malo si preglej besedila od NZ glasbe in jih preštudiraj.
Neki sm dan se u mesto odpravil, ko pomežikne mi luštno dekle ?? Neki sm dan se....? Mi pomežikne? Slabo ti gredo tudi slovnični časi.

pa če pravim d sm pisal kr nekaj.. če sm porabil 5 minut za tole.. če bi porabil 5 ur ga gotovo nebi blo tuki..

Dečman - 2008 - C F B

Moji posnetki:

Reporter
Dober muzikant
Dober muzikant

OdgovorNapisal/-a Reporter » 28.07.2009, 23:09

Aco napisal/-a:
rok07 napisal/-a:Samo če mene vprašaš, tole besedilo ki si ga objavil nima ne repa ne glave. Besede so napisane tja v en dan, besedilo je brezpomensko, žal. Malo si preglej besedila od NZ glasbe in jih preštudiraj.

pa če pravim d sm pisal kr nekaj.. če sm porabil 5 minut za tole.. če bi porabil 5 ur ga gotovo nebi blo tuki..

ondi bi biu pr meni :D

rok07
V.I.P.
V.I.P.
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a rok07 » 29.07.2009, 00:01

Rajši si vzemeš malo več časa pa spišeš nekaj lepega kot pa na hitro nekaj skup spraviš. Isto kot pr deklici, treba vzet čas pa prav nardit, ne pa vse povprek napočez in na koncu vse skup nič :lol: 8)

Reporter
Dober muzikant
Dober muzikant

OdgovorNapisal/-a Reporter » 29.07.2009, 00:06

rok07 napisal/-a:Rajši si vzemeš malo več časa pa spišeš nekaj lepega kot pa na hitro nekaj skup spraviš. Isto kot pr deklici, treba vzet čas pa prav nardit, ne pa vse povprek napočez in na koncu vse skup nič :lol: 8)

khm...ti bi rad da pri deklici kaj rata al da ni nč (otrok ali ne? :D) :lol:

rok07
V.I.P.
V.I.P.
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a rok07 » 29.07.2009, 00:16

Reporter napisal/-a:
rok07 napisal/-a:Rajši si vzemeš malo več časa pa spišeš nekaj lepega kot pa na hitro nekaj skup spraviš. Isto kot pr deklici, treba vzet čas pa prav nardit, ne pa vse povprek napočez in na koncu vse skup nič :lol: 8)

khm...ti bi rad da pri deklici kaj rata al da ni nč (otrok ali ne? :D) :lol:

Lej tebi sploh nem govoru, kr teh stvari še ne poznaš hahahahah!!!! 8) :lol:
PS: Malibu :roll:

barca1
Začetnik
Začetnik
Kraj: črnomelj
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a barca1 » 30.07.2009, 13:05

Aco napisal/-a:

Z Golobičem delava skup.. jzt besedila on pa melodije.. pol je pa še eden vidu moje besedilo me je pa prosu če spišem besedilo na njegovo melodijo.. zdej mi je šeeno melodijo poslal pa še iščem idejo da napišem :)

Kaj zdj boš napisal ali bom morau čakat še dolgo :D :P Malo pohiti, ker drugi komadi že čakajo :D heheMalo mora bit heca :) Je pa lepo sodelovat s tabo Aco :wink:
Narodna muska je prava stvar!!!:P

Aco
Večji godec
Večji godec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Aco » 30.07.2009, 13:10

barca1 napisal/-a:
Aco napisal/-a:

Kaj zdj boš napisal ali bom morau čakat še dolgo :D :P Malo pohiti, ker drugi komadi že čakajo :D heheMalo mora bit heca :) Je pa lepo sodelovat s tabo Aco :wink:

veš.. za tako dobro melodijo ne bom neko slabo besedilo napisu.. se moram fejst potrudt..

Dečman - 2008 - C F B

Moji posnetki:

barca1
Začetnik
Začetnik
Kraj: črnomelj
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a barca1 » 30.07.2009, 13:12

haha :) nekr vsem lagat da je dobra :) ti si sm vzemi cajt :wink:
Narodna muska je prava stvar!!!:P