KAj mi priporočate?????

zidnidvojnik
Začetnik
Začetnik

KAj mi priporočate?????

OdgovorNapisal/-a zidnidvojnik » 30.12.2009, 21:17

No zdej po novem letu grem naročit novo harmoniko pa me zanima kaj mi priporočate. Zdej imam rutar be-es-as in sem zelo zadovoljen, zdej bi pa rad kupil še eno ce-ef-be za tam nekje 3000€ (melodija defenitivno odpade :D ).

Izbiram predvsem med rutar, zupan, lanzinger, kapš (skratka malo višji razred)

Hvala!

FrEaK
Večji godec
Večji godec
Kraj: Breg - Omre
Kontakt:

Re: KAj mi priporočate?????

OdgovorNapisal/-a FrEaK » 30.12.2009, 21:52

zidnidvojnik napisal/-a:No zdej po novem letu grem naročit novo harmoniko pa me zanima kaj mi priporočate. Zdej imam rutar be-es-as in sem zelo zadovoljen, zdej bi pa rad kupil še eno ce-ef-be za tam nekje 3000€ (melodija defenitivno odpade :D ).

Hvala!

Žveglič? 8)
Žveglič C-F-B, 2009

zidnidvojnik
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a zidnidvojnik » 30.12.2009, 21:55

he he to tudi ne. Mi ne sede kot bi morala. Sem probal par dni nazaj :D

ljudskigodec

Priporočam

OdgovorNapisal/-a ljudskigodec » 30.12.2009, 22:00

V šmarjeških toplicah sem probal ALPEN nov model. Komod se primerja z harmonikami višjega razreda. Njihov predstavnik mi je celo rekel, tudi če naročiš harmoniko in nisi ob prevzemu z njo zadovoljen jo lahko odkloniš. Torej nimaš kaj izgubiti. Moram pa reči . trdota, uglašenost, teža??? SUPERCA ti rečem.
Moj predlog, tudi sam špilam RUTAR, samo za ta denar je to kvaliteta isti ceena bistveno nižji nivo!!!

zidnidvojnik napisal/-a:he he to tudi ne. Mi ne sede kot bi morala. Sem probal par dni nazaj :D

zidnidvojnik
Začetnik
Začetnik

Re: Priporočam

OdgovorNapisal/-a zidnidvojnik » 30.12.2009, 22:03

ljudskigodec napisal/-a:V šmarjeških toplicah sem probal ALPEN nov model. Komod se primerja z harmonikami višjega razreda. Njihov predstavnik mi je celo rekel, tudi če naročiš harmoniko in nisi ob prevzemu z njo zadovoljen jo lahko odkloniš. Torej nimaš kaj izgubiti. Moram pa reči . trdota, uglašenost, teža??? SUPERCA ti rečem.
Moj predlog, tudi sam špilam RUTAR, samo za ta denar je to kvaliteta isti ceena bistveno nižji nivo!!!

zidnidvojnik napisal/-a:he he to tudi ne. Mi ne sede kot bi morala. Sem probal par dni nazaj :D

bom šel sprobat tudi to pa bomo vidli :D

urban
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Kamnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a urban » 30.12.2009, 22:06

Med napisanimi, bi izbral Kapš ali Lanzinger. :wink: Sam bi drugače kupil Grilc... :)
Melodija, letnik 1983, B-Es-As
Grilc, letnik 2007, C-F-B

Muzi-kant
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Muzi-kant » 30.12.2009, 22:54

zidnidvojnik napisal/-a:No zdej po novem letu grem naročit novo harmoniko pa me zanima kaj mi priporočate. Zdej imam rutar be-es-as in sem zelo zadovoljen, zdej bi pa rad kupil še eno ce-ef-be za tam nekje 3000€ (melodija defenitivno odpade :D ).

Hvala!

Preizkusi še harmoniko Plaznik!

Lp!

zidnidvojnik
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a zidnidvojnik » 30.12.2009, 22:55

Muzi-kant napisal/-a:

Hvala!

Lp!

kje pa ????

Muzi-kant
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Muzi-kant » 30.12.2009, 23:56

zidnidvojnik napisal/-a:
Muzi-kant napisal/-a:

Hvala!

Lp!

kje pa ????

Pri izdelovalcu harmonike.
Lahko ti pošljem kontakt, če želiš (ZS).

Lp!

mskonter
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a mskonter » 30.12.2009, 23:59

pa Pečjak? zakon stvarca, sam mal dolg je za čakat...
dej hadir, boma ena damača zašpilal!!!!!!

mskonter
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a mskonter » 31.12.2009, 00:02

aja, kar se pa tiče Kapš-a, sm meu harmonko njegovo, staro 12 let, harmonka taka, da se ji lohk klanjaš, sm pa zdj na novo igrov, pa morem rečt da sm kar mal razočaran...ni to to, kar je blo...

Muzi-kant
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Muzi-kant » 31.12.2009, 00:02

mskonter napisal/-a:pa Pečjak? zakon stvarca, sam mal dolg je za čakat...

Tudi, seveda, pač stvar posameznika, katera harmonika mu najbolj ustreza.
Zase vem, da če bi mi določena harmonika ustrezala, bi nanjo počakal tudi dlje časa.
Narobe pa je kupiti harmoniko na silo, pa potem že takoj nisi zadovoljen z njo...

mskonter
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a mskonter » 31.12.2009, 00:05

Muzi-kant napisal/-a:

Zase vem, da če bi mi določena harmonika ustrezala, bi nanjo počakal tudi dlje časa.
Narobe pa je kupiti harmoniko na silo, pa potem že takoj nisi zadovoljen z njo...
ž
to je res, Pečjak ti nardi harmonko iz srcem, in zihr ni zaston reku, da vsako harmonko dela dle časa...hmm...

Muzi-kant
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Muzi-kant » 31.12.2009, 00:10

mskonter napisal/-a:
Muzi-kant napisal/-a:

ž
to je res, Pečjak ti nardi harmonko iz srcem, in zihr ni zaston reku, da vsako harmonko dela dle časa...hmm...

Enako mnenje imam za izdelovalca harmonik Plaznik - vsako harmoniko naredi s srcem in dušo...in harmonike ne da iz rok, dokler ni sam popolnoma zadovoljen z njo (tako z izdelavo, uglasitvijo itd.). Poznam ga zelo dobro, zato vem, da je on tudi glasbenik z dušo in srcem...

Moje mnenje je, da je pač potrebno harmoniko pred nakupom videti in preizkusiti...

Lp!

ljudskigodec

OdgovorNapisal/-a ljudskigodec » 31.12.2009, 08:10

Kakor koli vsi delajo harmonike za denar.Malo se mi zdi to s srcem "kišasto", Tud RUTARCe, ko sem kupoval sem dobil občutek da jih dela s srcem, pardon prodaja. Se pa strinjam z vsemi:
Tudi če se harmonika naroči, pa jo sprobaš pa nisi zadovoljen je ne kupit. Čer ti prodajalec ne more tega zagotoviti, potem boljše vstran od njega. Potem je to dokaz da tu ni srca, da tu ni duše, ... tu je samo denar.

Muzi-kant
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Muzi-kant » 31.12.2009, 10:26

ljudskigodec napisal/-a:Kakor koli vsi delajo harmonike za denar.Malo se mi zdi to s srcem "kišasto", Tud RUTARCe, ko sem kupoval sem dobil občutek da jih dela s srcem, pardon prodaja. Se pa strinjam z vsemi:
Tudi če se harmonika naroči, pa jo sprobaš pa nisi zadovoljen je ne kupit. Čer ti prodajalec ne more tega zagotoviti, potem boljše vstran od njega. Potem je to dokaz da tu ni srca, da tu ni duše, ... tu je samo denar.

V ozadju vsake prodane harmonike je denar - pri denarju se vse konča.
Ampak - gre za razmerje med kvaliteto in vloženim denarjem za harmoniko.
No, o tem bi se pa dalo na dolgo in široko pogovarjat.
Ne zagovarjam nobenega izdelovalca harmonike, samo ocenjujem na osnovi videnega in slišanega (v živo). In pohvalim ali grajam tisto, kar sem dejansko slišal in preizkusil.

Lp!

Muha
Mali godec
Mali godec

OdgovorNapisal/-a Muha » 31.12.2009, 12:16

Hvala!

Ne glej samo na ceno harmonike. Imam 3 sošolce, ki igrajo harmoniko. Eden ima Melodijo-CFB malo starejšo , drugi Rutarco-CFB in tretji Janezovo-CFB. Lahko ti povem, da ima najboljši zven Melodija in Janezova tudi nima slab zven. Še najslabši zven mi ima Rutarjeva kot sem že nekje napisal ima zelo zadušljiv zvok.
Glede izdelovalcev harmonik, ki si jih navedel pa nevem kaj bi rekel. Vse je odvisno od zvena, ki ti je všeč. Če ti je všeč Rutarjev zven in si s svojo Rutarco zadovoljen ne boš zgrešil, če jo boš kupil. Pri Zupanu ne bom izgubljal besed saj vsi vemo kako to gre. Ima kakovostne harmonike. Kritike pa lahko najdeš sam na forumu. Njegove harmonike so najlepše zvenele včasih in v rokah Slaka in Miheliča. Pri Lanzingerju pa moraš vedeti, da takšne kvaliteta kot jo imata Mihelič in Slak ne boš dobil tudi če jo naročiš preko njiju. Ti na forumu lahko to pove marsikdo. Pri Kapševi harmoniki pa se raje obrni na starega Kapša, ki ti bo mnogo povedal.
Seveda pa ostaja še veliko izdelovalcev harmonik, ki so lahko ravno tako kakovostni in mnogo cenejši od zgoraj navedenih. Mene bo čez kakšno leto ali dve tudi čakal nakup harmonike . Sam bom izbiral med Prostorjevo, Pečjakovo in novi model Alpen.
Če ima kdo kakšne slike in posnetke novega modela Alpen bi lepo prosil za njih. Se oproščam za malce OT!
Veliko sreče in posluha pri izbiri in SREČNO NOVO LETO VSEM!

informator74
Začetnik
Začetnik
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a informator74 » 01.01.2010, 16:49

Ojla,
Dej mau Hrčija pobezej. Tut on ma hude harmonke.
Zupan,Lanzinger... pa tko prodajajo Italianske harmonke.
Sami delajo bl mau.Pol je pa čist vseen če kupš KRALJICO.
Hrči jo stoposto nardi SAM lohk tut preverš.
1188 Informacije Ljubljana

zidnidvojnik
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a zidnidvojnik » 01.01.2010, 16:56

informator74 napisal/-a:Ojla,

sem se že odločil. Al bo rutar ali pa sitar. Učeri smo neki igrali pa je pršu eden s sitarco z medeninastimi glasilkami pa mi je bl carska. sam morem it še enkrat probat do komende pa da vidmo.

rok07
V.I.P.
V.I.P.
Kraj: Poljanska dolina ob Kolpi
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a rok07 » 01.01.2010, 16:57

zidnidvojnik napisal/-a:
informator74 napisal/-a:Ojla,

sem se že odločil. Al bo rutar ali pa sitar. Učeri smo neki igrali pa je pršu eden s sitarco z medeninastimi glasilkami pa mi je bl carska. sam morem it še enkrat probat do komende pa da vidmo.

Rdeča?

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost