A bi mi uspelo popraviti frajtonarco?

Kolopokopi
Začetnik
Začetnik

A bi mi uspelo popraviti frajtonarco?

OdgovorNapisal/-a Kolopokopi » 24.04.2024, 19:16

Pozdravljeni.
Imam staro frajtonarco pa nekje pušča :?: . Zdi se mi, da ni kriv meh.. najbrš pušča kje na tesnilih oz. če malo stisnem harmoniko, nekje pod klapnami piha zrak.. in obratno, če spustim levo stran harmonike, se kar hitro sama polni z zrakom.. zasledil sem, da so lahko krivi stari "leder" filci. Na servisu je že bila že pred leti, pa je bilo kar drago :D .. pa me zanima, če bi mi uspelo zamenjati filce na klapnah? Sicer ne igram ravno veliko in se sam učim igrati, pa vseeno se med igranjem kar čuti, da pušča..
Hvala

Cvicek
Začetnik
Začetnik

Re: A bi mi uspelo popraviti frajtonarco?

OdgovorNapisal/-a Cvicek » 02.05.2024, 10:21

Če so res krivi filci ti morda uspe, možno pa je, da je vosek, ki drži in tesni glasilke razpadel ali popokal. V tem primeru pa harmonika mora k mojstru da vlije nov vosek. Sklepam ker se popravil eno staro belorusko igračo, kupljeno v jugi in približno vem kako izgleda notranjost harmonike.

Kolopokopi
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Kolopokopi » 03.05.2024, 18:09

Oj, hvala za odgovor!
Glede na to da je bila na servisu nekaj let nazaj in da naj bi jo takrat uglasili, bi najbrš povedali če bi bile krive glasilke..

Če se lotim menjave filca na poklopkah/klapnah, a jih odlotam stran pa samo filc zamenjam z isto debelim leder filcem in prilotam nazaj? Kakšno lepilo se pa uporabi? Pa če ne tesni čist dobr/ da ne nasede lahko malo prekrivim tiste železne palčke na poklopkah?

Sicer vem da je možno da pušča na 100 možnih mestih.. kako pa je s trdoto tipk? A to majo vzmet notr?

Hvala

Cvicek
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Cvicek » 04.05.2024, 17:31

Kolopokopi napisal/-a:Oj, hvala za odgovor!
Glede na to da je bila na servisu nekaj let nazaj in da naj bi jo takrat uglasili, bi najbrš povedali če bi bile krive glasilke..

Če se lotim menjave filca na poklopkah/klapnah, a jih odlotam stran pa samo filc zamenjam z isto debelim leder filcem in prilotam nazaj? Kakšno lepilo se pa uporabi? Pa če ne tesni čist dobr/ da ne nasede lahko malo prekrivim tiste železne palčke na poklopkah?

Sicer vem da je možno da pušča na 100 možnih mestih.. kako pa je s trdoto tipk? A to majo vzmet notr?

Hvala

Nisem glih strokovjnak. Za lepilo pa vetile poglej na https://nopis.si/shop/ pa poišč kkšn youtube video. Obstaja tudi facebook skupina v kateri lahko vprašaš koga ki ve kaj govori.

Kolopokopi
Začetnik
Začetnik

OdgovorNapisal/-a Kolopokopi » 04.05.2024, 20:59

Najlepša hvala za odgovor!

Vrni se na

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov